John Mirra: To by fakticky dávalo smysl víc :-).

BTW pokud se to tu zatím nezmínilo, hra měla být původně epizodická.
Podle mě by to bylo mnohem lepší, kdyby na konci vyšlo najevo, že je Lucas prostě schizofrenik a psychopat :) Ta hra byla do půlky naprosto skvělá, ta atmosféra a nejistota, kdy člověk nevěděl CO SE TO SAKRA DĚJE... a potom takový pitomý rozuzlení... achjo :)
Bych to vubec neresil, vzhledem k tomu ze samotnej Quantic potom priznal, ze zaverecnou cast narychlo spichnul, aby to teda nejak skoncilo :)
j.calling.2bad: ona tá malá baba bola "postihnutá", tam to kdesi aj bolo povedané, že bola nejaká autistka alebo čo, ani nerozprávala a tak a v podstate až ten deň D ju nejak "aktivoval" do tranzu, takže si svojich schopností, ani nebola vedomá. Tá božská sila a tajomstvá vesmíru, je to až smiešne tenký ľad, ale myslím si, že to nebolo doslovné, ale skôr metafora na neviem čo. Každopádne súhlasím, že ten záver bol dosť trápne fiasko z hľadiska zápletky, záporákov a podobne.
Co se Carly a Luca týče, vrána k vráně sedla. Nejdřív po Lucovi Carla šla, pak mu těžce nedůvěřovala na tom hřibtově, a další večer se už Luc rozvaloval u ní na gauči a ona se před ním pohodově promenádovala ve spodním prádle. Nemluvě o skutečnosti, že se pohádkově zamilovala během pár dnů. Ale tak...co mě dostávalo nejvíc bylo: zaprvé, všechny ty POV pohledy toho 2000letýho šamana, jak rozmlouvá se zbytkem oranžovýho klanu. Ti vyšší mu furt říkaj akorát, jak je všecko moc důležitý na to, aby se to nějak posralo, a taky že onen šaman selhal naposled! Hlavně mě bavilo to jejich věčný IMPOSSIBLE! na všechno, co šamam vypustil z huby. Zadruhé, ta malá holka měla teda naprosto čistou duši, což tu nikdy předtím nebylo, a proto...zná veškerý tajmeství života. Pokud to všecho pošeptá oranžovýmu klanu do ouška, získají božskou sílu a zotroší celý lidstvo...hned potom, co celou zemi vyhladí. To moc nedomysleli. Tak nějak ale nechápu, když tu ta absolutně čistá duše nikdy nebyla, proč je tu teď? A jaktože absolutně čistá duše znamená znalost všech tajmeství celýho vesmíru? Jaktože znalost těch tajemství znamená božskou sílu? Proč nemá ta holka žádný spešl schopnosti, když teda ty tajemství zná? A co vůbec ten oranžovej klan má co dělat se Zemí? Žádný pravidla, záporáci bez jakýkoliv motivace, a bezúčelný proroctví. Je toho víc (mnohem), co bych mohl na todle téma napsat, ale nechcu tu hru moc špinit, když jí mám jinak tak rád.
Pivo: závěr se pochopit nedá. Je to slátanina, něco mezi Fontánou, Matrixem, Alenkou v Říši divů apod. Prostě to posrali, o tom žádná. Já taky dohrál tuším za dva závěry - hlavně je ale nutné položi si jednu zásadní otázku - je možné, aby mrtvola zplodila dítě?
Pivo (02.08.2010 23:23:51): Přepiš ten spoiler do komentáře a máš ode mě jasné plus :-).
Přesně 85 a kdyby nepodělali ten konec, tak bych udělil i více.
Bodkin: Mezihry jsem si užíval a myslím, že tam šlo i snížit obtížnost, ne? Já ji chtěl navýšit, ale nakonec jsem zůstal u media, i když se mi to zdálo všechno moc lehké a dával to napoprvé. Ty reflexové minihry byly podle mě dost dobrý nápad a jejich zpracování se mi líbilo.

A teď ke konci: WTF? Sci-fi a fantasy a všelijaké hrozné ptákoviny, že mi šla hlava kolem. Sice bylo už od začátku jasné, že to bude směřovat k jistému nadpřirozenu, ale až takový guláš jsem nečekal. AI robot bojující proti 2000 let starému Mayskému prorokovi, to jsem těžce nepochopil :-D Asi jsem něco přehlédl nebo nevím, ale i tak se mi to moc nelíbilo. Plus navíc ten fakt, že Kanea ten jeho rozchod s přítelkyní dost vzal a byl by nejradši, kdyby se k němu zase vrátila, a když pak zemře, tak si to o den později rozdá s policajtkou, na svou ex v okamžiku zapomene. Ještě s tou Carlou čeká děcko a na konci to komentuje, že Carla je to nejlepší, co ho potkalo. No kdyby ten předchozí vztah byl typu "jo zašukali jsme si a čest - nic vážného", tak ani neceknu, ale v takovémhle případě, po její smrti a tak celkově podle situace....+ mi to přijde, že to je klasické klišé v každém filmu, že všecko musí skončit sexem, láskou a krásným dlouhým vztahem, i když pochybuju, že by ve skutečnosti všechno tak krásné vyšlo :-D
No dohrál jsem to za dva konce, prý je tam ještě třetí, ale ten už kašlu.

Ale jak se spletli u toho pokoje, tak to mě zase pobavilo :-)
Mi se to ani nepodařilo dohrát. Jak byla ta mezihra - bitka na střeše a pak útěk po zdi-, tak ať jsem do toho bušil jak chtěl, tak mi vždy spadl. A to třeba jen sekundu dvě po té, co jsem začal. A to mi před tím tyto mezihry ani tak potíže nedělaly.
Pivo: vsadím se, že 85% to nebude. Až hru dohraješ, pochopíš ;) Ale užívej si to, taky mě to nehorázně bavilo.
Tu hru, na to že se jedná o adventuru, docela žeru. Skvělé dialogy, filmovost, grafická stylizace je na dobré úrovni. Akční sekvence, které procvičí reflexy jsou taky dobrý nápad, příběh dobrý. Myslím, že hodnocení budu udělovat minimálně 85 a to jsem snad ještě adventuře nedal (uvažuju i o 90ce, ale to už bych jí dával jako Batmanovi apod. :-)).
Docela fajn nápad ten vědomostní test při instalačce. Ale měl jsem jen 8 správných odpovědí z 15ti. Jsem hloupý člověk, měl bych se více vzdělávat :-)
Já tuhle hru asi nikdy nedohraju i když jí mám moc rád, tak se vždycky(zkoušeno 2x) seknu na místě kde se mám schovat před tím černochem tylera vždykc když to mačkám tak se to jakoby nedomáčkne. Asi jsem nestáhl nějakej patch.
Tys to uz dohral? To si delas prdel. Ja sem teprve po nahanacce na trzisti s tim podezrelym v cervenym tricku :)
Poprve dohran Heavy Rain... a teda docela zklamani, promakanejsim Fahrenheitem bych to nenazyval, spis naopak... no v podstate az na grafickou cast veci nemyslim ze by byl v necem i jen trochu znatelne lepsi... ehm.
Pooky: Když nestihneš odpovědět vybere se "nejhorší" odpověď, alespoň tak jsem to někde četl.
Edit: Když nestihnu v dialogu odpovědět zareagovat, tak postava mluví o něčem náhodně vybraném, nebo o nějakém novém tématu?

Otázka: Češtinu mám instalovat na patch, nebo rovou na nainstalovanou hru. Zkusil jsem to hned až po patchi a hodilo mi to chybu při spuštění. - Tak už to fachčí.
To si dělaj prdel, ne? Jako sorry, nejsem úchyl ( i když... ), ale tenkrát jsem byl z Tiffany úplně vyplesklej - i když mi to přišlo trošku komický, mávat myší do rytmu :-) Ale prostě mělo to něco do sebe.

Díky za info, ale na steam verzi kašlu.

btw kámoš má ps3 a prej "nemůže věřit vlastním očím" u Heavy Rain. Zmetek :)
Walome: Nejsou tam interaktivní choulostivé scény a postavy mají na sobě vždycky nějaké spodní prádlo (při sprchování, při oblékání dalšího spodního prádla...).
Hele je ta Steamová verze nějak výrazně cenzurovaná? Už se to tady řešilo, já vim, ale nějak se nepamatuju...
Díky vám, jdu to zkusit.

NateLogan: Když už jednu verzi mám, tak mi příjde hloupý si kupovat druhou :)
Pooky: Mě to nešlo nainstalovat ani na Vistách. Musel jsem zkopírovat na disk složku "atari" v nichž byly data s hrou a šlapalo to.
Fahrenheit je prostě hra dovedená skoro k dokonalosti. Nebýt toho ujetého konce má ode mě 100% :)
Walome: V Advent rising bylo to samé, ale tam sis měl vybrat mezi bráchou a ženskou. Takže vpodst. mohli udělat ty samé animace a jenom podle situace tam dát jednu ze dvou postav. Já hrál jen jednou, když jsem zachránil bráchu a nikdy hry nehraju za různé konce, takže při druhém hraní bych to hrál asi též se záchranou bráchy :-)
No jasný, vždyť jo. Ale HR bude fungovat stejně - vždyť jaký rozdíl je v tom, jestli za postavu hraješ nebo ne? Víš jak to myslim...prostě mají přednastavený tři čtyři cesty a podle akce se to bude ubírat dál - a hlavně, to že za postavu budeš moct hrát, je vlastně ideální, protože postavy tam budou čtyři...takže bude moct z čeho vybírat...Já v tom problém prostě nevidím a věřím, že to tak bude...jo až pochcípaj všehny postavy, to nevím, jak to budou řešit :)
Ale v Deus Exu za Paula nehraješ, takže to je naprosto rozdílný případ než ve Heavy Rain. Jinak tohle je i v jiných hrách, že někdo buď umře, nebo přežije po celou dobu. Ale nejsou to postavy, za které hraješ :)
Pivo: řekl sis o to - následující spoiler je ze hry Deus Ex, kdo nehrál, tak nedívat...krom Piva, jestli chce :)

V DE máš bratra. Na toho bratra zaútočí banda vojáků a on ti řekne, ať utečeš. Ale když neutečeš a vojáky povraždíš, brácha žije dál...když utečeš, tak umře...a hra pokračuje dál tak jako tak...a takových postav je tam víc.
Pivo: Nevim, o tom jsem už nic neslyšel. Já ti jen řikám, že to bude nějak šikovně udělané a nic že by si začal hrát a po minutě umřel se tu prakticky nemůže stát.

A neřikej že to víš, pač by si to s tim autem vůbec nevytahoval :)
Kubulus: Ano to vím.
Ale pak tam i cosik říkali, že hlavní postava může někde na začátku (či v první třetině) umřít. To auto jsem si vymyslel, jen v tom okamžiku, když to říkali, ukázali scény, jak skáčeš pod auto nebo někam vtrhli ozbrojení lupiči s kuklami.
Však vo Fahrenheitovi mohol umrieť Lucasov brat. Nie je to síce hlavná postava, ale predsa ani žiadna čo sa tam len tak raz mihne. :)
Pivo: To si trochu pleteš :)

Snad nebudu spoilerovat, jelikož to je hlavní zápletka, ale právě že okolo toho se motá celý příběh víš. Ztratí se ti syn v nějakym nákupnim centru, ty se ho vydáš hledat a když ho najdeš tak ho srazí auto. Můžeš po něm skočit a pokusit se ho zachránit, ale stejně umře a ty přežiješ.
Pivo: Proč ne? Pote co postava splní nějaký důležitý krok v příběhu, podle mě ta sekvence nastat může. Ve Fahreinheitu se tyhle zásadní věci taky děly, ale až na konci :)

NateLogan: O tom nějak nevim. Tyler byl taky docela důležitej a kdyby Carla musela navštěvovat lokace, co měl on, bylo v tom moc velký brajgl. To bych ve svém vlastním zájmu neočekával ani v Heavy Rain :)
Pivo: Už ve Fahrenheitu by se dala zařídit smrt jedné ze dvou postav (detektivové) a hra by mohla s drobnými úpravami pokračovat dále. Samozřejmě by to mělo poměrně obrovské dopady na samotnou hru (jiná nálada, atmosféra, jiné možnosti při postupu hrou atp., tedy předně to, co se od takového zvratu očekává). Jenom to bude vyžadovat spoustu práce navíc (nelinearita na druhou) a hodně propracovaný scénář - u QD to ale vypadá nadějně, ti by mohli něco podobného zvládnout (já jim tedy věřím).
Pak nesplní sliby se smrtí, o kterých tam mluvili a o tom celou dobu mluvím. Nevěřím, že je splní :-)
Kubulus: Omdlení není smrt :-)
Tam prý tě můžou zastřelit, či co.