@Malignus (27.04.2023 22:34): Já hrál jenom jedničku a u té jsem neměl moc pocit, že bych se v jednotkách nějak nemohl vyznat - napalm byl na pěchotu, rakety a laser na vše ostatní a šmitec :D

Jo, zkus to, zajímalo by mě, co na to řekne víc lidí. Třeba je chyba ve mně :D
@Malignus (27.04.2023 20:26): Jsou hrozně dlouhý, otravný, typu "hrdina nesmí zemřít"... a teď jsem tu hru na dva měsíce odložil, protože za LC je tam jedna taková, kdy se musíte probít přes nechutně silné budovy. Ty mě vždycky rozdrtily levou zadní, ať jsem dělal, co jsem dělal, takže mě to hodně otrávilo a uvažoval jsem, že se na to vykašlu.

Pak jsem přišel na to, že jedna z jednotek, kterou v té misi mám, je rozkládací dělostřelectvo. Tuhle jednotku jsem předtím stavět nemohl, v té misi se vyskytla poprvé. Je to letecká (!) jednotka a aby mohla střílet, musí se na zemi rozložit... což ale není jak zjistit! V menu vlevo dole sice je nenápadné tlačítko "fly down" či něco takového, ale to je velmi nevýrazné... myslel jsem, že je to prostě protiletecká vzdušná jednotka.

Musel jsem se podívat na YT, kde tu misi někdo hrál a až z toho jsem tohle pochopil.

To je vůbec velký problém téhle hry, ty popisky (i v manuálu!) jsou naprosto na nic, není jasné, která zbraň a které brnění na co zabírá... abych se v té hře trochu orientoval, musím použít přehled jednotek, zbraní a brnění, které někdo napsal na Steamu (!)...
Kdo tady navrhoval mise, ve kterých nemůžete stavět (a že jich je), je v mých očích idiot.
Může mi dát někdo rychlokurz jakou zbroj a zbraně mám používat proti různým nepřátelům? Ani s pomocí manuálu z toho nejsem dvakrát moudrý :D
tak to je bomba! sice mi tam za evropskou uniji neladí ti cyborgové a napojovaná mjesta - to mi přijde jako ryze Skynet project, ale válka žen proti mužum tomu dává docela novej rozmjer! RPG prvky jsou myslim taky super, bojím se ale, že žádnou feminu nepujde ošukat či jinak znásilnit!
Ode dneska do zitra je na GMG (GREEN MAN GAMING) ZADARMO, tak sosejte, usetrite 8$ :)
Jo, já měla českou verzi a moc daleko jsem se kvůli příšernému dabingu nedostala. Anglická verze mi snad konečně umožní zvýšit hodnocení :)
Earth 2160 konečně na Good Old Games za 6 dolarů, bez otravných ochran znemožňující spuštění (Steam verze) a hlavně v angličtině (český dabing je příšerný).