A když dohraju za všech šest postav, tak se mi to napočítá jako 100%? Nebo jak funguje to počítadlo?
Tak pár jich tam může být, ale určitě nevydaj na 30 hodin času, aby se vešli alespoň do těch 80 hodin, které jsem někde čet (nižší herní dobu jsem už neviděl). A dohrát hru na 100 logicky ani nejde, protože má 6 začátků a u každé postavy se počítá ten začátek zvlášť.
Já hru nehrál, ale třeba tam jsou nějaké úkoly skryté a těch 120 hodin je reklamní tah, který ale může být pravdivý, pokud hru chcete dohrát na 100%. Takže nevěřím ničemu, zajímalo by mě, kdo dohrál hru na 100% a jak dlouho to hrál? :-D

Jinak věřím, že hra půjde v pohodě dohrát za 40 hodin i méně. To je jasné.
MickTheMage: No zase nejsi tak daleko od konce jak si možná myslíš :) to jen aby jsi nebyl zklamanej. Pokud jsi ale na začátku hry dělal ty úkoly ve vesnici a v bažině (ke kterým jsem si naivně myslel, že se půjde vrátit :D) a děláš i ty bonusový mise co se musí stáhnout od bioware tak ti to nějakou tu hodinu navíc přidá :)
MIGtheDRAGON - z velkych questov prave robim Urnu a potom mi ostava este Paragon, plus je tam plno mensich a malych, este mam nieco otvorene v Denerime. A boh vie, co bude este treba urobit v ramci hlavnych questov :)
MickTheMage: A tim si jseš jistej, že už nejsi u konce ? :D Já kdybych si tu omylem nepřečet nějaké spoileroidní příspěvky tak bych si myslel, že hra bude rozhodně delší, ale v celé hře máš jen dva velké úkoly. A podle těch procent co jsou napsaná ve statistikách se rozhodně neřiť, tam se totiž pravděpodobně počítají i všechny začátky jak jsem si všim. A návod neni potřeba až na jeden úkol, kde jsem se trochu zaseknul je všechno jasné.
MIGtheDRAGON - keby som sa o kupe tejto hry mal rozhodovat na zaklade reklamy, tak si ju ani nekupim :) Tak bola spatna. Ale 48 hodin? Ja mam odohranych momentalne nejakych 30 a este ani zdaleka nie som pri konci?!!! To si isiel prosim ta ako? Co si mal k tomu nejaky navod? :))
MtD:Tak alespon tu chvili co jsem DA hral (asi 14 hodin), mi zadny boj nedelal vetsi problem a zadny jsem nemusel opakovat vice nez jednou, ale je pravda ze to byl porad jeste zacatek hry...

Ale na takove skupinove rpg jsem tez docela zvykly treba z BG,IWD,P:T, takze mi taktika nedela moc problem, i kdyz DA je trochu jine...
Nebo... Kdyby Piranha bajts konečně šly k čertu se svým stylem "děláme stokrát stejnou hru" a Bioware si též zkusili nějaké inovace (HLAVNĚ ve smyslu neotřelejších prostředí a méně příběhových "hamburgerů"), tak bychom nemuseli udělovat tituly "hra století" (po pár desítkách let existence PC her), ale třebas by zase bylo radostí takové RPG hry hrát s tím, že si člověk pár měsíců po dohrání vybaví z příběhu i něco jiného než-li jen to, že na pár hodin zabil nudu.
mám nahráno pouze 10 hodin, takže je brzo dělat závěry, ale teď jsem se naštval po té, co mi hra spadla po hodině hraní (je to jenom můj pocit, nebo se hra sama přestala ukládat?). vadí mi na ní jedna věc - ta kompozice exteriérů. ty ploché koridory, s kytkou uprostřed, strojovými souboji... kdyby Bioware spojili svoje umění příběhu (rozhovorů, historickým pozadím...)s Piranha Bytes a jejich uměním vytvářet živý svět (uvěřitelný členitý svět bez blbých load předělů), měli bychom tady hru století.

takhle se v Risen chytám za hlavu při čtení hloupých rozhovorů a primitivních questů, v Dragon Age si zase užívám kecání a rochním se v Codexu, ale nebaví mě ta herní část. a stejný problém jsem zaznamenal i při druhém hraní Mass effect.
Garret: No to je jasný :) většinou to tak bývá, že třeba dávají vysoká hodnocení, díky tomu že jim mezi prvníma poskytli informace o hře, ale tohle je už moc na muj vkus :D dělat z toho hru, která si zaslouží 100% to fakt nvm.

I když mě většinou hry baví víc při druhém dohrání :D tak tomu ještě dám šanci :D třeba zjistim, že jsou tam nějaké velké rozdíly v příběhu za různé postavy :D
Isair:Tak ono je to u každé hry, ale u téhle bylo to zveličování až extrémní :D to snad ty recenzenty měli podplacený :D Jako jestli tahle hra má něco dobrýho tak to je tak reklama.

Tak ale je možný, že tobě to třeba bude trval delší dobu než mě :) já jsem hodně zvyklej hrát hry tohohle typu, takže mám vždycky promyšlenou taktiku a málokdy tedy musim opakovat boj. A co jsem čet tak třeba nějaká lama to hrála na easy 110 hodin, ale to psali v recenzi tak nvm jestli se tomu dá věřit :D Podle mě se dostat nad 80 hodin dá jen těžko, protože v Dragon age toho na očumování moc neni. I když je tam hodně napsaných věcích a já všechny nečet. A pak jsem vlastně ani nehrál ty bonusový mise, které se musí stáhnout.

ps: Nejdřív jsem čekal, že to dohraju o těch 4 dní volna co teď budu mít, ale jak se zdá tak za ty 4 dny bych to v pohodě dokázal podruhé dohrát :D
MtD: Stejne uz to ale vyrobci s tou hraci dobou uz trochu zvelicujou, prej 160 hodin(nebo kolik ze rikali), ze to bude trvat:D. To mi trochu vadi, jsem cekal delsi hru, to u takoveho BG2 ta prvni hraci doba byla alespon delsi.

EDIT: Stejne mi trochu vadi, jak vyrobci toho vzdy tolik naslibujou a pak je ta hra spise zklamani, to uz je lepsi od hry nic moc necekat, ale tak svuj ucel to zvelicovani pro vyrobce splnuje tzn. vetsina hracu si to diky tem kecum koupi:). Ale to ze zvelicujou uz i v recenzich mi trochu nahani husi kuzi:).
Tak dragon age dohrán za 48 hodin :) a to jsem dělal skoro všechny úkoly (jen nějaké jako například přinést 10 granátů jsem neudělal) no čekal jsem že to bude delší :D ale na druhou stranu je to 48 hodin čistého času, takže celkově mi to těch 60 hodin možná trvat mohlo včetně savů a loadů a všeho možného :D psát recenzi asi ani nebudu, protože bych asi napsal to samí co ostatní. Chvíli jsem přemýšlel jaké dát hodnocení, ale když to nebudu srovnávat s bg2 (v tom případě bych dal menší) a budu to brát jako samostatnou hru tak je to dobrá 90% hra :) zvažoval jsem i 95, ale tolik jsem dal kotoru a ten je podle mě o malinko lepší :D
Teda ten Bioware "facebook" :) obcas riadne blbne, updatuje pribeh uplne inak ako sa odohral. V Redcliffe som uspesne zachranil celu arlovu rodinu, a on mi tam napise, ze sa matka musela obetovat! Ze wtf? :)
Pivo: A jak dlouho po vydání jsi hrál gothic 3 ? S těma posledníma dvouma patchama to už je to v pohodě a s tim třetim od zadu už se hra dala v pohodě dohrát, ale třeba hned po vydání byly ve hře bugy, kvůli kterým nešla ani hra dohrát.
U mě Gothic 3 nepadal, ale při padání bych šel určitě do patche (alespoň by byla snaha, i kdyby nepomohl). Kromě toho si teď říkám, jak Ugra vyřešil ten jeho problém s padáním DA.
Njn, tak povetsinou se hra da dohrat, i kdyz je zabugovana, ale zrovna v pripade Gothicu 3 to znacne zneprijemnuje zivot (neustale pady hry atd...). Takze u takovych hodne zabugovanych her, je opravdu vetsinou nejlepsi si ty updaty vyhledat:).

V tomhle na me docela dobre pusobi steam, ktery ty hry vetsinou updatuje automaticky, ale maji to i jine hry, kde po kliknutim na urcitou polozku se automaticky vyhledaji dostupne aktualizace a nainstaluji se, urcite je to pohodlnejsi, nez se nekde po updatech pidit na internetu:).
S úplně novýma hrama moc zkušenosti nemám, většinou se ke hře dostanu až tak půl roku od vydání (někdy vyjímečně možná i dříve), ale tak bugy mi vesměs nevadí a dohrál i bez problémů neopatchovaný Gothic 3 a šlo to. Mě konrétně nasral jen Boiling point, který bez patchů neumožňoval hrát nějaké mise a zdupal mi toho hodně :-)
Tak ja se vetsinou u her take moc nepidim, jestli nahodou nevysel nejaky novy patch, ale tez kdyz mi neco na hre vadi, nebo nejak blbne, tak si ho rad vyhledam. Nejlepe jsou na tom hry, ktere maji neco ve stylu live update (automaticky vyhledaji patche a nainstaluji je).

Ale pokud je to nejaka nova prave vysla hra, tak vetsinou byva casto dost zabugovana a vetsinou nezbyva, nez ty patche stahovat.
EDIT: I kdyz s patchema vetsinou nemam takovy problem, kdyz povetsinou kupuju edice treba Extra klasiky , kde uz jsou starsi hry a vetsinou s nejnovejsim patchem.
Isair: On to vážně není problém, ale.... Já nevím, jak to říct, prostě hraju hru po zakoupení a patch jen v případě, že je nutný pro češtinu nebo v podobných případech. Anebo pro lepší hraní, kdyby hra padala. Jinak hraju základní verzi anebo tu koupenou.
No tak on neni takovy problem si stahnout soubor o velikosti par mb ne? Dale to opravuje i nekolik dalsich chybek ve hre, takze to neni pouze patch na snizeni obtiznosti... holt kdyz si hrac hru koupi ihned po vydani, tak musi pocitat s nejakymi temi bugy a pak tu hru opatchovat rucne, narozdil treba od pozdejsich edici (vetsinou uz nekolikanasobne levnejsich:)), ktere uz ty patche povetsinou obsahuji.
Patche nemám rád (to zase budou reakce na mě). Já nainstaluju a hraju. Tak snad bude obtížnost "easy" i v základní hře "easy".
Pivo: S tim novym "easy" patchem uz to tak tezke neni, ale tak tahle hra ma proste takovy styl , tady je ta taktika takova vychozi, neni to proste zadne "akcni" rpg jako trebas Diablo.
Já radši volím nižší obtížnost. Hry mě mají bavit, ne srát :-) Ale zase na někoho to bude působit lépe, pokud bude taktizovat a hrát "tvrdě" - v tom případě je tady nightmare obtížnost.
I kdyz mi prijde, ze DA je oproti jinym starsim rpg podobneho typu v tech bojich/taktice na trochu nizsi urovni. Ale i tak ti zde spravna taktika muze zachranit kuzi:).
No, já bych řekl, že je to tak, jak říká Isair. Ale mágy vážně nemusím.
Tak stejne tak ale muze narust obtiznost, kdyz hrajes bez bojovnika, proste je nejlepsi mit tu partu vyvazenou.
No ono se rychle naucis magy pouzivat, to je prave rozdil oproti jinym (pouze rubajicim) rpg, ze tady musis trosku taktizovat a zapojit kazdeho v parte:). Tzn. pri blbe taktice ti muze klidne pohebat parta behem chvilky.
Blbost, hodíš do týmu dva obrněné válečníky, nějakého lotra s kuší a máš vystaráno. Jinak mojí skupinu tvoří 3 mágové (včetně mě) a mohutně obrněný templář. :))
Jo, to jo. Ale obtížnost bez mága může v některých místech neúměrně narůst a když to s mágy moc neumím, tak je to v prdeli.
Pivo: Tak v tomhle typu rpg je nejlepsi mit vyrovnanou skupinu tzn. bojovniky, zlodeje, magy atd..., ale neni to nutne a muzes si hrat jak chces.
Do pytle, na tomhle typu RPG nemám rád, že se vždy do skupinky hodí mág a hra pak bude lehčí. Nemám rád mágy :-) V jiných RPG si většinou zvolím bojovníka a rubu.
No já toho prvního ogra sejmul asi na podruhé. Stačilo si jen léčit hlavní hrdinu (alstair odpadnul mám pocit) a tim přidělenym mágem jsem ho kosil tim plamenym úderem jestli si to dobře pamatuju. Byl určitě z těch těžších, ale nic brutálního :). Měl jsem skupinu na 4 lvl a hrál jsem na normal bez patche.
Kubulus: Však ano, ale tak všichni ve skupině včetně mě, byli na tom s životama kriticky a tak jsem zkusil běhat do kola - a fungovalo to (především jsem hlavně čekal na to, až se mi dobije mana). Jinak za mága, zvlášť když si později jako specifikaci zvolíte tajmeného bojovníka, je skvělá hra - zbraně, šťíty, brnění atd. nyní místo síly vyžaduje po más magii a té má člověk silný dostatek, take jsem nyní nepřemožitelný bojovník zabarikadováný mohutným štítem, co navíc protivníká může zmrazit a následně rozdrtit kouzlem :-))
Ja ho dal na prvni bez ztraty kyticky.:) mrazit, rubat, mrazit, rubat, mrazit, rubat.:)
Pooky: Já jsem se tak chovat nechtěl, nedělám to rád, ale ono to na něj prostě nijak jinak nešlo.

Z toho co to čtu hádám, že jsem si zvolil špatně karieru bojovníka. Mága v družině nemám (až teď Morrigan) a dát toho orga s tím přiděleným mágem, který jediné co umí je příprava bylinkových lektvarů mi na něj moc jednoduché nepřišlo. A když k němu v téhle formě přiběhli bojovníci, chytil je jednoho po druhém za a vyřadil je z boje.
Kubulus: Udělal jsem to samé, ale hned napoprvé :) Později jsem to uplatnil, ještě u jednoho proklatě těžkého bosse.
Tak ten ogre na zaciatku bol asi jedina vec, co nerobil problemy. Moj mag je nieco ako Mrazik (alebo ked chcete Sub Zero :) )a primrazoval ho, co to slo a zbytok armady do neho tlkol, co to slo. Chvilu to trvalo, ale padol na prvy sup.
Já toho zlobra musel zabít 3x bo mi v tý době hra děsně padala :) A nepřišlo mi to těžký (hraju na normal). Žádná spešl taktika, použil jsem to co používám na všechny - zmrazovat a házet na něj ty oslabující věci (menší šance zásahu, menší odolnost, atd.)

Jinak na vyléčení čokla jsem úplně zapomněl a jsem kvůli tomu fakt nasranej. To kvůli tomu padání, to se pak člověk nemůže pořádně soustředit :(
Tak jsem to nainstaloval a trochu si s tim lámu hlavu - docela mne uzemnila část někde na začátku, kdy jsem měl bojovat se takovym modrym zlobrem. Krom toho že je to dost tuhý protivník, jsem se chtěl zeptat, jak jste ho porazili? Já jsem si dal repete zhruba 7 krát a až potom jsem ho dostal, ale jen za pomocí stupidního bugu, kdy jsem na něj začal s mágem čarovat "slabost" a s hlavnim hrdinou jako návnadou jsem běhal jak kokot dokolečka, dokud zlobra muj mág a Vepřus (jméno mého psa) nesložili.

Měli jste to taky tak, nebo jste ho dostali na nějakou taktiku, která mě zůstala utajená?
osobne jsem se vzdycky vic tesil na mass effect 2 a i ted se nemuzu zbavit pocitu ze teprv to bude u me hra roku (precejen to vyjde teprv v lednu takze to pocitam do letosni zimy) - skoda ze dneska se k dragon age nedostanu , njn COD xD
special: Mass Effect je vic akcni, pro fanousky FPS/TPS. Ale nemas tam zadnou tezkou zbran, bohuzel. Dvojka to ma napravit. Dragon Age je kombinace Baldur's Gate a KotOR. No, spis KotOR ve fantasy prostredi s moznosti oddaleni kamery.

A pokud bys chtel oboji, tak zrovna nedavno (cca dva tri mesice zpet) vyslo ve score jedno oldschool rpg, ktere to tak trochu kombinuje.
http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/arca ... 10723_arcanum_bw.idn
jo ti magove no ... jinak skoda, hra je to dlouha ale pusobi to kratkym dojmem a utece to rychle, sehnat armadu a konfrontovat denerim , to by mohla byt pulka hry .... teprv pak bych tomu rikal monstrozni hra :)
Já bych nejraději něco jako Albion, kde bylo obojí, takže jestli tam budou lítat rakety nebo tam bude prskat magický zaříkadla čaroděj, je mi teď vcelku jedno. Chci pořádné RPG! :)