No tak je tam ještě ta dust storm (v Morrowindu).Ale máš pravdu, tu variabilitu tam pak z podstatný části dodaly módy.
No ta absence změn počasí mě hooodně překvapila - protože jestli Bethesda něco umí, tak jsou to tyhle efekty...Oblivion spolu s Morrowindem jsou v tomhle dodnes nepřekonaný.
Ale sám Howard napsal, že s tím experimentovali..ale asi to z nějakýho důvodu nevypadalo tak dobře (nebo měli jinej důvod), tak to dam nedali.Holt to budu brát tak, že se hra zrovna bude odehrávat v období sucha : ).
ve falloutech jsi nic takovyho nemel a ted budes drzkovat :)
i kdyz pisecne boure by potesily. hlavne takovy prkotinky co dela vitr s listim ve stalkerovi by tam mely byt.
pokud nedonutí engine simulovat pořádné postwar počasí (black rain, písečné bouře apod.), tak bude i tahle laskomina celkem na hovno anyway...
Paul: Pomlčím o tom, že je to zase kopie intra jedničky a budu doufat, že takový dohled jako v ukázce bude normální i během hry.
noo clenove bratrstva mi teda pak dycky zas vstali kdyz jsem se o to pokusil mimo quest s vycistenim bunky.
pipboy: Jojo, je škoda, že k těm pěkně nadesignovaným questům Dark Brotherhood nebylo více řešení. Ale zabít - po jednom - šli, tedy alespoň to jsem s těmi psychopaty bez problému udělal.
Jako seriu TES mam velmi rad, ale co je na Bethesde vidiet a vzdy bolo je, ze nikdy nemali bohvieake dialogy a podobne, informativne monology ohladom lore a historie boli fajn, ale dialogy vyslovene len do poctu, co je velmi velmi skoda vzhladom na to, ze v povodnych Falloutoch boli pre mna dialogy to najlepsie. Ja som holt voci F3 velmi velmi skepticky.
teda zrovna vzhled mutantu mi nikdy nevadil, nekde je dokonce prirovnavali k fantasy orkum, coz mi prijde uz docela smesne.

Paul> Zrovna Dark Brotherhood linie me docela bavila, ale jen do momentu kdy me zavreli do baraku s x lidma ktery musim zabit a ja nechtel a neslo s tim nic delat. Tak jsem si rek ze aspon to bratrstvo pak vyvrazdim. Ale ejhle, oni jsou nesmrtelni bo jsou to questove postavy... toz s timhle me fakt nasrali :)

Vubec Oblivionovske questy maji minimum reseni, kdyz existuji dve je to ten lepsi pripad...
Zatim to vypadá, že Howard dělá úplně všechno naschvál, aby fandy ještě víc nasral:)
trochu me desi, ze dialogy uz jsou davno lokalizovany do mensich jazyku (tak rychle)...
Uznávám, že ten příklad s What the fuck are you není zrovna super, Howard to snad udělal naschvál aby ještě víc nasral skalní fandy.Snad to bude ve hře samotný krapet propracovanější - ale tohle neposoudím, dokud si to nezahraju.
Paul - tak to se máš, já už se kvůli tomu co už uvěřejnili vynadával dost:) a kvůli mutantům samozřejmě taky, ale faktem je, že je to jen hra a nejde o nic, prostě další hra se známým jménem což neznamená nic:)
Škoda že humor a dialogy se podle rozhovoru ve trojce smrsknou na konstatování "Gah! What the f*#$ are you?" které míří směrem ke ghoulům...
No já mám k FO3 pozitivní postoj ze dvou důvodů - už když jsem hrál poprvé jedničku (a je to moje nejoblíbenější hra všech dob), tak jsem si představoval, jaký by to bylo, hrát tohle z vlastního pohledu..bejt tam, procházet se tou zdevastovanou krajinou, městy, projít si Vault, zničený obchody, atd..takže jsem rád, že se Bethesda vydala touhle cestou (ale samozřejmě, ani Van Burenem bych nepohrdnul).Pro mě byl prostě Fallout geniální díky svobodě, dialogům, příběhu, atmosféře, humoru...a v žádném případě ne díky isometrickýmu pohledu a turnbased bojům (ty mi naopak jako jedna z mála věcí !občas! vadily, zapínat TB kvůli každý kryse).

Ty boje podlě mě jsou ve FO3 ideální - zachovali míření, ale zároveň ty slabý soupeře jako krysy budu moct odkráglovat hned...

A druhej důvod proč Bethesdě ještě pořád věřím je, že se mi spousta questů v Oblivionu docela líbilo - hlavně Dark Brotherhood linie, pak třeba zneviditelněná vesnice nebo malíř zakletej ve svém obrazu..a Shivering Isles taky bylo slušný co se invence týče.

Teď ale věci co se mi nelíběj - vzhled Supermutantů, to, že ještě pořád nevypustili žádnej screen ukazující pořádnej dialog (ale 40000 lines of dialogue zní dobře), a pak třeba prkotina že změnili vzhled vault jumpsuitů...ale to není nic podstatnýho.

Každopádně čtu NMA každej den, hlavně ty nenávistný fóra tam mě pořád udržujou ve zdravým pesimismu - díky nim mě ta hra pak bude moct jen pozitivně překvapit : )).
no ja uz jim docela veril ale tady po tomhle zas zacinam pochybovat :) Tech odpovedi to vyzniva jako relativne dost ploche na moznosti a prilis oblivionovske...
Je smutné, že uživatel Slayer pořád nevidí, že já nebo Křečoun máme úplně úplnou pravdu... fňuky fňuk...

:))
něco mi říká, že co nevidět se zde objeví něco tak debilního, že nakonec budou všichni rádi za tohle:)
Křečku, netruchlim, jen to načasování všech těch hodnocení je do očí bijící, samý ponížený vztekloun, viď:)
Slayer: Netruchli a už se s tím konečně vyrovnej. Co má říkat Saruman...
Tak to můžem rovnou založit bratrstva kočičí pracky a navzájem se tady podporovat u komentářů a pěkně se podržet, protože přesně takhle to tady teď vypadá, spousta chlapců se nám tu nebezpečně formuje v pomyslné kluby a to hlavně v případech zdrcující argumentace o všech těch universech:D:)
ale jen to tam hezky nechat rad davam minusy lidem kteri kritizuji nebo precenuji a melou pri tom hovna ;)
btw. vzhledem k poslednímu dění tady na databázi, nebylo by marný zvážit zákaz udělování bodů komentářům, tahle ryze pomstychtivá featurka pro všechny vzteklouny mi přijde zbytečná:)
:D:D:D

V daemonově komentáři oceňuji aspoň to, že napsal slovo universum, kterého je tady plná pérdel správně se S.:-)
Snazim sa byt tolerantny clovek, ale uz ma tie pseudointelektualne kecy starych sucharov, ktore nazyvaju komentarmi zacinaju srat. :)
Najednou zde souhlasí i ti nevěčí zarputilci:) nu dobrá, aspoň to skončí, ani mi nevadí hamstere, že si ignoroval ten příspěvek, jedině s tim souhlasim, už bude klid.

Přitom jediné co stačilo říct bylo - Mluvící kytka atd. atd. mi vadí třeba proto, že to zlehčovalo jinak vážně pojatý svět předchozího dílu....nebo něco na ten způsob a byl klid, neřekl bych ani popel. Ne to podkládat opravdu vědeckostupidními argumenty, že to tak prostě být nemůže atd.

Jinak tedy New Reno=zločin=organizovaný zločin=často nazývaný MAFIE. nevidím v tom problém, jedná se tam o organizovaný zločin, který jak známo sype nejvíce, nevidím jediný problém v označení mafie či organizovaný zločin pro takový druh činnosti v tomhle městě. A myslim, že zrovna Fallout 2 si nezaslouží nazývat fraškou, béčkovou záležitostí co przní zajeté principy atd. atd. FALLOUT 1 ani FALLOUT 2 nebyl nikdy pojat jako REÁLNÁ hra, vše co se tam děje je fikce a to je dobré mí na paměti.

Last Jedi/Paul - naprostý souhlas:)
tak sa mi zda, ako keby si niektori tu zamenienali sci-fi s realistickou hrou z buducnosti
A myslim, ze hlavne na com zalezi je, ze to bolo zabavne, je mi jedno ci sa mohla v postapokalyptickom svete tak rychlo rozvinut mafia, ked je to zabavne a preco nie? Kolkokrat sa stanu alebo objavia veci, ktore nie su ziadne scifi a vedci pritom s nimi vobec nepocitaju. Preco nedat volny priechod napadom, ktore nemusia vychadzatt z presne rozpocitaneho realneho predpokladu, ale na druhej strane maju svoju vnutornu, aj ked vymyslenu logiku.
Paul: Jj, souhlas. Je tedy nezbytné doplnit, že se nemluví o Falloutu, nýbrž o druhém díle, protože narozdíl od jiných sérii zas tak snadno do jednoho pytle hodit nejdou, ale jinak to tak taky vidím. Autoři z něj udělali nereálnou frašku, ale je to prostě zábava, kterou si klidně projdu po dvacáté.
Wow, pěkná diskuze se tu rozjela.Přispěju svojí troškou do mlýna - mluvící kytka, pluvící párači, inteligentní radškorpión - nic z toho mi nevadilo, naopak.Proč? Bylo to v tom světě odůvodněno, a bylo to zábavný.Já Fallout nehraju jako realitu, takže mi prostě nedělá problém zkousnout tyhle ujetý záležitosti - zvlášť když jsou zábavný.Navíc třeba Modoc a výbuch záchodu - prostě boží quest : ).
1. aha, tak ty na to jdeš takhle vědecky:D, nezačneme se tu doufám za chvíli bavit o tom jak je nerálný Skynet v Terminátorovi (jeden z 200 nejlepších filmů a příběh světa, uvádím jen pro příklad) Ty víš jak dlouho trvá taková mutace nebo experiment, proboha vždyť je to scifi a vymyšlené! A FEV virus ti taky nevadí? tam probíhá mutace v řádu vteřin.

2. stačí když přiznáš, že se netočí vše kolem bozaru a věcí, na které si si stěžoval, že fanoušci vychvalují, vychvaluje to pouze jedna část fanoušků, neházej tedy všechny do jednoho pytle a čti ty dlouhé kritiky a nestěžuj si na ty krátké.

3. ano scifi dovoluje scifi fantstické šílené a neuvěřitelné věci, jsem rád, že už ti to došlo, teoreticky bychom teď mohli debatu ukončit s tím, že já repesktuju tvůj nesouhlas s F2 bez pádných argumentů a vysvětlení plus repektování tvého dětinského naklikávání nesouhlasu s komentářem a ty budeš respektovat můj nesouhlas s tou tvojí kritikou.

4. Pravidla nezakazují vytvoření takových měst. Porno na kazetě? všiml si si, že F2 už netvoří jen stany a pustina?

5. Kmotr je uveden jako příklad proti tvé kritice klišé, která si vyjmenoval, protože pak je klišé i kmotr a stovky filmů a her. Dík za ignorování těch otázek.

6. nejsem fanatik, i já jsem spoustu nesrovnalostí uznal, ale nevadí mi, vítám je.
Tak aby jsme měli z krku aspoň to New Reno, tady se k tomu vyjadřuje vývojář:
SERGE: Let's go briefly through your career-defining moments. Fallout 2, New Reno. (...) I feel that organized crime and "families" are too much for a post-apoc setting. Organized crime, in my opinion, requires a much more developed social infrastructure. In a less developed one, there is no reason for bandits and raiders to form anything higher than a gang.

CHRIS: Okay, well that's no fun. I completely disagree with that. I think if you have the organized structure for towns, cities, caravans, religious cults, water merchants, then you can either have some structure that equates to that or a predator that feeds on those structures (like Decker was in the Hub, and he was many, many years before New Reno). I was going off a one-page design outline for the area that Tim Cain had done, but I agreed with it, and I am sure Tim would still agree with it on principle, if not on execution.
(...)
Secondly, I (and Tom French, now a rockstar at Pandemic) had a lot of fun working on New Reno. I think it presents a lot of fun role-playing opportunities and things to do, no matter what "type" of character you are, but does it fit in the setting? No, probably not. It's too sexually over the top, too much profanity, and the look and attitude of some of the characters is too modern-day to complement the feel of the Fallout world (the Mordino family, the fedora hats, the porn studio, the tommy guns, shivs). In that respect, I would consider it an immature design, and while I had fun with it, I don't think it was the best rendition of a section of the Fallout world. It also had horrible load times because I crammed too much stuff in there.

But I still think it was fun to play, and it was fun to design. And I think it was cool to be able to go back there after the game was over and have some fun. And killing the crime bosses in secret ways was fun. And I liked Golgotha, even if the name was inappropriate. And I liked Lenny's Dad (thanks, French).
čísluji to podle odstavců.

1. Za pouhých sto let ti i s pomocí viru (v koncentraci, která se lidí téměř nedotýká) nic moc nezmutuje.

2. Vyvrátil jsi mi to čím? Svým komentářem? Musím se opakovat, že jsem nepsal o tobě? Můj komentář taky nevychvaluje přítomnost bozaru a znamená to snad, že jsem tím vyvrátil sám sebe. Vezmi si prášek.

3. A co nám z tohoto mého drtivého setření plyne za poučení? Že scifi dovoluje scifi prvky? Tak na to opravdu bohužel nemám co říct.

4. Že jsou města vysvětlená ještě neznamená, že dávají smysl vzhledem k univerzu ustanoveném ve F1. A porno studio vs. šlapky? Myslíš to vážně? No, řekněme, že ženská je v pustině o něco využitelnější, než nějaká pornokazeta.

5. Tohle už začíná být hodně absurdní. Co má kmotr společného se světem falloutu? Tobě to skutečně připadá uvěřitelné?

6. Proč přijatelnější? Stále opomíjíš, že já mám F2 a jeho stylizace rád. Akorát nejsem takový fanatik, abych si nedokázal přiznat, že vzhledem k prvnímu dílu je ten svět ptákovina - a naopak se mi to na tom celkem líbí. A pokud si za "přijatelnější" dosadím "smysluplnější", tak by možná stačilo držet se atmosféry světa, do kterého je hra zasazena, tedy to toho z Fallouta jedničky. Jenom nápad...
Hamster - já vím, že je od tebe, bylo by trapné zapírat, jelikož admini toto hlasování udělali veřejné a je vidět v profilu hráče, čímž jím tímto děkuji za tuto funkci.

"proč by nebyly mutace možné ve fantasy science fiction světě?:)"

Zkus mi na to radši odpovědět a to konkrétně, ne zas používat tu trapnou frázo o kritizování oblíbené hry, díky.

O podmnožině? Acho jo, oháněl si se pořád tím, že všichni a většina fandů chválí jen bozar a čistě povrchní věci a já ti to vyvrátil, je to tak těžké přiznat?

Je logické, že do historického románu apod. nikdo nebude cpát scifi, jsem rád, že si mi skočil na špek a uznal, že každý žánr si může dovolit jen to co mu samotný žánr dovoluje, a scifi dovoluje scifi prvky, snědl si to i s navijákem:)

Města v F2 jou vysvětlena v samotné hře v dialozích, popisem a jejich historii takže na co zase narážíš? Vadí ti porno studio? Napiš proč ti vadí v tak odporném světě porno studio, šlapky ti tam nevadí?

Proč si zmiňoval italská jména, obleky a tommy guny jako klišé a záporné stránky F2? co tě k tomu vedlo? Jsou snad klenoty světové kinematografie jako Kmotr a spousta jiných béčkové filmy plné klišé, které ale baví jen proto, že je tam vše co si vyjmenoval zde u F2?

Když už se opíráš o New Reno, napiš mi přijatelnější verzi stylizace v takovém světě, dík.

Prosím o odpovědi na tyto otázky a to konkrétní bez té omáčky, dik.
"proč by nebyly mutace možné ve fantasy science fiction světě?:)"

Řekl bych, že takovéhle patetické snahy o hájení za každou cenu jen ukazují, že k tomu už nemáš moc co říct a jen tě pálí, že si někdo dovolí kritizovat tvého miláčka.

"Děkuji za gratulaci, takže už konečně přestaneš tvrdit, že se chvála pěje jen na bozar, rozlohu atd.? super, děkuji"

Omlouvám se, gratulaci beru zpět. Zřejně ti činí potíže uvědomit si i tak základní skutečnost, že stejně jako já jsi ty pouze jedním z fandů této hry, zatímco já mluvil o jejich podmnožině.

"A co třeba scifi detektivka? Nebo scifi alternativní historický román? to nejde? tak to jsou autoři pěkní suchaři:D"

Možná by stačilo využít mozek a všiml by jsi si, že "historický román" a "scifi alternativní historický román" vypadají jako trochu rozdílné žánry.

ke zbytku: Naprosto jsi nepobral o co jde. Chyba není, že jsou města klišovitá, ale že jsou tématická. Ve F1 je celá sestava měst vysvětlená, uvěřitelná a tvoří dohromady určitý přijmutelný svět. Ve F2 tohle autoři hodili za hlavu a s cílem co největší rozmanitosti prostě nafrkali na mapu nesmyslná tématická města. Jako sorry, ale pokud ti připadá uvěřitelnou součástí post-apokalyptické pustiny město stylizované do románového střetu mafie, které má dokonce vlastní porno studio, tak mi tahle diskuze připadá bezpředmětná, protože je zřejmé, že už by jsi fakt byl ochotný hájit naprosto cokoliv.

Záporný komentář máš skutečně ode mě a to překvapivě proto, že až tehdy jsem si ten komentář přečetl. Řeči o tom, jak hra myslí na všechny detaily a aspekty postapokalyptického života jsou skutečně zcestné.
Hamster - ty si opravdu jak malé dítě, za celou dobu co te můj komentář je u F2 si jej neohodnotil a když se s tebou pustim do debaty o tvých názorech na hru, tak evidentně navztekanej jak malej capart mi tam nasázíš záporné hodnocení, jaká náhoda že?:)

Ale co, je to tvoje právo, ale myslim, že načasování je zcela do očí bijící:)
Mick - to, že by se to dalo zařadit do scifi jsem zde řekl já, jaké je oficiální stanovisko tvůrců to nevim:)

Hamster - proč by nebyly mutace možné ve fantasy science fiction světě?:)

Poznámka o to, že tu nejsem sám nebyla pro tebem proto ten odstavec, příště na to ber zřetel:)

Ale zde předkládám po malém zamyšlení svou omluvu Hamsterovi, přiznávám, že italská jména v New Renu jsou klišé jak hrom, no přeci uznejte sami, nezní líp místo Jesus Mordino třeba Franta Novák? A místo Dona Salvatoreho třeba, třeba..Josef Nový? No uznejte, z toho jde přímo strach a respekt:D:D:D Obleky u bodyguardů honosného mafiánského podniku jsou také out, lepší je triko džíny ne? A tommy gun? To je taky klišé jak hrom, lepší jsou brokovnice, pistole a nože s boxery...počkat..vlastně tohle vše jsou také klišé zbraně..aha, tak nic, budou beze zbraně:D

Hamstere když se tady tak oháníš klišé, můžeš mi zde prosím napsat kde si viděl v jaké hře westernovské těžařské město? V jaké hře je mafiánské město atd. atd.? A nezapomeň na to vysvětlení co je to ta nadsázka, tu otázky si nějak zapomněl:)
"díky za názor, slovy MCZ zcela agresivní projev:)"

Že jste se tu hádali kdo je uhádanější jsem si všiml, ale to je mi upřímně celkem ukradené. Pokud se bojíš o své city, tak nerozdížej diskuze na internetu. Všechny jsou přece stejné.

"Takže Star Wars neni scifi???:D ono je to fantasy stejně jako ty ostatní hry??"

Dalo by se říct... Star Wars je dost fantaskní Space Opera, což je obvykle (a SW není vyjímkou) prostě fantasy příběh ve scifi settingu. Klidně se tu můžeme přít, jestli space operám status scifi povolit, či ne, ale sotva to něco změní na nesrovnatelnosti SW a F.

"co když ti řeknu já že fallout je z část scifi a z části fantasy?"

No, klidně si to řekni, ale není to příliš konzistentní s tvými předchozími řečmi o tom, jak by ty mutace klidně byly možné. Pokud je cílem téhle diskuze zuby nehty za každou cenu dokázat, že F2 je nejlepší hrou, i pokud to přestane dávat smysl, tak asi mrháme časem...

"Možná byste mohli otevřít oči a všimnout si, že tu nejsem sám, který s vámi nesouhlasí"

A co s tím? Pozval jsi mě sem ty, tak se přu s tebou.

"můj koment se skutečně netočí kolem - je tam bozar, víc perků, větší apod. strohé argumenty."

Gratuluji, tak to nejsi idiot. A co já s tím? Copak můj koment reagoval na tebe?

"to jen pár lidí tady nehcce akceptovat podobné věci ve scifi"

Ano, a stejně tak tyto věci odmítají v detektivkách a historických románech. To je hrozné svinstvo, tyhle "žánry".
Hamster - díky za názor, slovy MCZ zcela agresivní projev:) S tim co si napsal nesouhlasim, ale to si asi čekal že? Projdi si pojmy jako klišé a scifi, pak se možná hodně vysvětlí, protože je podle mého názoru neznáš a pak je to co píšeš spíš úsměvné. Takže Star Wars neni scifi???:D ono je to fantasy stejně jako ty ostatní hry??:D, a to je asi největší argument, jedno blbé slovíčko, co když ti řeknu já že fallout je z část scifi a z části fantasy? Pak by bylo všechno v pořádku a nebylo by co kritizovat že?:D Ach jo..

Možná byste mohli otevřít oči a všimnout si, že tu nejsem sám, který s vámi nesouhlasí ale ono je vždy snadnější se spojit proti jednomu a jako jeden velký mozek dohromady předhazovat argumenty, které jsou stejně chatrné a zatim tu nikdo rozumně nevysvětlil proč je to o čem se bavíme vše vlastně špatně.

Jinak tedy dobrá hláška Hamster, Star Wars neni scifi:D Hádám, že si to řekl jen proto aby si mi vzal argumenty pro srovnání, ale ať se ti to líbí nebo ne, Star Wars je scifi sevšemi zbranemi i mluvící zvířátky:) Nebo je scifi Fallout je proto, že je tam laser, plazma, roboti atd.?:) Třeba je to fantasy jako ty tvý Star Wars:D A buď té dobroty a už si konečně přečti můj komentář k F2 aby si pochopil co tam vše vychvaluji a považuji za dobré, můj koment se skutečně netočí kolem - je tam bozar, víc perků, větší apod. strohé argumenty. Mimochodem, vysvětli mi přeci jen co je to ta nadsázka, díky:)

A dodatek, já tu nešpiním svět fantasy, líbí se mi taky a fantasy hry hraju, Star Wars, Planescape, Oblivion jsou parádní světy (co na to řeknete teď? že to neni pravda, abyste se mnou mohli zase nesouhlasit?:D), to jen pár lidí tady nehcce akceptovat podobné věci ve scifi, ach ano, připisuji to na vrub neznalosti významu toho spojení.
Ok, teraz mi je jasne, ze Hamster nevi o com hovori, dik. :) Zapisat do polozky - hodnotenie ignorovat :) A hotovo. Na co sa dalej hadat? :))
Boha jeho, co se to tu rojí...

Slayer: Tak pokud ti nezbývá nic jiného, než srovnávání s takovými fantasy světy, jako ten Oblivionu, Tormentu, či Star Wars, tak to je opravdu slabé.

ad "je tam bozar": Snad se neurazíš, že přeskočím vysvětlení toho, co je to nadsázka a rovnou půjdu k věci. Z vlastní zkušenosti vím, že mezi fandy je velice částou argumentací, že F2 je lepší než jednička, jelikož je 4x větší, je tam více zbraní, zbrojí, perků, společníků, kondomů, a tak prostě všeho. Sorry, ale pokud by tohle bylo opravdu tak důležité, tak by na RPGéčka, jako třeba Fallout, mohly vycházet datadisky ve stylu Diablo II: Lord of Destruction, takže to skutečně nemohu brát vážně.

ad srovnávání scifi a fantasy: Jako fandovi scifi a otravnému kritiku fantasy mě ty tvé plky fakt nutí lézt po stěně. Srovnávat to je absurdní a pokud se domníváš, že je Star Wars scifi jen proto, že se tam lítá kosmem a roboti tam po sobě střílí laserovými zbraněmi, tak to raději utni, než ze sebe fakt uděláš hlupáka. Universum Fallouta (jedničky), přestože je silně stylizované, je jedno z nejlepších a možná i nejlepší scifi herních světů. Tvrdit, že dvojka na ní v tomto duchu navazuje, je jako tvrdit, že Scary Movie je hororovým pokračováním Vřískotu. Srovnej se s tím.

ad kritika světa (SPOILERY): Jako skvělý příklad můžeme vzít řeči o tom, jak je F2 o sto let později a svět se začíná obnovovat. Jistě, společnost se rozvíjí, takže se nám uprostřed pouště rozjede drogami zamořené gangsterské město (bez kváder, thomsonů a italských jmen by to ani nešlo), kousek od něj klišovitá westernová těžařská osada, na jihu rozvíjející se západní republika (nezávidím těm chudákům v Shady Sands, kteří na svých políčkách v potu čela tak útrpně pěstovali ta svá silová pole, moderní zbraně, asfalt, výpočetní techniku a podobné serepetičky, že jim dokonce zbyl čas sázet trávník) a aby to nestačilo, tak máme na jihozápadě dokonce téměř gibsonovské cyberpunkové město. No, holt přirozený vývoj společnosti. Jinak si to ani nelze představit, že... Nechápej mě špatně, mě se ty tématická města líbí, ale problém fandů, jako ty, je, že si nedokážete přiznat, jaká je ta hra naprosté béčko. Přitom to ale imo je její velké plus.

A i kdyby jsme se vybodli na nějaké řešení do jaké míry je to scifi a prostě vzali univerzum Fallouta na stejně smyšlené úrovni, jako ty nejpitomější fantasy světy, kde je povoleno téměř cokoliv, tak ani tehdy by F2 neobstál, protože v rámci F1 řada věcí ze dvojky smysl prostě nedává (a několik věcí tu už padlo, akorát že ty pouze pokračuješ v tom, že si bereš scifi do huby).

Ta hra by se klidně mohla jmenovat "Fallout 2: The Hero is Back and He's Really Pissed Off" a nic by to na ní nezměnilo. Přestaň z ní fanaticky dělat buh ví co. Že je zábavná přece stačí.
tvé rádoby úvahy ohledně letopočtů a GECKu mě jen utvrzují v tom, že se s tebou nemá cenu dále bavit. sorry, ale připadá mi to jako kdyby sazeč pečiva kecal do práce jadernému fyzikovi. :)) GECK je celkem normální výrobek.

hamster tě (zřejmě) ignoroval a čas ukázal, že udělal dobře. každopádně názor nás ostatních nerovná se hamiho názor.