Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dragon Age: Inquisition


Diskuze

« Novější Starší »
@raisen (10.12.2018 15:15): Dvojku si určitě zahraj. Má dobrej příběh a sympatický společníky. Navíc, mág z prvního dílu je příbuznej hrdiny z druhýho dílu, kterej měl být původně hrdinou třetího dílu. :-D
Každý díl je neskutečná ztráta času, ale vždycky když už si člověk říká že už by mohl dělat něco zábavnějšího, jako třeba vytřít podlahu nebo olizovat penál tak přijde nějakej příběhovej moment, který ho zase zaháčkuje.
Celý fandom se dodnes nedohodne, který díl je nejlepší. Charllize ti řekne, že Inquisition, M.a.t.t. že dvojka a já nedám dopustit na Origins.
Přesto všechno, všichni milují Thedas a nemůžou se ho nabažit. Každý díl má svoje, ale za alespoň jedno dohrání stojí každý z nich :)
@SilentWolf (10.12.2018 15:39): To mě hned také napadlo, že od toho prvního dílu se to liší velmi. Jinak na začátku jsem si říkala, že je to další taková ta hra, kde hlavního hrdinu chtějí zavřít/popravit, ale nakonec ho musí proti své vůli nechat žít, protože on je jediný, kdo má něco výjimečného :D Takže myslím, že ta komornost by se mi asi líbila v té dvojce.
@raisen (10.12.2018 15:29): mě se třeba dost líbila, proto se ptám. Je to hodně kritizovaný díl a s kritikou souhlasím (recyklace oblastí, uspěchanost) ale je takový správně komorní, nezachraňuje se tam svět a má rodinný prvek, díky kterému je správně osobní. A hlavně to docela odsýpá.

Jinak mě nenapadá série, kde jsou díly od sebe tak divoce odlišné, jako v případě Dragon Age. Od pocty starým RPG po MMO bez MMO prvků. :D
@raisen (10.12.2018 15:15): Dvojka je podle mě docela důležitá k pořádnému pochopení Inquisition. Bez ní třeba není moc jasné proč mágové začali válku a vypadají jako větší banda magorů než jsou. Zatímco příběhově je dvojka skvělá tak gameplay každýmu nesedí, ale zase tam člověk hodně vyhne neduhu Inqusition kterým je spousta nedůležitýho běhání, exporace a bojů mezi posuny příběhu.
@SilentWolf (10.12.2018 15:05): Přeskočila. Jedničku jsem si v Keepu zaznamenala a dvojku jsem nechala tak, jak tam byla. Nějak mě nelákala po dohrání jedničky a ani teď, když jsem se rozmýšlela, tak se mi ji nechtělo začínat. Možná někdy později.

Dlouho tam asi nebudu, teda doufám, neboť vždy, když už si říkám, že konečně udělám tohle a posunu se dál, tak cestou na mě narazí nějaké úkoly a jsem v tom zase :D
@raisen (10.12.2018 14:36): Jak to vyšlo, tak jeden nejdůležitější tip co se internetem šířil (a myslím že z úst samotných tvůrců) byl "vypadněte z Hinterlands!" :D Nemusíš tam v podstatě skoro vůbec být a je to takový zvláštní začátek..

BTW dvojku jsi přeskočila?
Kéž by tak byly všechny lokace o rozloze Fallow Mire. Ten se hrál příjemně, hezky to odsýpalo a nevadil tam ani busywork protože člověk věděl, že za chvíli bude hotovo.
@FildasCZ (07.12.2018 05:32): nevěřím v to. Nemají programátora na implementaci textů do hry, údajně ten co to umí si řekl moc peněz a dokážu si představit znechucení Marka Tvrdého tímto překladem. A ještě si široká veřejnost myslí že za to dostali extrémní částku, kterou shrábli a nic nedělají.

Sice ho za jeho chování moc nemusím a jsem malinko zlomyslný. Ale tohle je blbé no. Dělat na něčem takovou dobu a ztroskotat úplně na konci. Proto jsem se tu taky ptal, jestli se pustí do překladu čtverky.. :D
Myslíte, že se někdy dočkáme češtiny ? Která se ted musí jen otestovat a implementovat ? Co jsem koukal na stav tak se to zastavilo :/ A co jsem četl diskuze vůbec nereagují.

Čekám na to, jak na smilování. Do konce jsem jim nabízel hry :)), jako poděkování celém teamu. Týpků si vážím snad to není dalších z dokončených češtin, které se neimplementují.

@Ria Kon (06.12.2018 20:22): Ve skutečnosti byl minulý rok vývoj DA4 rebootován, což je důvod, proč až tak pozdě. S Origins to bylo podobné, kdy se celý vývoj musel restartovat kvůli neshodám v lore. A tak plánovaného 2006 vzešlo nakonec 2009. Ale jinak co si napsala, sedí. Pokud se Anhemu povede, jako že asi jo, tak budou mít volný prostor pro rozšiřování tý hry, tak i studia, tedy více zdrojů pro DA4 a ME.
@Charllize (04.12.2018 21:28): A čekal to snad někdo dřív? 2019 vyjde Anthem, do 2020 se bude aktivně pracovat na post-launch obsahu a budou tu hru ždímat, co to jde, dokud bude v podvědomí. Kdyby vyšlo DA příliš brzy, bralo by to Anthemu prostor.

Doufám, že s TESVI nevyjdou ve stejném oknu. Ideálně jedno na jaře a druhé na podzim, nebo si budou zbytečně krást prodeje. I když je mi jasný, že většina lidí ze zdejšího fóra bude hrát oboje.
@SilentWolf (03.12.2018 20:31): To není lenost, ale špatný design. Jak už zde bylo předesláno, DAI mělo být MMO a v nějaké fízi vývoje se to zlomilo a pak už nebyl čas a peníze na to to předělat. Nevim jestli si to pamatujete, ale DAI byl odložený více než o rok. A pro důvod nemusí člověk chodit moc daleko.

No to si teda myslím, že 4 musí být lepší, v každém ohledu lepší.
@pajmič (03.12.2018 20:23): ten zřejmě nevynechám (zbylé dvě asi ano, protože cena). Stejně to mám prospoilerované skrz naskrz. Spíš pokud bude import sejvu atd. ať mám.

Ale stále mě nepřestane fascinovat ta lenost tvůrců, kdy je vlastně polovina hry zbytečná, jen plníte ctrl+c ctrl+v věci by se vám odemkly další hlavní Q. A žádný význam to nemá, protože na žádném rozhodnutí nezáleží, nic se vaši vinou neposere a žádná aliance pro inkvizici nebude přínosem. Teď jsem 2h hrál a jen teda chodil po dvou mapách a zobal - mozek spal, čísýlka skákaly, význam to žádný nemělo jen jsem prostě mohl u hry vypnout. Roleplayoval jsem gumu.

V tomto ohledu snad bude čtyřka lepší.. chtělo by to zas volby na kterých záleží.
Zatim super. Pristupuji k tomu trochu jinak a ty postavy jsou zde fakt tahouni cele hry. Uz to vidim na kompletni playthrough.

Snad teda ta 4 vyjde a nehraju zbytecne. :-D
@pajmič (02.12.2018 11:54): No to je jasný. (Nebo aspoň já v tom mám jasno.) Bude to Dalish elfka čarodějka, která nakope "bratra" Solase do prdele a řekne mu: ,,Nebuď tak hysterickej, blbče."
@pajmič (02.12.2018 11:23): neprošla, je na něj 5 let, ale čekat měsíc na výměnu nebudu. Sice mám služební notebook a PS4 ale prostě jde o princip.. :D Možná ho vyměním a pak vyreklamuji jakože do zásoby.

Každopádně mě po letech překvapilo, jak je Inquisition hezký. Ta grafika se od té doby zas tolik neposunula. A možná i budu spokojen, kdyby byl nový DA prostě Inquisition 2. A pořád to tu zachraňují postavy, takže jo, dám se do toho a konečně to dohraji. Ať z toho nového dílu něco mám.
@pajmič (02.12.2018 10:42): já už měl delší dobu problémy, že nešel zapnout PC dokud jsem ho na chvíli nevypojil ze zásuvky. Trvalo to asi přes rok s tím, že to začínalo jako výjimečná věc jednou měsíčně ale teď to dělalo tak 1x do týdne. Poslední dobou jsem to očůrával tak, že jsem PC vždy jen uspal, ale dneska ráno nešel probrat ani z uspání a po vypnutí už nejde zapnout. Teď jen doufat, jestli to kvůli mé zdechlosti s tím něco dělat zavčasu neudělalo nějakou paseku jinde. :D