Fae Farm

08.09.2023

Svitek z láhve, kterou jste našli jednoho dne na pláži, zve návštěvníky na magií prosycený ostrov Azoria, kde můžete získat nový domov v idylickém prostředí. Nasedáte na loďku, plavíte se k ostrovu, avšak během cesty jste zachyceni vodním vírem a ztroskotáte na pevnině. Místní vás přivítají, přidělí vám starou, opuštěnou farmu a sdělí, že ostrov je díky vírům odstřižený od pevniny a potýká se s temnou magií sužující jinak poklidné místo.

Fae Farm je roztomilý farmářský simulátor inspirovaný hrami jako Stardew Valley nebo Rune Factory, kde se jednak staráte a zvelebujete svou farmu, jednak se vydáváte bojovat do několikapatrového dolu s cílem objevit zdroj potíží magického ostrova. Farmaření se skládá z klasických akcí jako pěstování plodin, péče o zvířata, rybolovu, zvelebování interiéru domu nebo míchání lektvarů. Tyto činnosti lze zefektivnit použitím magie všudypřítomné na ostrově. Vše se děje v rámci čtyř ročních období a každý den, který strávíte staráním se o své hospodářství nebo v dungeonu, je zakončen spánkem ve vaší posteli. Hra nabízí i budování vztahů s ostatními obyvateli ostrova a možnost hrát s až dalšími třemi hráči přes online multiplayer.