@Say (22.06.2015 19:25): Jop, je vlastně i na gogu. Původní D: OS koupený mám, ale jak říkáš, teď je co hrát, takže si taky počkám - pro majitele původní verze bude EE naštěstí zadara, takže pohoda :)
@Zoltan (22.06.2015 16:34): Češtinu má naštěstí i GoG. Váhal jsem, jestli to nepořídit teď v summer sales, ale fakt radši počkám na komplet, když teď mám jiné věci na hraní (Witcher 3, Wasteland 2).
Taky čekám :)

@HELLER (22.06.2015 15:40): Jestli se nepletu tak není datum vydání ještě ohlášený, ale mohlo/mělo by to být letos. A Divinity: Original Sin má oficiální češtinu, takže to vyjde na steamu česky :)
Tohle bych si taky chtěl hrozně zahrát, ale teď už musím čekat na tu rozšířenou edici... :-(
Tak jsem to před pár dny poprvé rozehrál a ač jsem se na tuto hru extra těšil a celou dobu čekal jen na češtinu, tak mé pocity jsou poněkud vlažné. Nevím čím to je, ale do hry se pořád né a né dostat. Vždycky jí zapnu, deset minut hraju a pak se u toho začnu nějak zvláštně nudit, že to musím vypnout. Vážně nevím, co s tím. Před chvílí jsem to vydržel půl hodiny, než mě zabili stráže, když jsem byl hrubý na nějakou ženskou na hřbitově..

A napadl mě i mluvící pes.. předtím jsem takhle "musel" sejmout i hrobníka, když se mu nelíbilo, že mu šmejdím po baráku (aniž by mě na to hra nějak upozornila)

Hele, nedá se nějak nezabíjet postavy, se kterými se dostanu do křížku a zabíjet je nechci?
@mazar1234 (04.06.2015 16:14): Tiež sa teším o to via,c že som ju ešte nehral - rovno počkám na EE.
Wasteland 2 už druhýkrát hrať nebudem, no tiež si veľmi vážim že GOTY update bude zdarma + zrejem nám, čo chceli fyzické kópie bez DRM pošlú rovno tie GOTY, lebo mne zatiaľ tú moju neposlali.
@Tarhiel (16.05.2015 02:37): Si robia prdel.... neviem neviem kua 80-100 hodin zase nad tym stravit.
Mozno o par rokov by sa dalo. Ale podobne je na tom aj ten Wasteland 2 so svojim GOTY.

Na druhej strane je velmi fajn ze to bude ako free-update pre vlastnikov povodnej hry. To je velke plus a velmi sympaticke.
Právě teď (4.6.2015) 14:00 začala na GOGu v rámci letních slev sleva na Divinity..., ještě cca 24 půjde pořídit za cca 27 dolaru... tady je odkaz:
odkaz
Existuje krabicová verzia? Na SK som to tam, kde som prihlásený nenašiel.
Taky mám proti hře nějaké výtky, ale ovládání je spíš jen okrajové a ve vztahu k současné produkci... Kam se hrabou Baldury a Fallouty, doba je znát a Original Sin se pořád ovládá o dost lépe než letité pecky.
@GrungeChild (komentář): Já jsem teda na ovládání náročnej (nedokážu pořádně hrát nic staršího než Baldur´s Gate, takovou Ultimu 7 bych si moc rád zahrál ale vždycky tak po pěti minutách to vzdám), ale DOS mi nepřijde na ovládání tak hrozný není. A ostatně třeba to rozdělování party člověk nevyužije tak často a při boji se mu postavy rozdělí automaticky.
@Ebb (komentář): K tomu ovládaniu. Ja som to hral v coope, čiže som ovládal len 2 postavy, ale nijaký problém tam nebol, asi budeš nejaký rozmaznaný :)
@Maximus (04.03.2015 06:54): jo už to vidím na steamu to nepíšou, ale gog píše :

out: This DLC pack contains Divinity Original Sin Design Documents, a Divinity Original Sin Art Pack, the Divinity Original Sin Soundtrack, an in-game item called The Golden Grail (which can turn items into gold) and an in-game item "Zandalor's Trunks", magical underwear that comments on whatever is going on.
Multiplayer notice: Multiplayer is only available via Direct IP or LAN.
Unlocks Divinity Original Sin: The Golden Grail DLC, Divinity Original Sin: Zandalor's Trunks DLC, Divinity: Original Sin Design Documents and Art Pack, and Soundtrack.

S tím grálem mi to přijde, zas další ulehčování a ten kufr nemusí být špatnej :D..
Jinak zbytek věcí obsahuje hra, když koupíš na gogu.. Takže je to takové mínus nemínus.
@FildasCZ (04.03.2015 06:44): Nemám veľmi rád tieto kozmetické malé DLC blbiny. V tomto prípade 2x item do hry, soundtrack (na to používam hru alebo YT) Keď už nejaké DLC, tak jedine nejaké poriadne príbehové rozšírenie, nové misie, úrovne a tak.
V najnovšej zaujímavosti sa dozviete, koľko vlastne hra nakoniec stála financií. Kickstarter im ani zďaleka nepokryl celú hru.
@jenprodnesniden (23.02.2015 16:42): To je základná cena. Na Steame je to ešte o 3 eurá viac. Je však množstvo internetových obchodov, kde sa to dá zohnať za polovicu. Každopádne má hra kvalitný gameplay na viac ako 80 hodín, čo za tie prachy stojí tak či tak :)
Díky všem za názory :) Asi se do toho dřív nebo později pustím.. btw. není ta cena na GOGu lehce přehnaná ?
@Red (23.02.2015 12:14): Prave, pretoze ma stare diely Divinity nezaujali tak som celu Kickstarter kampan OS aj samotne vydanie hry uplne ignoroval... (hlupa chyba)..... lenze potom zacali zo vsetkych stran prichadzat spravy a zacal som si hru lustrovat a zo zistenych informacii mi prave vyslo ze je to nieco uplne ine ako predosle diely, pocitovo uplne rozdielny gameplay a system.

Takze som do toho isiel a vysledok je 100% hodnotenie o com by sa starsim dielom ani len nesnivalo.
Divinity má to opakovanie hlášok NPC naozaj brutálne. Opakujú sa neustále, ale mal som jediné šťastie, že som to hral s Mazarom v coope a tak z toho bola nakoniec veľmi dobrá sranda :)

My friend returns! A pre Mazara to asi nezopakovali dostatočne veľakrát a tak to poplietol a vravel My brother returns! Mu vravím, čoo?! veď to počuješ každú chvíľu a aj tak to popletieš :D
@Sadako (22.02.2015 19:59): Jo Divine Divinity. Uznávám její formální kvalitu, ale prostě už mě to od jisté fáze hrozně otravovalo. Jediný čeho jsem se nepřejedl byla ta hudba v menu:)
@Borghal (22.02.2015 19:58): Dragon Age má zcela vše neoriginální a vůbec nevyčnívá v ničím. V tom je problém.

Co se vývoje postavy týče, tak Divinity má asi nejzajímavější a nejzábavnější perky co jsem kdy viděl (nehrál jsem původní fallouty :)). A i spelly jsou velice zajímavé a rozmanité (v DAO je jakékoli AOE overpowered).

Co se týče voleb tak právě v Divinity je možné řešit spoustu questů několika způsoby. A s kvalitou psaní jsou na tom v Bioware taky někde okolo průměru (v jejich hrách se objevují pořád stejné postavy, se stejnými motivacemi, zasazené do stejného děje, mění se akorát setting).

A zas takový fanboy divinity nejsem. Popravdě jsem to ještě ani nedohrál a problém je právě v tom, že po asi 65 hodinách už mě nebavili souboje (a asi se k tomu v dohledné době nedostanu).
@Sadako (22.02.2015 19:59): No, já jsem řval a mlátil hlavou pokaždé, když mě kapitán stráže či kdo to byl v Cysealu pokaždé vítal úplně stejnou větou a tónem hlasu, nezávisle na tom, jak se mnou mluvil potom. Ten kontrast byl občas obrovský. Moc si toho z NPC v Divinity už nepamatuju, ale u něj jsem byl tak často, že se mi to nesmazatelně vtisklo do paměti :-D

Takže se to asi taky počítá...
@Red (22.02.2015 16:02): Jestli myslíš tím prvním dílem Divine Divinity, tak to mě štvalo velice velmi. Original Sin se mi zatím celkem zamlouvá.

@Borghal (22.02.2015 18:06): U Divinity nemám chuť u každého druhého dialogu řvát a mlátit hlavou do stolu, to se počítá.
A je tu výrazně zajímavější vývoj dovedností postavy.

Jinak ano, srovnávat obě hry je poněkud nefér, každá funguje na úplně jiném písečku, ale mě DA:O po pár hodinách hraní tak štvalo, že mi občas nedá se o něj neotřít svým jedovatým jazykem.
Ty další věci už jsou dost subjektivní... že má Divinity propracovanější boj (a s tím související věci) je nesporné, stejně tak ten humor (DAO prostě žádný nemá).

-Crafting je věc vkusu. Mě ten systém otravoval. Samozřejmě říkat že Divinity má lepší crafting je nesmysl když DAO ani žádný nemá, protože není loot-centric. Zato v Divinity jsem jak debil pobíhal tam a zpátky a zkoumal každý droplý item, jestli jej mám vylepšit a jestli je lepší než to co mám a jestli se to vyplatí... eh. Repetitivností k nudě. Ale to není ani tak chyba hry, nýbrž mé preference.
-Vývoj postavy je podivně vyvážený - levely jsou opravdu výrazné skoky ve schopnostech postavy, některé mnohem víc než jiné (afaik kolem 10/13 je obrovský zlom v síle)
-Kvalita textů je značně subjektivní, já si třeba myslím že obě hry jsou napsané dobře. (kvalita NPC, jo... tam DAO vyhrává na celé čáře, ale kvůli formátu hry to ani není fér srovnání)
-Délku mají průměrně taky stejnou, individuálně v rozmezí 50-100h
-Volby řešení netuším, asi jsem něco minul, ale obě hry mi přišly úplně stejně lineární ve všech questech, s občasným rozhodnutím nepodstatných věcí v rámci rozhovoru.

Každí hra má to svoje, ale tvrdit že jedna vyhrává ve všem je dost krátkozraké.
Že napíšu že jedna hra něco dělá lépe než jiná ještě neznamená, že jsou ty osatní aspekty hned horší. Taky mohou být stejně dobré, že. Méně čtení mezi řádky a fanboismu :P (Divinity mě taky bavila, ale vadila mi jak už jsem psal repetitivnost pomalých soubojů a taky mi to přišlo hodně zkomprimované na malé území - zvlášť všechny další mapy po té první, Není sporu že je to super hra, a na to že je to KS počin klobouk dolů, ale nemá smysl tvrdit že je bez chyb)
@Sadako (22.02.2015 13:49): Spíš špatné znamení ve vztahu k OP... co dělá Divinity lépe než DAI? Boje. Taktické tahové boje - úplná antiteze k Witcherovi a Mass Effectu. Co ještě dělá lépe? Eh... možná humor. To je tak vše.

Ale boje nejsou všechno a ke konci už jsem jich měl plné zuby tak moc, že divinity jsem ani nedohrál, což se mi u rovněž fillerem přeplněného Dragon Age nestalo, protože narozdíl od Divinity pěkně rychle odsýpají.

@jenprodnesniden (22.02.2015 11:07): Zkus to. Aspoň poznáš, jaké byly RPGčka kdysi, jen s novou grafikou a lepším UX :-)