Fall of Porcupine

Fall of Porcupine je 2D příběhovou adventurou studia Critical Rabbit se zvířátky v hlavní roli.

Hlavním protagonistou příběhu je holub Finley, pracující v nemocnici Sv. Uršuly. Finley je v nemocnici stále nový a nedávno se mu stala na pracovišti nehoda. Hned zkraje hry dostanete možnost seznámit se skrze Finleyho IM zprávy s detaily o jeho kamarádech a o vztazích s ostatními obyvateli města. Stejně tak kdykoliv potkáte někoho ve hře a konverzujete s ním, Finley si to zaznamená do mobilu, takže detaily o obyvatelích Porcupine máte vždy při sobě.

Jádro hratelnosti tkví jak v rozhovorech s obyvateli městečka ve Finleyho volném čase, tak v práci v nemocnici, která sestává též z krátkých miniher. Občas též dojde na plošinovkové pasáže.

Přes humorně vypadající prostředí se hra nebojí otevírat citlivá témata jako mentální zdraví, nemoci, smrt a smutek.

Komentář bude, ale než sepíšu tak teda zklamání. Kopie Night in the Woods která vše dělá o level či dva níže. Špatně vystavěná gradace příběhu, totálně prosraný potenciál na lekářský slice of life s trochou serrealismu apod. Na druhou stranu se to hraje pěkně, je to příjemná oddychovka v malebném městečku a prostě pro to já mám slabost. Jinak ale škoda no.