Tak ty puzzly před vstupem do posledního chrámu Pramene (mám pocit že už jsem jich prošel za hru asi pět) jsou strašný zlo. To už je snad menší zlo natahovat konec hry vlnama nepřátel než hádankama a questama typu dojdi odněkud někam.
Nejdřív jsem našel Lysandřinu krev a dozvěděl jsem se, že ta může ty rytíře oslabit... tak jsem asi půl hodiny zkoušel jak na to :D Pak jsem se na netu dozvěděl, že potřebuju druhou část - kouzlo - které je v její svatyni v dolech. Takže jo, přes ty rytíře se musí hráč proplížit, což mi teda docela dost lezlo krkem, zvlášť když tam nefungujou teleportační pyramidy. Nakonec jsem zjistil, že když se dostanu do druhé části dolů s jedním členem party, zbytek se tam teleportuje automaticky (při rozhovoru s Lysandrou). Takže jsem toho využil a proplížil se tam s Wolfgarem.
Ale fakt mě to nakrklo, strávil jsem tam docela dost času úplně zbytečně.
@Ronik (19.09.2016 12:58): Keď sme to hrali s Maximusom tak sme ich zosmrteľnili až o niečo neskôr, myslím že to tak proste je zámerne urobené aby si sa im vtedy prvý krát musel vyhýbať a zabiť sa dajú až potom neskôr .
Toho, kdo vymyslel ty doly s nesmrtelnými rytíři, bych nejradši majznul něčím po hlavě...
From reddit

Me and my friend bought GOG version and for solo play it is fine but we haven't bought game for solo play. We simply can not play multiplayer even though we are using GOG Galaxy client. We have to use third party client for virtual LAN in order to play together (works fine but we wanted direct play from within the game). In that regard I advise you Steam.
Because of that with Divinity 2 we will go Steam. Sorry GOG.
@Matthew.J (04.10.2015 20:03): Záleží na tom, kde radšej hráš. Ak je Ti to jedno, odporúčil by som Ti viac GOG verziu (aj keď ja tam nemám ani jednu hru a hrám výhradne na Steame) a prečo? máš ju za cenu 36,99 a na Steame za 39,99€. Ďalej máš na GOGu bonus €1.10 OFF ANY FUTURE PURCHASE. You get bonus store credit.

a ešte tam máš nejaké tie bonusy ako manual, wallpapers, artworks atď.

Ohromný úspech. Divinity: Original Sin 2 nakoniec vybralo $2,032,434 z požadovaných $500,000. Škoda, že sa na to nedalo nejako staviť, na začiatku kampane som vravel, že to pôjde cez 2 mil. :)
Zdravím, rozhodl jsem se, že konečně rozpařím tuhle skvělou hru. Chtěl jsem co nejmenší skupinu, takže jsem si na netu nasel tip na kombo bojovnik+mag - osaměly vlk, leeech, zombie, poustění zilou pro obě postavy, ale nějak me to nefunguje a je to brutalne tezky. Delám něco spatně nebo uz nefunguje full lečení za jedno kolo? Je vůbec tahle kombinace stále použitelná?
@mazar1234 (10.09.2015 11:26): Co-op by byl v tomhle formátu na dost dlouho. Šance, že budou mít potencionální spoluhráči čas stejně jako já je mizivá, takže mi nezbývá, než to hrát sám.

A já vždycky nejraději ovládám co nejméně postav. IwD dohrané s dvojicí, BGT se čtvřicí, NwN1 i 2 jsem jel sólo... Nemám rád ovládání postav, které mají pro mě nepoužitelné buildy.
@Say (10.09.2015 10:21): Jj dobre si rozmysli, či chceš ísť len z dvojicou svojich a dávať im tie traity či perky zdvojnásobujúce ich výkon (obrazne povedané) alebo či chceš používať aj 2 NPC a ísť partu 4 postáv.

My sme hrali 2x Warriory (Maximus) a 2x Mage (Ja). Výhoda 2 mágov je že si plne pokryješ všetky elementy a je to dosť dobré.

Ale v princípe sa skilluješ voľne takže sa dajú vytvárať všeliaké hybridy, no tie nikdy asi nebudú úplne Master of ale skôr Jack-of-all (zjednodušene povedané).

Pre single player hru môže byť ale parta 2 pohodlnejšia ma mikromanažment a tak, pre coop je to super ako 4 party, lebo každý manažuje iba 2 postavy čo nie je tak zaťažujúce.
Nějaké tipy k tvorbě postav? Které povolání ne a které se vám naopak osvědčilo? Jaké skilly se hodí? Mám v plánu kombinaci wizarda a klerika.

A ještě by mě zajímalo... Když si upravím skilly a staty, ovlivňuje to pak nějak povolání? To vypadá, že jde totiž měnit úplně všechno.
Hoj. Zasekl jsem se pri questu weresheep. Nemam Stardust Herb. Mapy mam prolezle cele a pravdepodobne jsem je posbiral a pak neprozretelne pouzil na vyrobu stardust. Na netu jsem nasel obrazek jak ma rostlina vypadat a je na ni videt kvetinac nekde u zdi baraku - http://divinity.wikia.com/wiki/Stardust .

Muzete mi poradit +- lokace kde by se mela rostlina nalezat?
@Barbar Conan (27.08.2015 12:54): Som zvedavý ako to implementujú. V jednotke (OS) to bolo úplne nezávislé od toho coop spoluhráča, ktorý sa iba pripájal do vytvorenej hry a ten čo si hru pôvodne vytvoril (spustil new game) si kľudne mohol spustiť hru, loadnúť a hrať si normálne sám a neskôr mohol dať invite spoluhráčovi, ktorý sa pripojil a hrali normálne ďalej napriek tomu že on už kus prešiel sám.
@Barbar Conan (27.08.2015 08:50): Taky si myslím. Leaving apd, když dneska člověk má tak 1-2 hodky cas denne a zbytek treba vice.. Ono je tezke sehnat team na cs na jednu hru ci dotu :D. Natoz toto.

Rek bych, že vyberou přes mega-li dva. Tak doufám, že to bude stát za to.
Tak už maj vybráno, to netrvalo moc dlouho :-D

Jinak teda ten competitive coop/multiplayer zní epicky, ale bohužel sehnat 4 lidi, s kterýma byste hráli je podle mě skoro nereálné, minimálně když byste spolu chtěli projít celou hru. Leda by člověku nevadilo, že bude jedno playthrough trvat asi tak rok :-D
@mazar1234 (20.08.2015 12:36): No dává to smysl, na druhou stranu podle tvojí definice je zase hardcore kde co. Ale jako asi je to zbytečná diskuze, pro každýho to znamená něco jinýho. Pro mě zase je hra HC, když se musím podívat do návodu, nebo je to tak těžký, že mlátím do klávesnice a všeho okolo :-D

@Maximus (20.08.2015 12:14): Já se dostal někam ke konci a těžký to rozhodně nebylo. Ale jak říkám, jel jsem double lone wolf kombo, takže jsem měl jen poloviční porci mikromanagmentu.
@Barbar Conan (20.08.2015 11:59): Hardcore vôbec nedefinujem ako "súboje sú také ťažké, že sa dajú vyhrať iba so šťastím na 20 loadingov" - ale tým, že hra nevedie za ručičku, bývajú tam obtiažne momenty, kedy hráč musí prísť na to čo a ako urobiť, riešenie niektorých questov na najlepšiu možnosť je náročné zistiť, dôležitosť levelovania a skillovania (neexistuje nič také ako prejdem hru bez pridávania skillov). Napr. to, že hráč nejaký quest vyrieši pomerne jednoducho ešte vôbec neznamená že sa nedá vyriešiť aj úplne ináč, náročnejšie a s iným výsledkom ako sa na prvý pohľad zdá.

Podľa teba potom nie je hardcore ani Wizardry 7.

Ja za hardcore nepovažujem hru, ktorá má umelo prepálenu obtiažnosť súbojov, ale hru ktorá vyžaduje plnú účasť hráča, na rozdiel od casual, ktoré nevyžadujú plnú účasť hráča (zatiaľ som nevymyslel lepšie znenie).
To by mě vlastně zajímalo...jsou parťáci k něčemu? Mají nějaký vtipný hlášky, nebo tak? Já jsem totiž hrál takový to double Leech + Zombie + Lone wolf OP kombo, takže jsem žádný parťáky neměl.

Jinak hardcore bych to fakt nenazval. Boha jeho, však z města vedly asi 4 cesty do 4 lokací a vždycky jen v jedné vás okamžitě nezabili, takže bylo jasné kam jít. Jestli tohle je dneska definicí "hardcore", tak potěš koště :-D
Hra prostě nevede za ručičku, je těžší, ale neskutečně mě baví její příběh a to, jak to tam vše žije :)
Prostředí je nádherné taky. Zatím máme lvl 8, některé boje jsou tužší, ale dobrá kombinace party je zábavná a léčení ftw :)
@Karasman (20.08.2015 07:54): Hra je proste náročnejšia než "Skyrim like", nie sú tu svietiace šípky cez pol obrazovky kde ísť, nie je to casual a keď to človek nemôže hrať poriadne intenzívne (bez prestávok týždeň/mesiac) tak je to lepšie asi vôbec nehrať.

Ja som pri hraní napríklad pozrel niekoľkokrát do návodu, ináč by sme asi niektoré veci len tak nedali. Táto hra absolútne niekde inde ako staršie diely Divinity, čo boli prakticky Diablovky s lepšími questami a rozhovormi. Toto je plnohodnotné hardcore RPG zo starej školy.

"venku mě sundá první skupinka mobů" - pokiaľ boli o 2+ levely nad tebou tak si išiel zlou cestou a keď boli +- rovnako tak si to len zle zahral.

Já to asi před měsícem koupil v jedné akci po asi roce vyhlížení a čekání. Hrál jsem to asi 3 hodiny a musím říct, že mě to neskutečně zklamalo. Začátek ok, ale pak jsem se dostal do města, které mi přišlo neskutečně dementně nadesignované, venku mě sundá první skupinka mobů a celkově jsem moc nevěděl, co dělat. Zatím nevím, jestli se k tomu někdy vrátím...
Konečně jsme se k této hře dostali a hrajeme s bráchou :)
Prvotní dojmy zatím skvělé, těším se dál a dál ... město Cyseal a jeho okolí nádhera :)
Jen se chci prosím zeptat, jak nejlépe v této hře levlit postavy ? Stalo se nám, že s lvl 3 jsme potkali nepřátele, co měli lvl 7 a dali si nás ke svačině :D