DIRT 5

06.11.2020
10.11.2020
12.11.2020

DIRT 5 je další pokračování úspěšné série arkádových off-road závodů, ve kterých se tentokrát projedeme až po 70 tratích na různých místech země, jako např. Brazílie, Maroko, Čína, New York a dalších. Za volant můžeme usednout do několika desítek vozů, rozdělených na různé kategorie. V závodech má fungovat dynamický systém počasí i změny ročních období. Kariérou nás tentokrát provedou Nolan North a Troy Baker, které můžeme znát třeba jako bratry Drakeovy ze série Uncharted. Novinkou v sérii je mód Playground, ve kterém si hráč může pomocí intuitivního editoru postavit vlastní trať plnou kaskadérských prvků.

DiRT 5 obsahuje online i lokální multiplayer ve split-screenu až pro 4 hráče. Je jedním z takzvaných launchových titulů pro novou generaci konzolí, konkrétně PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

@Dunemaster (03.11.2020 20:41): Tak pro mě jsou víc směrodatné recenze na steamu než Vortex nebo kdokoliv na opencriticu, nicméně nemám v plánu to kupovat stejně. Že to nebude další Forza je mi jasné a ještě jsem se nepustil ani do Horizon 3, takže já mám o arkádové závody postaráno ještě na dlouho. Z bundlu nebo gamepassu to však rád prubnu. Rozhodně to na mě působí líp, než čtverka.