Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kemco

Japonsko
Založeno 1984
Kemco je japonská vývojářská a vydavatelská společnost, která byla založena roku 1984. Původně ovšem byla pojmenována jako Kotobuki System (a to až do roku 2004, ovšem na hrách byla uvedena jako Kemco) a byla dceřinou společností firmy Kotobuki Engineering & Manufacturing Co., Ltd.. Právě název Kemco je zkratkou názvu této mateřské společnosti.

Nejdříve začali pracovat na vývoji her pro konzoli NES a jejich první hrou byl port původně C64 hry Dough Boy na NES v roce 1985. Své hry až do začátku 90. let vydávali pod značkou Kemco * Seika.

V 90. letech se studio zaměřovalo převážně na platformy od Nintenda a v roce 1991 si založilo svoji první americkou pobočku, která byla aktivní až do roku 2000. Následně v roce 2001 byla založena pobočka Kemco USA, která se měla zaměřovat na americký trh.

Společnost Kemco vytvořila přes 100 titulů pro různé platformy od Nintenda, Sony, ale i Xbox, ať už svých původních her nebo portů jiných her. Mezi ně patří i licencované hry ze série Looney Tunes nebo dle známého seriálu Top Gear. Dnes se společnost zaměřuje převážně na mobilní trh a vyvíjí hry pro Android a iOs.

Nejlépe hodnocené hry