Tak to já to dohrál za 8 hodin, na střední obtížnost. No, moc dlouhé to zrovna nebylo, zvlášť když říkali že to má být dlouhé jako 2 Call of Duty, nebo kolik.

Jinak hra mě bavila. Vadila mě jen jedna věc (jakožto starého citlivku :D) a to že nešlo zachránit Holsonovic dvojčata ani žádnou jinou ženckou (a vlastně ani nikoho jiného). Což mě tedy přišlo opravdu blbé, hlavně u těch ženckejch :/ :) Myslím že to mohlo být vyřešeno jinak

Btw-Nepřišlo vám že většina vtipů byla napraných hlavně na samém začátku hry? Chci říci, Duke hláškoval i dál ve hře, ale nějaké jiné vtípky jsem tam už moc nezaregistroval.

A děs jak zbytky mrtvol (to co ze všech zbude) vypadá jako mražené mleté maso.:D
Dohráno za 10 hodin, přičemž jsem si užil i dvě hry kulečníku, pár automatů, air-hockey či whack-a-mole. Pro veterány žánru určitě dobrá hra, pro dnešní publikum docela zjev. Ale bavil jsem se dobře.
Zajímavé. Otázkou je, kdo z nich má pravdu... Já jen vím, že se o tom jeden čas hodně mluvilo a i teď nedávno to někde padlo. Projížděl jsem ta videa, co se mi odemkla, a v některých fázích Duke skutečně vypadá jako Doom3. Je ale možné, že to byl nějaký jejich technologický pokus, těžko říci. Nám to teď už ale může být stejně jedno - nakonec to běží na enginu UT :D

Vlastně by mě celkem zajímalo, jestli dojde i na uvolnění editačních nástrojů. Kdyby vyšel editor, umím si celkem představit, že bych nějakou mapku pro Duka klidně zkusil. Ke starýmu Duke3D jsem jednu tehdy udělal a pohrával jsem si i s Manhattan Projektem, kde jsem to ale bohužel nedodělal. Každopádně dělat mapy je můj koníček už dlouhé roky a tohle by za to stálo. I když mám obavy že právě technologie UT by na mě byla už příliš složitá. Raději zůstanu u svého oblíbeného Chasera - tam mám nedodělaných projektů víc, než bych chtěl... ;-)
Pravda. Ač cool věci většinou nemám rád (přece jenom, poslouchám Rock, Folk a Country, čtu knihy a nemám rád davy), tady se mi cool prvky naopak líbí. Nevím proč, jakési kouzlo Duke.
Osobně doufám že se toho prodá takový množství který obhájí tvorbu dalšího dílu...protože Gearbox je kompetentní developer, lidi z 3D Realms tam stejně pracujou na fulltime, a další díl na modernějším enginu nezatížen touhle historií by mohl být ještě lepší. Pořád je kam v interaktivitě prostředí v shooteru jít.
Takže, dohráno. Konečný čas se v mém případě ustálil na nějakých 11 hodinách. Trochu zklamání, protože jsem čekal, že bude herní čas poněkud delší. Ale bohužel tohle se dnes týká většiny FPS, nejen Duka, navíc v Gearbox spoustu věcí určitě vyházeli. Ale nevadí... Herní obsah totiž nezklamal a celkově vzato je hra docela zdařilá. Mladší generaci hráčů to sice asi moc neosloví, viz. některé příspěvky tady v diskuzi, nicméně pamětníky jako já to snad všechny pobaví určitě. Alespoň já se bavil skvěle a užíval si perfektní atmosféru oldschool hry každou vteřinu ;-)

Spousta lidí hře přesto vyčítá, že konečný obsah neodpovídá té nehorázné délce vývoje, což na první pohled skutečně neodpovídá, když tu mluvíme o nějakých 14 letech. Je ale dobré uvědomit si jednu podstatnou věc, a to tu, že vše, co vzniklo před rokem 2007, v podstatě s touto hrou nemá nic moc společného. Každý přechod na nový engine znamenalo pro tvůrce de facto začít znovu. Především se to týká map, protože ty jen těžko exportujete z jednoho engine na druhý, když každý používá zcela jiné technologie. Nejprve Q2, potom Doom3 a nakonec UT - to jsou prakticky nekompatibilní enginy, a kdo se kdy zajímal o tvorbu map, jistě mi dá zapravdu.

Takže se dá říci, že tohle je zcela nová hra, než byla ta původní slibovaná od roku 1998. Stačí se podívat na všechna ta videa, co se po dohrání odemknou - do roku 2007 to v podstatě byla úplně jiná hra. Tahle, co se nám dostala jako finální produkt do rukou, se mohla vyvíjet tak cca 4 roky - a to už zas tak moc není. Tomu by pak nicméně odpovídal finální obsah mnohem víc.

Nuže, co říci na závěr? Duke je zpět se vším všudy! V tomto případě není moc dobré spoléhat na názory ostatních či na různé recenze. Pokud dosud váháte, zda tuhle hru nainstalovat, pak vám radím ano. Jedině tím, že si ji sami vyzkoušíte, zjistíte, zda podle vás stojí za to nebo ne - zda vás osloví, nadchne nebo úplně zklame ;-)
Není to GOTY, ale je to zábavnej oldschool shooter co se dneska nedělá (jsou tu občas puzzly a je potřeba se zastavit, a je to o dost delší než dnešní průměr, interaktivita je taky jinde). Mise by ale mohly být otevřenější, a limit na zbraně + autoheal jsou hlouposti (ale ne gamebreaking).

A občas mě udivuje co někteří fanoušci neudělají:
http://2.bp.blogspot.com/-GwrsaP34PZc/Te ... OAa0/s1600/duke2.png

To nakreslil na té tabuly na začátku hry...dvě a půl hodiny práce.
ahoj hra super,podle očekávání ve starém stylu,ale sakra mam problem,v mýstnosti s manualně ovládaným Dukem nevím co dělat.Zřejmně nastavit postavu tak,aby se po těch pistolích dalo přejít až na vrchol,ale tam nevim co dál,on prostě nedoskočí až na to další podlaží!!!-můžete někdo poradit pls.Díky
Ten spoiler mi bohužel už prozradilo demo, co jsem si pouštěl na youtube.

Rád bych se vás zeptal, jestli se vyplatí čekat s hraním až vyjde nějaký patch, jestli je tam hodně bugů, které budou opraveny, nebo jestli je to spíš buřt.
Tak, já už mám odehráno 9 hodin a pořád nejsem na konci! Každopádně jsem spokojenej, protože je to dle mého názoru hodně povedená zábava. Nevím, co někteří proti tomu stále mají - chce to při hraní zapomenout na ty dlouhé roky vývoje a v klidu si to užít. Mně to přijde slušně zábavný a napaditý od samého začátku. Jen půl hodiny jsem strávil třeba hraním kulečníku v Dukově rezidenci a pak chvíli i hraním na automatu. Dokonce jsem sebral sáček s kukuřicí a udělal si v mikrovlnce popkorn... A to ani nemluvím o povedených nápadech a lokacích, které na vás během hraní čekají! Tohle prostě v žádné jiné hře nanajdete - to je zkrátka Duke :D

Samozřejmě je to ale v prvé řadě střílečka, a to pěkně po staru, o čemž přece Duke je a vždcky taky byl. Nikdo od toho nemůže čekat víc. No, ale víte jak to je... Mně přijde, že spousta lidí na té hře hledá jen to nejhorší, prostě už jen z principu. Vždyť je to přece Duke Nukem Forever - hra, na kterou se čekalo víc jak deset let! To buď musí být absolutně dokonalá pecka nebo úplný propadák. Pak stačí kdejaká drobnost, nepřesnost či sebemenší zaškubnutí v obraze a už je oheň na střeše...

Ale nemá moc smysl tu nad tím spekulovat. Recenze i názory jsou většinou hodně subjektivní a záleží na tom, jak danému člověku hra sedne. Duke rozhodně není pro každého a každý sám si musí udělat názor, zda mu tahle hra takto vyhovuje nebo ne. Spousta lidí, a tím teď nemyslím nikoho konkrétně, ovšem nedokáže Dukovi odpustit, že jeho návrat trval tak nehorázně dlouho a že ten promarněný čas autoři nevyužili lépe. Já tohle zcela chápu, ale není to důvod, proč té hře nedat šanci.

Ono s tou grafikou, co se Dukovi pořád tak vyčítá, to vlastně ani není tak hrozný. V řadě případů je popravdě dosti působivá. Nejhorší je to v exteriérech, kdy je to celý tak nějak rozmazaný - naštěstí se ten efekt ale dá vypnout. Hra jinak běží na max detaily zcela plynule i na mém obstarožním PC, a to je velké plus.

Je jasné, že se ve 3D Realms opravdu snažili stvořit dokonalou hru. Je to vidět na těch nápadech a celkově i pěknému designu. Neustálé přepracovávání a změny technologií ovšem hře spíše uškodily a jen protáhly čas vývoje, což se bohužel i částečně podepsalo na výsledku. Nicméně hra konečně vyšla a za to můžeme být jen rádi! Dostali jsme sice jen další průměrnou FPS, kterou budou jedni zavrhovat ale jiní zase chválit, třeba já :D Byť nesplňuje standardy dnešních grafických nároků, může alespoň mile pobavit, a to je přece to hlavní ;-)

Za sebe s klidným svědomím můži říci, že jsem dostal přesně to, co jsem čekal, a k tomu i něco navíc. Peněz tedy nelituji. Dal bych tomu klidně tak 8/10 ;-)
Sakra tak první dvě hodiny super...

Graficky (vše max 1920*1200) mnohem lepší než jsem čekal, v podstatě to vypadá docela slušně, rozhodně to neurazí...

Gameplay krásnej DN oldschool, zatím mě limit zbraní neštval, ale jsem furt na začátku. Ale fakt se mi líbí jak je to interaktivní (např. ten pinball, prostě super) a jak si to ze sebe utahuje ale i váží (duke museum..).

Nelituju koupě a jdu hrát dál :-).
Pamatuju i 5MB/s. Ale ted se budu stehovat, tak doufam, ze v novem bydlisti bude rozumne pripojeni a da mi to alespon 1MB/s :(
Jsem si musel tenhle památnej moment vyfotit :-).

Za 720Kč to není tak hrozný, obzvlášť když na steamu to je za 1200 a u nás s dopravou za litr.
Ja tedy koukam na hodnoceni s ohledem na titul. Pro Duke Nukem Forever je dostatecnych 6/10 abych si hru koupil. I kdyz jako temer vzdy nekupuji za vic jak za 600.:-)
Jsem se to rozhodl risknout (80% na PCGameru mě přesvědčilo). Z http://game.gamesplanet.com/ za 27 liber, ale ještě musím počkat až pošlou steam key. Pořádně to zahraju a nahraju nějaký slušný video gameplaye.
Ugh? Sběratelská edice za 3 tisíce? Tak to je už hodně silnej úlet... Má doposud nejdráže zakoupená hra je Zaklínač 2 za $45 a z dražších kousků mě jímá hrůza.
Bodkin: Za 3000 sa dá zohnať aj viac hier. :D Stačí zaliezť na Steam, keď majú akcie.
Virus: Zrovna Nano edice C2 byla..další z řady naddimenzovaných a nevzhledných škatulí..

Kekelli: Nicméně jde to, třeba jeden můj kámoš koupil 15 za 2500.

Bodkin: V podstatě uvažujeme podobně, ale mě to občas nedá a mám rád hezké věci, tak koupím nějaké CE. ;)
Bodkin- Špatně?:D To není špatně, když ti to stačí tak je to lepší než rozházet všechny peníze které vyděláš.
Každopádně 20 her za 3000 to je docela silnej extrém.:D
Bodkin: Že by :-D, no možná je chyba někde jinde, čeká za rohem a chystá se na tebe.
ViRus-
Stracraft 2 jsem právě bohůžel předplatil takže jsem to měl za plnou cenu. A jak na schvál to právě slevnilo asi za týden na 2100. Takže jsem defacto vyhodil 700kč.:D Tak ale ne že bych toho litoval, je to celkem dost podařená hra s dost velkou výdrží.:D

Každopádně hry jsou drahej špás.:D co jsem pročítal svoje dokumenty tak mě to vyšlo asi na nějakých 39 tisíc, přesně nevím.Tak jako tak, jde o známku že musím začít šetřit a jak Alza v MB dokončí svou pobočku tak se tam pokusím napakovat do práce, hned bych měl víc peněz na další investice.:D:D

Btw- asi zatím nejdražší věc jakou jsem ve sběratelské edici viděl byl CE k GT5. Ten byl asi za 5500kč. Dokonce jsem nad tím uvažoval ale pak jsem to zavrhl vzhledem k tomu že za tu cenu bych mohl mít 2 jiné hry v CE.:D
Giovanni Antonio Kekelli: Máš recht, přesně 3032,- :-) a Starcraft jsem měl za 2199,- jo a málem jsem zapomněl na oba Zaklínače. Ty jo ty jsi na tom stejně jako já těch 40k ročně byto i mohlo být :-D
RNDr. Gunár Pavel- Pokud začnu kupovat digitální verze her, tak leda nedobrovolně.:D

Tak to já sice 1500 za hru také nerad dávám ale jakožto někdo kdo minulý rok vysolil nějakých 30-40 tisíc za hry můžu leda šoupat nohama.:/ :D

Když je ale hra dobrá, rozhodně za ni ty peníze dám raději než za kravinu. Třeba Starcraft 2 mě nasral tím že prakticky hned zlevnil sběratelskou edici a já to přitom měl za 2900. Na druhou stranu ta edice vypadá fakt dobře, podobně třeba edice Zaklínače 2. Tam toho prostě nelituju.
RNDr. Gunár Pavel: To né, já myslel že takovou sumu dám jen za opravdovou luxus edici, Shogun 2 Grand Master Edition, Crysis 2 Nano edition nebo Assassin Creed 2 Black Edition či Starcraft 2.
Giovanni Antonio Kekelli: To určitě ano, kor když to bylo a stále je s Atari nahnuté. Samo vždy jde především o groše, ale když je to schováno za dobře provedenými edicemi, člověku to pak ani nevadí vysolit cca 1500-2500.
RNDr. Gunár Pavel- Tak Alone in the Dark (2008) ale bylo docela dobré ne?:)

Ale pravda, asi záleží prostě na firmě která to vydává nebo vyrábí.