Déjà Vu: A Nightmare Comes True!!

Deja Vu: A Nightmare Comes True!!, Deja Vu: Hikisakareta Kioku

ICOM Simulations •  Kemco (NES) •  Abstraction Games (PS4, XOne) •  General Arcade (PS4, XOne)
1988
21.07.1991
31.10.2017

Déjà Vu s podtitulem A Nightmare Comes True!! je klasickou point&click adventurou ze staré školy. Vývojáři hry se nechali inspirovat detektivními romány a původně ji v roce 1985 vydali pro Macintosh (až později byla hra portována na PC).

Děj nás zavádí do amerického Chicaga roku 1941, do role bývalého boxera Theodora „Ace“ Hardinga, který toho času pracuje jako soukromý detektiv. Jednoho dne se Harding probouzí se strašnou bolestí hlavy na toaletách v baru Joe, nemůže si vzpomenout kdo je a jak se tam dostal. V kanceláři klubu leží mrtvý muž s třemi dírami po kulkách a Ace má být označen za jeho vraha.

V roli tohoto detektiva se budete muset snažit očistit své jméno a zjistit, co se vlastně stalo (najít vraha, dopátrat se totožnosti mrtvého muže a důvodu proč byl mučen, zjistit, kdo stojí za vaší amnézií, atd.). Během zjišťování pravdy se budete setkávat s různými nekalými živly (lupiči) nebo muži zákona, kteří pasou po vaší hlavě. K přesouvání mezi lokalitami (bar, detektivní kancelář) vám bude nápomocna taxi služba a váš detektivní úsudek (s případnou špetkou hrubé síly).

V roce 1991 vychází pro Windows 3.x remake s lepším grafickým ztvárněním.