Ne, ještě jsem nedokončil úkol a nevyhrál hru, ale určitě vím, že by se mi to co nevidět stalo. Hráno na největší obtížnost a bez větších problémů jsem zabíral region po regionu. A největší fail? Malinká zemička mi vyhlašuje válku, když už jsem pánem půlky planety. Té zničím její jedinou armádu a mám to v kapse. A to se nepovažuji za zázračného stratéga. Tento problém jsem buď u Rome total war neřešil, nebo to bylo lépe zpracované.
@BINGMAN (25.01.2015 00:24): Jsou k něčemu...

1. Mozes s nim zabijat nepriatelskych aristokratov - suboj

2. Ak ho umiestnis do nepriatelskej univerzity, mozes mu zadat ukradnutie technologie

3. Ak ho umiestnis (alebo viac kusov naraz) do svojej univerzity znacne urychlujes vyvoj technologie v danej univerzite - toto je najdolezitejsia funkcia. Pocet turnov na vynalez klesa viditelne a citelne. Zakladna vec.
Ahoj, mužete mi poradit? Mám zakoupenu hru přes steam i s dlc obsahem, ale jaksi nemužu dostat (nainstalova) balíčky do hry. Balíčky jsou udajně "v knihovně" , ja tam vidim jen hry.
Teď jsem chtěl vyměnit technologii, ale i po odsouhlasení návrhu protistranou a potvrzení se nic nestane a technologie se ukazuje jako nevyzkoumaná. Dělá to taky někomu?
@Mount (20.12.2013 16:28): Nemám, ale to s tím nemá nic společného... mluvím o tazích nepřítele když ukončím svůj tah. Se slabším pc to taky trvalo poměrně dlouho než se všechny státy vystřídali, ale teď s novým pc je to do minuty
@Kosi.. (komentář): Tak s tou dlzkou tahu som vobec take problemy nemal. Ako samozrejme netrvali kola 5 sekund ale o nejakych 5 minutach ci nebodaj viac minutach nemohlo byt ani reci. Hrane na i7 2,66 CPU.
Osobne som ale o nejakom takomto bugu nepocul, ale jeden nikdy nevie co v tom je lebo i5 by urcite malo byt uplne dostatocne.
@mazar1234 (26.11.2012 15:58): Jenze v napoleonovi ty dela jsou ucinny a ne jak v empire,kde ten srapnel zabije 5 vojacku koule kolem 3 .V napoleonovi ty dela nahani hruzu,I kdyz je mozne, ze maj az moc velkou ucinnost :D..Ale aspon je to zabava
@Nons3nse (26.11.2012 15:51): Asi urcite Empire, hral som od prveho Medieval vsetky existujuce (teda vsetky existujuce okrem prveho Shoguna). Najlepsi asi Medieval2, Potom Empire a Rome. Aj ked Shogun 2 sa zase velmi blizi kvalitou k Medievalu... Vsetky s vynimkou Napoleona su extra spica super. Napoleon mi pride taky nemastny-neslany.
malarkey: Částečně s tebou můžu souhlasit co se týče tvého komentáře, ale velmi s tebou nemůžu souhlasit v několika bodech.

Empire: TW je oproti předchozím dílům hodně odlišný!

Předchozí díly se z 90-ti% co se týče bitev odehrávali způsobem muž proti muži, meč na meč ... zde je mohutný skok směrem k střelnému prachu a k bojům muže proti muži dochází jen vyjmečně! Bitvy jsou teď hodně odlišné a hratelnost se podle mě docela změnila.

Co se týče námořních bitev, já je osobně nemám rád, protože jsou neuvěřitelně zdlouhavé a docela nudné, ale serii TW hraju dlouho a docela ji sleduju a už po ROME:TW hodně hráču volala po námořních bitvách.

Další významnou novinkou je zvětšení mapy, můžeš si vybrat, Evropu, Ameriku a Indii a boje na těchto kontinentech se docela liší.

Já si myslím, že E:TW je velký skok a čerstvý vítr do série. Řekl bych, že tvůj komentář by se spíš hodil na Napoleon: TW, což je opravdu jen posunutí E:TW o nějakých necelých 100let dopředu a nic víc.
Neznáte někdo nějaký komplexní mod na Empire? Něco jako byl Sicilian Vespers pro Medieval II nebo Total realism pro Rome?...
Heh, to se potom vyplatí rovnou koupit Total War Pack, který stojí pořád těch 20€ (a pár centů k tomu).

E:TW
US: ($29.99) $10.19
UK: (£29.99) £10.19 (57% higher)
EU: (49,99€) 16,99€ (130% higher)
Tak Steam mi zase potvrzuje správnost mého členství ve skupině 1€ != 1$ - jen pro Evropu zdražil Empire: Total War na 17€. Nehoráznost. Já to sice už koupila za 10, ale brácha to chtěl taky koupit, abychom mohli hrát proti sobě.
No vida, Empire za 10€. A já se bála, že až dohraju všechny ty krátké akční hry, tak nebudu mít na svým novým počítači co hrát :)
Problém, ETW mi padá na úvodní obrazovce s trademarky bez jakékoliv hlášky. Přitom jsem jej už jednou spustil, podle mě je to tím posledním patchem. Z Event Viewer se mi povedlo vydolovat jen toto:

"The Desktop Window Manager was unable to start because composition was disabled by a running application"
- System

- EventData
Empire: Total War

-----------------------
a toto:

"A request to disable the Desktop Window Manager was made by process (Empire: Total War)"
- System
Channel Application
Computer Home-Quad3.home436.cz
Security
EventData
Protože jsem o koupi této hry uvažoval,ale nakonec půjdu do Medieval2,právě na jeho doporučení.Na warezu mám projeté všechny jejich hry,ale chci hrát s kolegou přes net,tak jsem se informoval u někoho,kdo má s tím dobré zkušenosti.Nerad něco kupuji,z čeho jsem následně dojebaný

Projetý nemám akurát empire,protože padá
Jen tak pro info
Mám na xfire "kamaráda" poláka,co je v klanu jenž hraje total war,tak jsem se jej ptal na názor empire a psal,že je to totální shit
jj už to funguje a včera jsem si mohl chvilku zahrát. Je pravda, že tomu možná trochu chybí šťáva, ale zatím mě to baví. :-)

Poněkud mi nejdou námořní bitvy, hned na začátku kampaně jsem jednu pořádně projel, a od té doby jsem uplně v kaši s námořnictvem. Dáni mi blokujou obchod, ale proti jejich flotile nemám absolutně šanci a prachy musím vrážet do pozemní armády. Budu je asi muset vymazat z mapy aby byl klid. :-)

Jinak hraju za Švédy, jejich ekonomika je sice mizerná, ale už se začínám trochu rozjíždět.

Za koho hrajete vy?
Mě právě z celé této epochy nejméně zajímají dějiny Ameriky.

Auf, Ansbach-Dragoner!
Auf, Ansbach-Bayreuth!
Schnall um deinen Säbel
und rüste dich zum Streit!
Prinz Karl ist erschienen
auf Friedbergs Höh'n,
Sich das preußische Heer
mal anzusehen.

Drum, Kinder, seit lustig
und allesamt bereit:
Auf, Ansbach-Dragoner!
Auf, Ansbach-Bayreuth!

"Captain Potzdorf, sir, I am a british officer!"
Tohle období holt asi víc sedne Amíkům, přece jenom ti touhle dobou začínali psát svojí historii. Právě možnost, že by mě ta doba nechytla je hlavní faktor, který mě odrazuje od koupě... z těhle věků mě zatím chytnul jen Cossacks: European Wars. Ale kdo ví? :-)
Tak zatial som to hral nieco cez hodinu, vyskusal pozemne bitky, namorne a... je to fajn, prepracovane ako vzdy. Ale asi najviac ma na tom oslovili tie namorne boje :) Lebo inak sme v historickom obdobi, ktore ma velmi nefascinuje (teda mimo tie lode, piratov a...ehm, skratka :) ).
Taky jsem hrál demo.. pokud tě série Total War baví už nějaký ten pátek (a znáš její přednosti i neduhy), není přece o čem diskutovat - Empire nebude jiný (tj. ani o moc horší, ani o moc lepší).. takže kupuj:)