Ešte o niečo kvalitnejšie DLC ako to prvé, možno aj vďaka normálnemu zakončeniu.
Já mám dlc právě z gamersgate, tedy nefunkční s mou RHCP. A koukám, že tohle dlc snad ani není možné koupit krom goty edice - o které jsem si myslel, že je pryč, ale jak tak koukám, dá se ještě sehnat. Ale spíš jen na PS :/
To je mrdník.
Každopádně dík za info.
@Bodkin (13.02.2015 14:06): Pozor ani ja nemam v kniznici 2 polozky Dishonored. Totiz ta GOTY ako taka uz bola ako RHCP a aj vsetky DLC v nej su na Steame uvedene ako RHCP. Ale samostatne DLC ako take neboli RHCP a nedali sa dokupit do povodnej cistej RHCP verzie, dufam ze je to dost zrozumitelne napisane.

Normalne ked som chcel kupit DLC tak mi Steam fialovym pisal ze "you must own Dishonored to play this" hoci som mal normalne v kniznici Dishonored ale RHCP verziu. Samostatne DLC vo verzii RHCP neboli, iba az dohromady v GOTY.
@mazar1234 (13.02.2015 13:43): Fakt? Já si chtěl koupit DLC, ale protože Complete edice byla levnější než DLC, tak jsem si koupil ji a nemám v library 2 verze Dishonored (všechno to má razítko RHCP), takže se mi tomu nechce příliš věřit. :/

Ale jo, Cenega a Zenimax jsou mrdky.
@mazar1234 (13.02.2015 13:43): To s tou RHCP verzí jsem se v rychlosti dočetl na netu. Pěknej pojeb. Nicméně já právě koupil tu hru první samostatně jako RHCP:)(teď jsem to na steamu schválně čekoval). DLC jsem koupil zvlášť pár dní to po tom.
@Hydr0gen (13.02.2015 13:34): Toto bol problem, ak si mal povodnu samostatnu RHCP verziu tak sa nedali potom do toho kupit tie DLC, lebo neboli RHCP. Ja som kvoli tomu potom kupil v mega-zlave tu Complete (goty ci co to bolo) ediciu aby som sa dostal k tym DLC.

Cize kvoli tymto dementnym region srackam som defacto musel kupit zakladnu hru 2 krat.......
Hehe, dík za připomínku, opraveno...
Jinak si dycky v téhle části hážu mincí. Uvařit gangmastera v kotli je skoro srovnatelně brutální jak upálit čarodějku v peci a Bábi Hadrová je stejně zajímavější figurka než Slackjaw...
Predpokladam ze na konci zalezi ci je Chaos High/Low a iba na zaklade toho sa udeje jedna z moznosti, tzn. Corvo zabije/necha zit.
Právě jsem dohrál Brigmore Witches a pro mě jsou Daudova dobrodružství hra roku 2013 :)
Prošel jsem to fakt kompletně, žádná runa/charm nezůstala nesebraná, žádná možnost nezůstala nevyzkoušená, žádný nepřítel nezůstal na nohou :) Taky mi Steam ukazuje herní dobu 18 hodin jen za (obě) DLC.
A to propojení s Dishonored je skvělý, moc příjemně mi to připomělo HL+Opposing Force, akorát tady je to ještě lepší.
...z jiného soudku. Po nadšených zmínkách po internetu jsem začal litovat, že jsem ve steam výprodejích nevzal k Knife od Dunwall i Briggmore Witches a hle, poslední den slev mi Steam přispěchal na pomoc.

Tak jenom kdyby chtěl někdo i ty DLCčka za rozumný peníze... Třeba podle RPS jsou i lepší než základní hra. Jsem teda momentálně konci mise na Mostě, ale soudě podle dosavadního průběhu to musí být herní nirvána.
@M.a.t.t. (02.01.2014 00:03): Ale tak on to byl účel, Arkane Corva udělali jako blank slate záměrně, že se dle nich hráč s postavou lépe sžije. S čímž já nesouhlasím a proto mi Daud vyhovuje víc. Ale aspoň experimentují, vyzkoušeli si nyní oba přístupy a uvidíme jak to bude v Dishonored 2/ Prey 2. Vtipný by bylo kdyby jedna hra byla silent, druhá defined.
Ideálně by to bylo na způsob Deus Ex 1, že by ty dialogy byly i větvenější s větší možností voleb. Ale Dishonored je přeci jen víc stealth akce než RPG, no.
Mno, tak jsem se právě dostal do poslední mise (Delilah's Masterwork) - musím už jít spát, zítra ráno práce - ale zatím mi obě DLC dohromady zabrala 15 hodin, a dal jsem za ně 13 eur, a...tak nějak mám pocit že je Daudovo dobrodružství moje hra roku 2013.
Design všeho stále na nejvyšší úrovni, a jako bonus tu je nonsilent protagonist. A moc mě baví ty Granny's recipies sidemise.
@Isair (19.09.2013 12:56): Menší rozdiel tam je. Súhlasím, že datadisk je mylné pomenovanie, ale klasické DLC to nie je.

DLC = Generally a small addition to a game
Expansion = A large addition to the game, usually as big or nearly as big as the main game.
@Eru (18.09.2013 20:05): já nevím, za jak dlouho to dohrál internet, vycházím se svého času. a to nehraju nijak rychle, jsem spíše důchodce co se kochá a čte co se dá.

jak píše Isair, Goblin Manace je DLC a bylo tak prodáváno...

očividně se naše názory na kvalitu a hodnotu dost rozcházejí, proto já budu dál prskat jací jsou to židi a ty buď nadále spokojený.
@Eru (18.09.2013 20:05): "A jak říká Cobot, Goblin Menace je datadisk"

Odkdy? Resp. pokud vím, Goblin Menace byl vždy samostatně dostupný pouze v digitální podobě na Steamu. Nyní (teprve pár měsíců) si jej lze sice pořídit v krabicové podobě, ale pouze s původní hrou v complete edici (zvlášť nikoliv), čili bych jej za "datadisk" v klasickém smyslu slova rozhodně nepovažoval.

A osobně si taktéž myslím, že Goblin Menace je správnou ukázkou toho, jak by DLCéčka MĚLA vypadat.
@Garret (18.09.2013 14:34): Proč je druhá mise KoD a první TBW kopírkou původní hry nechápu. Eminend Domain se odehrává v do té doby nepoužité části města. (Skoro) celý původní Dishonored se odehrává ve městě, ale proto to přece není kopírka!. Ano The Surge je kopírka, ale to je i 8. mapa původní hry. Navíc je to ta nejkratší mise. A Stay of Execution for Lizzy se odehrává ve vězení, to je tak jediné stejné. Ale všechny prostory jsou jiné.

Mise z DLC nejsou kratší než z původní hry. Můsíš počítat s tím, že sis na systém Dishonored již zvyknul, tak ti průchod hrou netrvá tak dlouho.

Ne víc jak dvě hodiny? Opravdu? Viz. např.: odkaz

"to ti připadá, že si za něco takového může někdo říct poměrově stejně €, jako za plnohodnotnou hru?" --> Ano, pokud je to stejně kvalitní.

A jak říká Cobot, Goblin Menace je datadisk, rožšíření pro Dishonored jsou DLCéčka.
Vážně tu chcete rozjíždět debatu jak tenkrát bejvávaly ty datadisky plnohodnotné...?

Nechceš? Nekupuj! Chceš, tak kupuj... Jasně, že valná většina DLC je ždímačka na prachy. Proto je taky vymysleli.
@Eru (18.09.2013 10:17): jo, to říkají obchodníci a politici taky.

KoD:
A Captain of Industry - nová mise
Eminent Domain - kopírka původní hry
The Surge - kopírka původní hry

TBW:
A Stay of Execution for Lizzy - kopírka původní hry
The Dead Eels - nová mise
Delilah's Masterwork - nová mise

- Takže to máme celkově tři nové mise a tři kopírky. Kopírky nepovažuju za plnohodnotné mise, ale pro výpočet hrací dobu je počítám.
- Každá mise z DLC je mnohem kratší, než to co přináší původní hra.
- Vedlejší úkoly se soustředí na jednoduché a rychlé akce (jako příklad můžu uvést laskavost pro černo-překupníka, který po tobě chce zabít nějakýho týpka stojícího pod jeho obchodem. Když pominu fakt, že se tam ten týpek spawne ve chvíli rozhovoru, že stojí zády ke zdi, abys ho mohl jednoduše kuchnout, tak celá tahle bokovka zabere asi 90sec)
- Každé DLC zabere né více jak 2 hodiny, takže jsi ani ne v polovině hrací doby původní hry, kde ještě další polovinu strávíš chozením po známých lokacích. Nevím kde si vzal těch 60%.

Důležitá je ale jedna věc - je absolutní nesmysl srovnávat hodnotu původní hry a DLC vytvořených na jejím základu!!! Vzít fungující vesmír, pravidla, mise a hodit do nich nové postavy, nadabovat je a odůvodnit to příběhově - to ti připadá, že si za něco takového může někdo říct poměrově stejně €, jako za plnohodnotnou hru? DLC jako Goblin Manace, to je pro mě luxusní přídavek přinášející skutečný nový obsah a ještě k tomu obohacující původní hru. DLC pro Dishonored jsou klasické ždímačky a nic jiného. Zkus se na to dívat jako člověk a né jako stroj.
Nevíte, jestli GOTY edice bude celá v CZ? Základní hra byla v cz, ale co DLC? Taky přeloženy ?
@Garret (09.09.2013 08:45): Nevím proč pořád musíš hledat zápory, tam kde nejsou. 10€ za obě DLC by byla přehnaně nízká částka. Dokonce i v použité cenové politice jsou DLC levnější než základní hra:

Daudovy DLC mají celkem 5 delších misí a 1 kratší. Základní hra měla 8 delších misí a 1 kratší. Dishonored se v době vydání prodával za 50€, DLC po 10€. --> DLCéčka jsou dlouhé jako cca 60% původní hry, ale vyšly za 40% ceny původní hry.

Proto naopak výhodou rozděleného vydání je, že na první polovinu Daudova příběhu nebylo nutné čekat tak dlouho.
@Garret (09.09.2013 08:45): To je opravdu vychytralé a něco na tom určitě je. Já v takových případech vždy sečkám na vydání GOTY edice, pokud za to ty rozšíření stojí, tak pěkně všechny pohromadě.
@KRoman47 (09.09.2013 08:06): pokud by BW vyprávělo nový příběh, mělo by to smysl. ale pokud je to uzavření prvního DLC, tak to opravdu vypadá na "hele, uděláme DLC, ale rozřízneme ho na dvě části, protože jedno DLC za 20€ nikdo nekoupí, ale dvě DLC po 10€ nám zbaští"