@hanak_v_exilu (10.02.2020 11:50): Mišmaš chodeb ano, to je přesné. Je to úmorné, jak každý dungeon je naňahňaný do posledního čtverečku místnostmi a chodbami aby bylo zaplněno všech 30*30 políček a přitom tam dohromady nic moc není. Chybí tomu trošku xicht, nějaká zajímavá setkání, něco co člověka donutí sednout k tomu na mnoho hodin a hrát od rána do rána.
@Han22 (10.02.2020 11:40): Já jsem měl novou partu a bylo to stejně jednoduché. Paradoxně máš za sebou nejzajímavější část hry. Zbytek je sice kvalitnější, ale takový tuctový mišmaš chodeb a místností.
@ZephyrCZ (10.02.2020 06:41): Jak píšeš, grafika je opravdu hrozná. Jinak ona ta dvojka přes veškerý masochismus ještě jakžtakž fungovala, nakonec jsem ji se skřípěním zubů dohrál, protože jsem chtěl vědět jak to dopadne a protože to přes všechny překážky byl klasický dungeon. U té trojky si vlastně ani nepamatuju co bylo špatně, pamatuju si jen šílené bloudění a opět odpornou grafiku a že se to nedalo hrát. Na recenzi jsem vážně zvědavý :)

@hanak_v_exilu (10.02.2020 09:12): No zatím z toho mám smíšené pocity. Prošel jsem dvě části lesa, mauzoleum a obě části města. Zvuky se ustálily, ale zato grafika ve městě je naprosto odpudivá a to beru v potaz rok vzniku (ve stejném roce byl Doom či Land of Lore, takže je s čím srovnávat). Některé věci oceňuji (all atack), jiné jsou naprostá zhůvěřilost - lesní bludiště s podivnými rozcestími či jak to nazvat a stromy, které zaženu amuletem a za chvíli jsou zpět je pekelné. Monstra zatím naopak zívačka, asi je to tím že mám vycepovanou partu od prvního dílu.
@Han22 (10.02.2020 01:59): No, jenže stejně dobrý není. Vypadá hůř, zvuky jsou děs běs a obtížnost postupně klesá. Na konci už je hra až moc lehká. Hlavně ta trojka ničím nepřekvapí. Je tam zajímavá podvodní pasáž, ale to je tak všechno. Lesní bludiště beru jako opruz. Vůbec celý začátek vypadá jako z úplně jiné hry. Nebo jako by tam chyběly nějaké lokace a kus příběhu.
@Han22 (10.02.2020 01:59): Grafika je věc na kterou příliš nedám. Jak píšeš, Lands of Lore 1 je klasika, dohrál jsem jí nesčetněkrát. Nicméně, stejně jako Ty, mám celou sérii na GOGu a dojet to chci. První díl jsem si nedávno zopakoval a je to stále ta skvělá hra. Druhý díl mám aktuálně rozehraný a minimálně džungle je opravdu graficky velmi nepovedená. Přesto, je to možná zvláštní, mě ta hra oslovila a rád se do ní vracím. A stejně jako Ty dáváš šanci EOB3, i když Tě nebaví začátek a štvou zvuku, tak já dávám šanci LOL2 i když grafika není žádná výhra ani na svojí dobu a neustále přeměňování Luthera mě spíše štve, než pomáhá. Věřím že hru dojedu, můžeš si pak přečíst můj komentář... :) A ten třetí, pokud to nebude ultra hodně špatné, mám v plánu dát také. Stejně jako Ty, hry nevzdávám. :)
@mazar1234 (09.02.2020 18:09): Však jsem to psal u obou dílů, že už na tyhle hry nejsem zvyklý a bojuji s nimi, hlavně s kreslením mapy. Když nepočítám Lands of Lore a Stonekeep, které mají automapu, tak nějaké dungeony jsem hrál naposledy před cca 15 lety. A za tu obtížnost jsem dal oproti jedničce jen 5% dolů.

@hanak_v_exilu (09.02.2020 18:19): Třetí díl jsem teď rozehrál, kdysi mi připadal stejně dobrý jako první dva díly. Ale úvod s obrovitým lesem a hraním si na dřevorubce je dost WTF a docela nechápu co se mi line z repráků za pazvuky... monstrum co dělá zvuky jako by jela lokomotiva... no dám tomu šanci.

@ZephyrCZ (09.02.2020 19:45): Lands of Lore můžu nedoporučit :) Jednička je samozřejmě klasika, ale dvojka pro masochisty - především odporná grafika a spousta herních mechanismů. A trojka? Přestože jsem koupil celou sérii na GoG, hrál jsem ji pár hodin a nakonec ji vzdal, což dělám tak u 10% her.
@Han22 (09.02.2020 17:59): Já stejně časem podlehnu. Od té doby co jsem si postavil novou poměrně výkonnou mašinu, tak jedu staré hry po sériích. :-) Po dohrání série Legend of Kyrandia jsem začal hrát sérii Lands of Lore a pak uvidím. Alone in the Dark? Eye of Beholder? ... ;-)
@ZephyrCZ (09.02.2020 14:45): Není to tak hrozné jako se zdá. Základem jse prostě nic nevyhazovat a připravit se na tuhé boje. Dvojka je nejlepší díl série a jeden z nejlepších dungeonů vůbec, takže mi ani nevadilo že nešla tak lehce jako první díl. A radši bych si zahrál dvakrát ji, než tu sice lehkou, ale nepovedenou trojku.
Pritom dohranie s prakticky 99,99% exploráciou mapy zaberie skúsenému hráčovi menej ako 2,5 hodiny, dôkaz je na youtube.

Prej težká, akože WTF???
@ZephyrCZ (09.02.2020 14:45): Nenech se odradit. Já zkrátka už na podobné hry nejsem zvyklý, proto jsem s EOBem bojoval. Spíše bych doporučil začít s jedničkou, ta je lehčí, člověk si zopakuje principy a hlavně je pak možnost importu postav.
@Han22 (komentář): Když jsem si tak přečetl Tvůj komentář k EOB2, přešla mě nějak chuť se do hry znovu ponořit. Kdysi jsem dohrál první díl, ale druhý a třetí již ne a říkal jsem si, že bych si to celé zkompletoval. Nicméně Tvé postřehy ze hry mě lehce odrazují. Ta hra mi přijde, už jenom z toho textu, těžší než byla dříve... :) :) :)
Problémy s rychlým respawnem jsem měl i já a kupodivu jsme nebyli s hanakem jediní. Zřejmě je to nějaký bug. Dostat se k dračímu orbu přes Mind Flyery byl opravdu zážitek :)
@hanak_v_exilu (19.03.2019 18:40): Zabudol si Medúzky, ale to je FEATURE, páč keby si ich vykydlil tak by si nemal čím zaťažiť plošiny a bol by to koniec hry.

Ako riešiť respawn v tejto hre je vcelku mimo mísu, je to všetko manuálne naprogramované v závislosti od konkrétneho miesta.

Napr. v tom LVL s kobrami, keď neotvoríš jedny dvere tak respawn nepreniká do mapy, lebo sa teleportujú až za dverami, ako jasné to pri prvom hraní nevieš, ale tá možnosť tam je.
@Richmond (19.03.2019 18:12): Koupil jsem si verzi z GOGu. Je fakt, že jedině v tom druhém sklepním levelu byl respawn takhle rychlý. Respektive mravenci, vosy a ti chlápci v kápích ve druhém patře chrámu se taky objevovali každou chvíli a chodili na mě po skupinkách.
On tam nejakej respawn byl, kdyz jsem se do ty mistnosti o dost pozdeji ze zvedavosti vratil, tak tam par kostlivcu bylo, ale v tomto pripade se IMHO jednalo o nejakou prehlednutou grupu, tezko rict.

Komplet vymlatit tu mistnost a pak v ni nerusene pobihat slo 100%.
@90210 (05.02.2019 17:21): Normalne je mi luto ludi, ktori to dohrali na Numlocku, fakt masochisticke utrpenie, ale zober si aka super ta hra musi byt, ked to ludia boli ochotni podstupit!

@Ringo (04.02.2019 19:23): S Abandonedom ti nepomozoem, hral som to asi 10 minut a bug som nezaznamenal.
Akurat si checknem tvoje hodnotenie a ked budes kritizovat "zle ovladanie" tak ti nasolim minusy aj tam kde si nikdy nebol. (LOL) - mysli u EOB2 hodnotenie.
@90210 (04.02.2019 15:39): Jedničku jsem hrál cca týden až dva, ale prioritu mají nyní Catherine a Dishonored 2, takže EotB II půjde pomaleji pokud nebude zcela bombastický :).

Potřeba to není, ale je to samozřejmě větší zábava a přidává to trochu taktiky.
Zdá se mi to, nebo je engine trochu pomalejší než v EotB a LoL (zkoušel jsem jak GOG verzi, tak přeloženou verzi z Oldgames :)? Jinak trochu blbne i otáčení vpravo (klávesa 9). Ovšem ale znovu velmi dobré, a nějak i přituhlo (aneb více smrtí hned v první hodině).
Aha. Na gogu je to v těch balíčkách. Zvláštní, pár dní zpět jsem to nenašel.

Hodím to do wishlistu a až to bude ve slevě, tak to dohraji a v komentu zaříz... Ehrm. Totiž spravedlivě a nezaujatě zhodnotím (bucheche). :)
Pro mě je teda Dungeon vše, co je z vlastního pohledu s partou, která se trénuje a chodí se tam někde po chodbách. Že ty chodby dostaly časem lesní a podobné textury venkovních prostor, nebo se dokonce otevřely úplně, pro mě ten žánr pořád zůstává stejný. Do roku 96 to tak vnímám minimálně. Samozřejmě později, kdy je žánr dungeon považován za mrtvý je třeba srandovní asi říkat dungeon Oblivionu atd. Ale třeba M&M10 nebo Wiz 8, to jsou pro mě dungeony jako víno, nenazval bych je jinak :-) A Beholder2 za mě, viz hodnocení. Dal jsem mu kdysi 90% a neměnil bych to.
@Jab (13.02.2018 09:25): Eob2 nebude šestý, crpgaddict hru teď krutě zkrouhnul :) Dokonce dostal o bod míň než první díl! Za trest se na jeho stránky nepodívám alespoň týden! Dát za grafiku 6/10 je tedy ostuda! Se vším ostatním bych i souhlasil (se skřípěním zubů), ale furt nevím, proč tam je ta nula za ekonomiku. Já jsem nelidskej fanoušek goldbox her, ale proč dostaly nenulové body za naprosto fatálně podělanou ekonomikua EoB2 nulu, když v tom EoB2 to alespoŇ nebylo do očí a OPRAVDU to nijak nechybělo... Uvidíme, co s tím udělá UU1, která mi přijde, že je na jeho GIMLET (obecně Ultimy) dělaná.

BaK je hovnajs dungeon, prostě rpg v unikátní samojediné kategorii Krondorovka!! Já bych slovo dungeon osobně zrušil. Protože označit Ishar 1 za dungeon, když má dohromady 2 pidi dungeny mi přijde úsměvné :) Anebo prostě rpg do roku 1995 obecně označovat vševhny za dungeony, to bych bral :)
@Jab (13.02.2018 08:15): Já se ti divím, že pořád po těch dungeonech jdeš jak slepice po flusu. Bavily tě asi, když jsi byl dítě, teď jseš dospělej a potřebuješ dospělý rpgčka holt. Tak proč to pořád zkoušíš? Já zjistil po 2 stříelčkách, že to není pro mě a že bych chodil do diskusí u každé druhé střílečky a snažil se je dehonestovat, to bych musel bejt máklej. Prostě se smiř, že dungeony jsou jen pro elitu! :) Nemáš na to buňky a čím dřív ti to docvakne, tim líp :)
Jo a BaK podle mě není "dungeon" :)
@90210 (12.02.2018 18:49): Btw každá hra, kterou hraji, ode mě dostane šanci. Hlavním kritériem je pro mě zábava. Žánr jako celek nesestřeluji, byť mám své méně oblíbené (typicky FPS či právě dungeony). Což nezbytně neznamená, že mě jejich hraní nebude bavit (viz u dungeonů Betrayal at Krondor, Brány Skeldalu, Might and Magic 6-8).
@Jab (12.02.2018 12:24): No tak vzhledem k tomu, ze jsi v modu, kdy chces sestrelit kazdy dungeon, protoze je to dungeon, ti rikam smele do toho a nezapomen poreferovat o tom, jak si skoncil v tom patre, kde se neda spat a nevahej vytahnout ctvereckovany papir po vzoru cRpg addicta, kterej si mapuje i cestu na hajzl.:0)
@90210 (04.02.2018 12:10): Jak se to vezme. Rozumím tomu, že to je něco navíc, ale zase jsou lidi, který to baví :) Tohle jsme už řešili mnohokrát. Kdyby tam byla automapa, tak se s tím matlat určitě nebude.

@mazar1234 (04.02.2018 11:16): Mně se právě libí, že to není žádnej polobůh a že i on prostě na všechno nepřijde. :)
@mazar1234 (04.02.2018 11:16): Ja si vubec nedovedu predstavit jaky je to hrani s mapovanim, IMHO se strasne ztraci fokus a drajv.

Meduzy byl vopruz, ale v zasade je par hodin od konce, coz je u nej tak 2 tydny.
@90210 (04.02.2018 10:33): Tiež keď kŕmil tie ústa tak nepostrehol, že stačí akákoľvek prekliata zbraň a nie konkrétne -2 Halapartňa.... ale to sú malé detaily niekedy človek nejaký ten puzzle nevedomky preskočí tým že má proste šťastie.

Som zvedavý, čo povie na level s medúzami, kde sa mení mapa levelu :-D
cRPG Addict se uz pomalu blizi ke konci, i kdyz se zdrzuje s mapovanim. Zacal jsem ten jeho blog cist ciste proto, abych si tento vynikajici dungeon, se kterym jsem jako malej kluk tolik zapolil, pripomnel.

Vtipny je, ze dorazil k slavne zelene stene, kterou v pohode rozmlatil zbranemi a sel dal a vubec mu nedoslo, ze to slo diky tomu, ze byl zrovna vyzbrojenej tim zelenym kladivem, aneb klasickej zakys z Irenina koutku zoufalcu.

Je to amater.;0)
@Charllize (21.01.2018 20:02): No člověk taky musí to umět podat a mělo by to být čtivé, což dle mého názoru Chet splňuje. Navíc ty své zápisky obohacuje o opravdu překvapivé množství vedlejších informací, kde se co tenkrát o hře psalo, jaké bylo její přijetí, v diskusi hodně lidí připomené různé fígle. Prostě mně to baví číst i když jsem hru hrál.
@mazar1234 (21.01.2018 19:59): 12,5 hodinky na 3 zápisky mi přijde akorát. Když odmyslím mapování, tak to je pořád rychlejší tempo než já :)

@Charllize (21.01.2018 19:59): Tak úchylka to asi je, ale zrovna v případě těch úplně nejstarších dle mého i záslužná. Nota bene minimálně na jednoho člověka to měla obrovský impakt (na mě), takže alespoŇ já mu budu do smrti děkovat, že mě přivedl k některým starým plesnivým kouskům a že ve mně probudil trochu jiný způsob hraní :)
@mazar1234 (21.01.2018 20:00): jako ja to trochu chapu, jde o to zvecnit svoje zazitky a dojmy a zrejme takovyto hrac dokud to i nesepise nepovazuje vec za uzavrenou. Coz je v poradku. Ale toho casu co to stoji a navic takovych jsou na internetu mraky, takze to je i trochu zbytecne?
Me by zajimalo co to je vlastne za uchylku. hrat hru a zaroven do podrobna vypisovat co se v ni delo. ja bych na to nemel trpelivost ani nahodou. Dela to i Elemir. Samozrejme pro me to je zajimave, rad si to prectu. Ale fakt si neumim predstavit v tom mnozstvi her co bych si mel jeste zahrat vypisovat u kazde podrobne dojmy az bych rekl navody:)
@Richmond (21.01.2018 19:54): Na druhej strane naposledy som to presiel za cca 2,5 hodiny pri prakticky 100% exploracii celeho povrchu hry :-D
Ale jasne nemapoval som, nepisal dennik a hru poznam ako svoje boty (mapy vsetkych levelov uz mam nastrelene do mozgu).
@90210 (21.01.2018 18:01): Vyčítáš mu něco, co přece už praktikuje více let. A jako že mu to jde pomalu? Spočítal jsi ty hry, co dohrál? Já dohraju tak 5 her za rok, a to jsem pouze u jedné hry psal veřejnej blogýsek. Jeho tempo nechápu, já bych byl s mým tempem doteď v roce 1984 :)))
@Richmond (21.01.2018 15:51): O co jde? Ja tu jen utocim na vseobecne uznavanyho bloggera, kteryho ja neuznavam.:)

Jako on se ani nedostal do toho patra, kde nejde spat, coz je v podstate moment, kdy EOB 2 poradne zacina, mota se nekde u zacatku hry a bohuzel se zdrzuje i tim mapovanim, coz se urcite vyplati v dalsi casti hry, ale tam kde ted je on rozhodne ne.
@90210 (21.01.2018 11:57): Jseš divnej...On už několit let hraje souběžně 2 hry, protože dohání ty starší ročníky. Takže to není "místo toho" :) Druhá věc je, že to nehraje jako Ty, že prosviští půlku patra a jde dál, navíc si to mapuje v Excelu a tvoří zápisy do blogu.