Řekl bych že je to verzí, ale jelikož to tak bylo ve všech co jsem hrál, tak to verzí nebude, možná tak módem :-)
To je zajímavý, že vždycky, když jsem se se silnou postavou vrátil do prvního aktu já, nagenerovalo to tam černé fiendy, červené demony a tak...
Z toho my vyšlo, že typ monster je sice stejnej, ale maj vyšší level...
Cobra: Je to stejné jako v jedničce, je to čistě na náhodě. Pro každou lokaci je dáno několik typů monster a vždy po restartu se zde nagenerují 2-3 typy. Pro každou lokaci je to nastavené jinak. Udělal jsem teď několik pokusů, a je to tak.

Se stejnou postavou (15.level) jsem vždy mapu restartoval a proběhl ji, abych zjistil typy monster. A pokaždé se vygenerovali trochu jinak. První mapa v druhém aktu: Jednou tam byli jen kočky a supi. Podruhé tam byli kočky, supi a skákači. Potřetí kočky, skákači a skarabové.

A pokud ti jde čistě o čísla monster, tak jsem se zkusil vrátit s namakanou postavou na nejlehčí obtížnost a hrubý počet životů u monster souhlasí také, mají zhruba stejně jako když jsem je udolával postavou na 15.levlu.

Jinak souhlasím, že obtížnost hry ovlivňuje náhoda (nejvíc asi vypadlé/nakoupené vybavení).
Psyx: No na náhodě to teda určitě nezáleží :-) Pokud poskočím o několik levelů (neděje se to při každém levelu, ale třeba jednou za 3 nebo 5, nevím) a restartuju hru, vygenerují se silnější potvory, přičemž je to pro každou postavu a za každých podmínek naprosto stejné.
Jinak je ale hra natolik postavená na náhodě, že se obtížnost postav později špatně posuzuje. Pravda, kouzelnice ze začátku potřebuje hodně lektvarů, ale taky dává potvory na jednu ránu jako ostatní...
za barbara je rýchlejšie dohranie, pretože má Leap a v treťom akte nemusí obchádzať každý potôčik :D
Cobra: Ehm? V Diablu se neobjevují monstra podle levelu hráče. Je jen několik typů monster pro určitou oblast (záleží na náhodě jaké se vygenerují), nejsou obtížnější.

Aaron Hill: Ano, hra za kouzelnici je ze začátku těžší/opatrnější než za barbara, ale postupem času je kouzelnice mnohem ultimátnější. Takhle to funguje v drtivé většině RPG (a kde ne, tam je to špatně :-D). Doba hraní je podobná, pochybuju, že za barbara dohráváš například 15 hodin a za kouzelnici 45 hodin...

A už to nechám být :-)
Nejde o úplný zmrvení. Hodně záleží právě na tom, kolikrát jsi hru ukládal, jak jsi rozděloval body, jaký jsi sehnal vybavení... Nevyvážený jsou jednotlivý hry, Diablo se pokaždý hraje jinak... Ale žádná postava není výrazně silnější než jiná.
dobře, ale to mluvíš o obtížnosti vůči levelu postavy, to beru, mě jde o obtižnost vůči samotné postavě, jejím atributům a schopnostem, když to uvedu na příkladě, tak jsem Diablo dohrál mnohem rychleji a mnohem snáze za Barbara než za Kouzelnici a to i když sem za ní Diablo hrál a dohrál dvakrát, možná třikrát a nevěřím, že by to bylo tak úplně zmrveným rozdělením bodů a skilů, zvlášť když sem nehrál za postavu poprvé.
Budu rád :D
Obtížnost se zvyšuje s levelem postavy - po načtení hry se vždycky vygenerují nové potvory adekvátní hráčově levelu. Na prvním levelu mají všechny postavy stejnou obtížnost. Je možné, že s jednou z postav získáš vyšší level a v dalším aktu se vygenerují obtížnější potvory. Pak by samozřejmě trvalo déle hru dohrát (hlavně pokud by byl ten rozdíl větší). Ale to nemá s nevyvážeností postav nic společného.
no tak v tom pripade sem rad ze znam tak osviceneho cloveka, až budu chtit priste poradit ohledne vlastniho nazoru, vim za kym jit xD
A my ti říkáme, že to není pravda :-) Všechny postavy maj stejnou obtížnost...
Podívejte hoši, já nikomu neberu že s jakymkoliv charakterem může hru dohrát rychleji nez ja, já to beru z pohledu svého a konkrétně třeba taková hra Barbara odsejpá mnohem rychleji než za ostatní. Nedávno sem hrál diablo s kamarádem, já za Barbara a on za Amazonku, byla to diametráně odlišná hra a nutno uznat že sem mel mnohem mensi praci po celých XY hodin hraní. Nejde mi o to že by nejakej charakter byl spatnej, jen mi prijde ze co charakter, to urcity stupen obtiznosti a z toho duvodu podle me nejsou postavy rovnocenné vzhledem ke hre, ktera vas nasledne ceka.
Aaron Hill: Nevím která z postav je třikrát rychlejší/pomalejší než ostatní. Mně přišla herní doba u všech podobná (i ten vyčkávací necromancer postupuje celkem rychle). Samozřejmě kromě prvního dohraní, to jsem okukoval každý předmět co vypadl, občas bloudil apod.
No ale to je právě to vyvážení :-) Když zmrším postavu, je jasný, že budu mít problémy... Vyvážení se právě pozná až na dobře udělaných postavách.
Když se postavy dobře udělaj, trvá to s každou přibližně stejně dlouho...
možná se muj herni styl líší od tech vasich, ale když dohrajete hru s jednou postavou za 3x kratsi dobu nez s jinou, neprijde mi to extra vyvazene, spis ze je obtiznost primo umerna volbě postavy.. nerikam ze je to kdovijaka chyba, ale v ramci toho co bych mel hre vytknout, je to jen jeden z detailu kvuli kterym nevidim hodnoceni na absolutni, ale "jen" na devadesatku.
Zrovna Diablu 2 vyčítat nevyváženost postav... Vtipné... (a to nejsem žádný fanoušek). To už by bylo oprávněnější ji vyčítat třeba takovému WoW :D
Aaron Hill: Co přesně myslíš tou nevyvážeností charakterů?
V tom případě doporučuju zabrousit třeba sem.Zdejší verze by měla na 100% fungovat - sám jsem jí včera testoval, jede i online s nejnovějším patchem, a bez cd!
Tak to fakt nevim protože už jsem stáhnul dvě Diabla a ani jedno mi nejde...:-(
sten: No já s D2 + datadisk pod Vistama x64 neměl žádné problémy. Nainstaloval jsem to, postahoval patche a jelo to. Takže ve Vistách to pravděpodobně nebude.
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s tim, že mu při instalaci hned zkočí "no program start menu found"? Tak nák tušim problém Vist ale snad se pletu tak kdyžtak díky za radu
sevencreature: Některé popisky zvlášť z prvních dnů databáze nejsou ideální, ještě se nevědělo co a jak, ale vždycky se to dá upravit...
Oops. Už mi to došlo. Nevděčná činnost, to přidávání her...
WTF? :) To je oficiální text distributora z doby prvního vydání v ČR či co? Dneska už je doufám dětská práce v herní distribuci zakázaná.
ten typek ma vubec zajimave komentare, ale tenhle teda rulez, doufam ze jeste neco podobneho vypoti :)
buhaha :))))

-nesesazený král RPG
-neskutečná grafika (u filmečků jsem strávil skoro tak dlouho jako u samotného hraní) !!!
-kvantum postav
-největší dobrodružství v herním světě, jaké kdy bylo vyprávěno.

NTKV :DD
Když tě nechytla tak to nehraj, to je asi jediný doporučení, když tě nechytla v minulých pokusech, tak teď asi už vůbec ne a neni to hra pro tebe, jen tě prosím, aby si nám nerozmlouval proč to hrát, já vim co mě na tom baví a proč to zrovna hraju.
mozna ji dam jeste patou sanci , cim to je sakra ze me nechytla xD porad chodit podel zdi nebo nake hory a hledat mezeru kterou projdete dal ... no uvidim treba pak zmenim hodnoceni
Tak díky, že si nám to řekl, pak ti tedy snad jen poradim aby si takovou hru nehrál a dál to neřešil a nám ostatním, kteří víme proč nás to baví nenutil, že je to bbost o držení myši a pití lektvarů.
lepsi nez drzet mys na nejakem bossovi a jen mackat klavesu na lektvary kdyby tam nebyla takova horda nepratel mozna by to bylo lepsi takhle je zbytecne u hry premyslet protoze vsude je stejna horda nepratel a sotva zabijete nejakeho tezkeho svinaka je tam dalsi jeste tezsi ale vy samozrejme mate 178 156 298 lektvaru takze je to pohodicka
asi jo. Prostě jsem musel za jeden večer okomentovat 20 svých oblíbených her :).. a Diablo 2 se k tomu nějak připletlo .)
hezký důvod míšane, ale komentáře jsou určené pro zhodnocení hry a napsání zkušeností se hrou miško, kladů a záporů, ty si hru nehrál a napsal si jen nesmysl míšo, když už tak si ten výplod měl napsat do diskuze víš, už nám rozumíš míšo?
No aspoň si držím ve vyjadřování úroveň, narozdíl od pána s modrým sluníčkem a černými kukadly. Napsal jsem takový komentář, protože jsem chtěl, víš?
a nějaký důvod proč si napsal takový komentář by si neměl míšo?
misadlouhy: jen upřesňující parafráze - "dneska idioti udělají pro zviditelnění cokoliv".