Hmm, tak to raděj budu ukládat občas i klasicky. Docela mě štvou prťavé lokace a tím pádem časté (a dlouhé) loadingy. Jinak se to překvapivě dá hrát :)
A tak znáš to, rozehraješ tohle, pak tohle, pak tohle... navíc mě otrávilo, že se mi bugnul quicksave a já tak musel dělat jednu část znova... sice krátkou, ale naprdlo mě to.
No vidíte, a já mám Human Revolution před sebou na stole a stejně jsem rozehrál nejdřív dvojku :)
Hej hej, měl někdo z vás problém se zamrzáváním hry při loadingu první mise? A co víc, podařilo se ho někomu vyřešit? Když jsem to googloval posledně, tak jsem, myslím, na žádný uspokojivý řešení nepřišel, a teď mám chut si to zahrát před Human Revolution.

EDIT: Tak, dobrý, problem solved, děkuju za pomoc ;).
"I tam mě ale hra nadchla (pokud se to tak dá nazvat, omezeně ale přece) příběhem. Jednička byla výzva, u dvojky to však bylo jediné, co táhlo."

Za tu druhou větu velké plus.
Až bude hotová, projdu ještě jednou všechny dialogy a opravím, co je nešikovně přeloženo. Zezačátku, jsem se opravdu snažil překládat doslova, co nejpřesněji. Taky jsem měl docela potíže s délkou vět. I když česká věta je vždycky kratší, než anglická, protože angličtina obsahuje fůru krátkých, ale častých slůvek, jako "the".
Jenže u kratších vět je to přesně naopak a pak byly potíže, vejít se do jejich délky.
Navíc jsem se musel soustavně vyhýbat mužskému a ženskému rodu a přestavět větu tak, aby byla neutrální, protože jsem neuměl rozlišit, pro koho je věta určená.
No, hlavně ze začátku je tam hodně chyb. Nepsal jsem si to, ale různý ustálený slovní spojení jsou tam občas přeložený moc doslovně, takže nedávaj smysl apod. Později už mi to tak nepřišlo tak hrozný, buď jsem si zvykl nebo ses zlepšil.:D
To:USER47 Ty slabší chvilky by mě zajímaly, co bys na překladu dialogů vylepšil, změnil, přeložil jinak?
Přiznávám, že na začátku jsem to mrvil všelijak.
Tak nic, už jsem na to přišel. Stačí znova vybrat a zvolit tu samou zbraň co už držíte.
Právě jsem opět rozehrál IW. Někdo tu psal, že nefunguje na W7, což se u mě neprokázalo, hra jede v klidu, dokonce s widescreen rozlišením, texture packem a češtinou od Jo_Do. Ta sice má svoje slabší chvilky, ale dá se to.

Akorát mám jednu otázku. Nevíte někdo, zda se dá nějak schovat zbraň? V nastavení jsem žádný tlačítko nenašel a jedinej způsob, na kterej jsem přišel, je ponechání jednoho volnýho zbraňovýho slotu, což je poněkud nepraktické. Už si nepamatuju, zda to tam vůbec nějak šlo udělat nebo je schovávání zbraně jen můj zvyk z prvního DE.
Zjednodušení RPG prvků? Přesnější je jejich naprostá eliminace. Hacking se prováděl pomocí implantátu! For christ sake!

Před lety jsem se s tím dokázal smířit, ale teď jsem to típl v rozbité/zamořené továrně.
U mě to zabíjí hlavně stupidní questy a rozhovory, pitomý level-design a celková značná povrchnost a osekanost úplně všeho. Tahle hra potřebovala ještě tak rok vývoje pro doplnění a vyšperkování obsahu. Takhle je to povrchní něco s celkem fajn atmosférou a gameplayem.
Ani Deus Ex to není špatný, sice je horší, malý levely a zjednodušení RPG prvků je hrozná škoda, ale furt to má super atmosféru a slušnou variabilitu.
Ikdyž jako doufám že DX3 bude ještě lepší, ne že ne.
A stejně mi nevymluvíte, že to je dobrá hra. Špatný Deus Ex určitě, ale hra stále zábavná...
Jo, taky jsem si ho onehdy pustil znova a nemohl jsem to rozdýchat, jak to bylo špatné (minimálně ten začátek, dál jsem to už nevydržel). Krásný důkaz, jak konzole škodí hrám.

Ač věřím, že i na konzolých jsou dobré hry.
Kua! A právě tvůj koment bylo to, co mě utvrzovalo v tom, že tomu mám ještě dát šanci...
Hraju taky DX znova (jsem na konci Paříže) a chtěl jsem navázat dvojkou, kterou jsem nikdy nedohrál...
Jsem před pád dny dohral DX (v zasade porad stejne super) a navazal DX2.
...
Nevim co se mi na tehle hre kdy libilo, prepsal jsem svůj predchozi komentar a tak dale... pochybuju ze se dokopu tohle jeste nekdy dohrat...
JohnCZ: Spíš bych se na to díval tak, že ty "lehké věci" nikdo nechce dělat tak musíš přijít ty lamka s palcátem a postarat se o to :D. Přeci jen ten 50lvl paladin se určitě nestal paladinem, aby někde hledal vlky :D:D
Walome: Přesně, největší sranda je, když ti zadá quest (v Gothic 2 například) o zabití vlka nějaký nakorbený paladin na 50 lvl a jen ty, úplná lamka s palcátem, to zvládneš. To je všude.
NL: do té důvěry bych nerýpal - to je v každé hře. Všichni věří tobě, ty věříš všem. Dávají ti úkoly, které nikdy nikdo nedokázal a ty je splníš bez mrknutí oka atd. atd. To je všude.
Mně na Deus Ex vadilo hodně jedna věc a to ta, že se zde opět zachraňoval svět. Klidně by mi stačila nějaká interní zápletka. Zvlášť dnes mě nebaví zachraňovat celou zem, kontinent, svět nebo dokonce celou galaxii. Co bude příště?
Jinak mi přijde, že minimálně ze začátku jsou všechny úkoly zadané povrchně, bez nějaké motivace. Je sice fajn, že si musím o tomhle světě udělat vlastní obrázek, ale na začátku hry je k dispozici naprosté minimum informací, většinou zdrcnutých do jednoho odstavce v nějakém PDA někde na záchodě.

Jednička měla toto daleko lépe vyřešené. Začalo se s hotovou věcí, úkol s jedním cílem. Člověk si tak vše hezky osahal a až na konci té mise se vše začalo hezky zamotávat. Ve dvojce se hned na začátku představí všechny frakce kromě dvou (BTW jak to, že o mě ví, znají mou přesnou pozici a věří mi?), dostávám od zcela neznámého člověka za úkol zabít civilistu (proč? a proč mi sakra věří?)...

Promyšlenější úvod do hry měl prastarý Mario...
Já mám jakousi US verzi (only for north US :) )z Levných Knih. Čeština tam šla, ale byla taková polovičatá (nepřeložené dialogy mi tehdy byly k ničemu) a možná by tam šel nějaký ten patch...
Invisible War mám zakoupené dvakrát, jednak jako přílohu k Levelu, pak ještě v Kolekci Klasiky. Bohužel, ani na jednu z nich nelze aplikovat libovolný patch nebo fix, včetně češtiny, kterou jeden ze zdejších uživatelů sám vytvořil. Byl by někdo z vás tak laskavý a podíval se - samozřejmě za předpokladu, že mu tyhle opravné obsahy fungují - o jakou verzi se jedná? S tou mojí není evidentně nic kompatibilní.
NL: jo takhle, tak to určitě. V DE máš kompletní rozhovory a všechny záznamy, v DEIW nemáš jedním slovel NIC užitečného. A ano, to je xboxovka jak vyšitá, už jen to automatický zaměřování chybí :) Já DEIW vůbec nepočítám jako další díl Deus Ex - tomu mi nahrává i to, že HR bude prequel. Což je můj splněný sen.
Walome: Což o to, HUD vypadá a relativně i funguje dobře. Ale inventář, úkoly a poznámky jsou nehorázná prasárna. Je to nepřehledné, hnusné, nepraktické... Oproti DE1 obrovský skok zpět, že to skoro vypadá, jako by neměli čas to dodělat. Nehledě na to, že s konverzí pro PC se nikdo nezabýval.

BTW jsem si skoro jistý, že IW běží na emulátoru xboxu, nebo minimálně na nějakém wrapperu.
Jojo, vypadá to tak. V jedničce sice zabrala jeden slot, ale zase bych řekl, že tam těch "políček" bylo méně. Dvojka byla nejvetší haluz - 5 granátometů v jedná kapse, k tomu dvě snajperky a v batůžku brokárna a samopal :)
Pokud se nemýlím, budou odmykatelný, pravděpodobně je velikost použitelnýho inventáře závislá na nějaký silový augmentaci. Navíc když revolver či pistole zaberou šest slotů (místo jednoho v DE1), těžko říct, kolik zaberou těžší zbraně:).
NL: :-D
Jinak pokud interface znamená to, co myslím, tak musím přiznat, že mně se v DE:IW líbil, průhledný inventář okolo hlavy mi přišel hodně povedený. Nebrání ti ve výhledu a je to cool :) Možná lepší, než ten otočný inventář, co asi bude ve trojce... alá právě Lara Croft...

Underworld jsem nehrál, ale troufám si tvrdit, že ve třetím DE bude více dialogů apod, takže těch loadingů nakonec bude možná víc...
Sakra, já už málem zapomněl, jak nesympatická je hlavní postava, jak špatný je voice acting a jak je zmršený celý interface...
Walome: Teoreticky by loadingy měly být v pohodě, jelikož na stejném enginu běžel i Tomb Raider Underworld, který měl gigantické mapy s loadingem jen před misí.
Kubulus - tak si to udělej jako já - založ si anonymní přezdívku a odebírej jenom to, co Tě zajímá - u mě jsou např. web. stránky, nějaké ty hry a mám tam 4 přátele, což jsou moji skuteční přátelé...

John: mně jede.

(ps: oceňuji, že sis změnil ikonku, ale máš tam stejnou postavičku :) )
To si děláš srandu :) tak to je hodně k tématu, klobouk dolů :-D Takže to bude jako v jedničce... loading mezi misema + sem tam při vejití do nějaké budovy, jestli jsem dobře rozumněl. No tak snad to bude v poho.
Nebo tam nebude žádnej - hra začne a po celou dobu žádná load obrazovka, jen cut scény... to tuším někde už bylo nebo ne?
Tam ten loading bude pravděpodobně natolik rychlý, že ho nestačíš ani zaregistrovat.
Jo tomu vlastně rozumím, to je fakt, že to asi může být matoucí, já to dlouho nehrál. Ale to loadování je děs, doufám, že ve trojce jich bude výrazně míň...