Zdravím a zeptám se, myslíte, že má smysl pustit se do Divinity: OS pro někoho, kdo s "klasickými RPG" nemá skoro žádné zkušenosti (nehrál jsem Fallout, Baludrs gate apod.) a např. Dragon Age I. vydržel nějakých 30h a pak zemřel nudou? (nové "RPG" jako Witcher nebo Mass Effect mám jinak fakt rád.. :)
Tak na kinguine.cz za krasnych 11,74 eur. Zatial najnizsia cena, aka pri tejto hre bola. Kto má rád dlhé a vymakané RPG, nie je čo riešiť :)
Ideální čas aby vyšel datadisk.. :D

Vzpomínám jak se dělala čeština na neverwinter nights 2, to byli překladatelé chudáci.. furt vycházely rozšíření a oni bojovali s tou původní pořád. Ale nakonec to myslím zvládli všechno.
@mazar1234 (08.11.2014 18:26): Hej, zaverecny suboj bol nastastie taky ako aj ma taky suboj byt - cize dlhy a narocny. Diky Mazar, ze si to tych 84 hodin so mnou vydrzal, bol to naozaj skvely coop.
Nejake tie bugy sice vdaka online hre boli, ale boli skor vtipne a odstranili sa do par sekund.

Ja - Mam zasa nahu postavu kurva, daj load!
Mazar - Do pice! (dal load)
Ja - A teraz zasa nemam zbran! (mal som ju)
Mazar - Nevymyslaj kokotiny !!!
Ja - Naozaj!
Mazar - Netrep! (dal load)
Normalne tomu ani nemopzem stale uverit, ze sme to fakt presli.

Dobre je, ze zaverecny Bossfight bol poriadne dlhy, hoci sme ho dali na prvy pokus a bez umrtia niektoreho clena ale v jednej chvili sme mali namale. Chcelo to hlavne zvolit spravnu taktiku, k zomu sme sa dopracovali az neskor.
Vcera, ked som sa znova vratil do sveta Divinity:Original Sin som si vsimol jednu vec - ze sa tam citim velmi dobre. Ked to s mazarom dohrame tak napisem po dlhom case znovu koment, lebo tie nadsene (ale aj obcas kritizujuce) slova musia ist von :)
Potrebujem poradit,
neviem z coho mam znizene Perception o -1 bod.
V character sheete mi v popise Perception uvadza cervenym ze "Boost -1" ale nie je to ziadnym gearom kedze to tam mam aj uplne nahy.
Ani samozrejme nemam na sebe ziadnu chorobu/kliatbu/whatever....

Pozeral som medzi talentami/traitami atd ale nikde nevidim nic co by malo pisane ze znizuje Perception o 1 bod.

Pouzitie veskerych liecivych/odcarovavacich kuziel bez efektu. Ma to len moja hlavna postava dalsi clenovia druziny nie.
@FildasCZ (24.08.2014 19:13): Já můžu třeba srovnat DOS s Pillars of Eternity, kde jsem v betě. Obě hry jsou trochu o něčem jiným a jdou na to z opačný strany. DOS je hodně vtipně, satiricky pojatý s propracovaným, poze tahovým bojem. Pillars oproti tomu hodně ukecaný, rozhovory a postavy jsou nejednoznačný, nic není černobílý, člověk musí číst mezi řádky a je tu spousta možností, jak se z věcí "vykecat". Co se boje týče, kdo hrál Icewind Dale, bude tu jako ryba ve vodě. Prostě RPG vzor rok 2000.

Na Age of Decadence jsem taky zvědavý :)
@Tarhiel (24.08.2014 19:07): TOhle bych resil o vseobence o hrach :) , a kdyz uz jsme u toho. Tohle je hra roku z mé stránky westland nebyl spatnej a pilars of eternity me moc nezaujali. To poslední predpokladam bude v kruckach planescape take by mohlo prekvapit. LEtos Sacred 3 srajda Risen 3 zklamání ocekavane a Da3 to nebude jiné. A pristi rok W3 :X

VIP MUZE SMAZAT tule diskuzi.
Jsem nadšen... Hra je pečlivě udělaná, má propracované herní mechanismy (rozuměj tíhne k poctivým RPG), tahové souboje, LAN co-op!, DRM free a ještě je ve slušivém kabátku. Jestli na tom bude podobně Wasteland 2, který má vyjít 19. září, nebo Tides of Numenera či Pillars of Eternity tak se opravdu svítí na lepší časy herního průmyslu... O W3 a Cyberpunku nemluvě.
Ano slaby zoom-out je zatial asi jedina vyslovena (dizajnerska) chyba v hre, ktoru som zaregistroval.

Ale co sa tyka gameplay tak uz ma dokonca napadla aj taka kacirska myslienka, ze ci to Divinity nebude nakoniec vitaz celej divizie RPG a zatieni aj celu ocakavanu "bozsku trojku" Wateland&Eternity&Torment.
Jedine veci, ktore mi vadia su - prilis maly zoom out a nemoznost poriadne otacat kameru (da sa len o par stupnov) - zbytocne tym trpi orientacia v priestore. Skoda hlavne toho maleho odzoomovania.
Len mala poznamocka na okraj - peniaze v tejto hre prakticky nemaju ziadnu hodnotu - je ich vzdy dost, pretoze vymenit mozes vsetko za vsetko a skoro so vsetkymi :)
Len ako je to s respawnom penazi u obchodnikov, lebo uz moc nie je komu predavat veci za zlato, aj ked vymena za potiony tiez nie je uplne najhorsia.

Tie obrazy sa teda oplati kradnut najviac.
Zatial sme aj tuná s kolegom mazarom z hry nadšení. Hlavne po včerajšom rabovaní v meste. Pár tisíc zlaťákov do vrecka :)
Koukám že překladatelé se rozhodli přeložit "geomancy" jako "přírodní kouzla" a jak se zdá v podobnym duchu vedou celej překlad. Ach jo
Dalsi stastny majitel hry som ja, za 16,50 celkom prijatelne.

Len som teraz zvedavy na to hranie v coope ked je to na 100+ hodin hra, to bude sialenost.
@PoetaBezRymu (03.08.2014 23:09): Mám 40 hodin (podle steamu) a asi 5 hodin jsem teprve v druhé lokaci (a zatím jsem ji stihl jen tak okoukat a trochu pokročit v hlavní linii, teď se těším na vedlejší questy). Nevím, kolik mi zbývá do konce, ale pochybuji, že jsem v půlce (řekl bych že tak 1/4 hry). Počítám s tím, že mi dohrání zabere přes 100 hodin a lituji toho, že teď nemám mnoho času.
Držím palce, aby jste to dotáhli s češtinou do zdárného konce ! :)
Pak si to zahraju pořádně i já.
Už by Vám měl pomáhat bratr s překladem, protože bychom rádi hráli spolu v LAN hře :)
Hru jsem ještě nehrál, ale dle všech recenzí a videí ze hry, které jsem měl možnost přečíst a vidět je mi jasné, že tahle hra je můj dlouho nesplněný sen.

Baldurs gate v hezčí grafice. Nic víc jsem posledních pár let po vyvojářích nežádal a nyní je to tady.

Měl bych jen malou otázku na ty, kdo tuhle hru už hráli. Jaká je u týhle hry asi průměrná herní doba? Co si pamatuju, tak Baldurs Gate jsem tenkrát poprvé dohrál za cca 2 týdny každodenního hraní, tak mě jen zajímá, jestli to u týhle hry bude podobně ..
NA ČEŠTINĚ SE JIŽ PRACUJE!
Je toho ale hodně, takže kdo má zájem pomoci, můžete nás kontaktovat přes FB stránku hry: Divinity: Original Sin CZ / SK
Tak za víkend (a pár hodin v pátek večer) mi steam hlásí 30 hodin (z toho jsem byl tak 4-5 hodin afk) a teprve jsem odešel z té první lokace. Hraju na hard.

Už hooodně dlouho mě nic tak nepohltilo (nepočítám-li Dark Souls).

//edit: A s těmi FPS jsem lhal. Mě přišlo, že to běží fakt rychle (přeci jen v tahové hře nejsou FPS tak důležitá), ale ve skutečnosti se mi to pohybuje mezi 60-50 FPS na max detaily. Každopádně kurcatovium by neměl mít problém po stáhnutí některých efektů a vypnutí AA. Takže se omlouvám za dezinformace :)