Defiance

02.04.2013

free to play (dříve placená hra)

Defiance je MMOTPS s prvky RPG. Je zasazena do prostředí stejnojmenného seriálu americké televize SyFy. Vše se odehrává na terraformované Zemi, kterou zpustošila chybná technologie Votanů, skupiny rozdílných mimozemšťanů, kteří se dostali na Zem po destrukci jejich domovského systému.

Hra se hraje jako klasická third-person akce, ale je zasazena do MMO prostředí, čili jsou kolem i ostatní hráči. Bohužel, MMO prvek není příliš rozvinutý a hráči mezi sebou víceméně nemají důvod spolupracovat. Výjimkou jsou takzvané "Arkfalls", čili okamžiky, kdy začnou z orbity padat kusy mimozemských lodí, které byly před dějem hry a seriálu záhadně zlikvidovány. Ve hře to představuje objevení nové události na mapě, a hráči, kteří se do oblasti dostaví, musí zabít vlny silných nepřátel.

Zbytek hry se skládá z plnění různých misí, jak hlavních, které nějak posouvají příběh, a nebo z vedlejších, které najdete různě po světě. Bohužel, většina misí sleduje model "zabij x nepřátel" nebo "zapni terminál".

Hráč samotný je posazen do role "Ark Huntera", čili osoby, která se zabývá získávání technologie právě z havarovaných lodí. Vaše postava byla najata Karlem Von Bachem, vědcem a představitelem Von Bach Industries, který se snaží najít technologii, která by umožnila vrátit terraformaci Země do původního stavu. Při tvorbě postavy jsou na výběr dvě rasy (Člověk a Irathian) a čtyři "povolání" (která ale nejsou nijak závazná). Každý Ark Hunter najatý Von Bachem je pak vybaven EGO implantátem, který umožňuje hackování a především čtyři speciálních schopnosti, které si odemykáte a vylepšujete skrze levelování. Schopnosti jsou Overcharge (zvednutí síly zbraně), Blur (zrychlení pohybu), Cloak (maskování) a Decoy (vytvoření holografické návnady na nepřátele). Každá schopnost vydrží chvíli, a poté se musí nechat nabít. Kromě těchto aktivovaných schopností pak lze při každém levelování vybrat jeden perk (nebo vylepšit stávající perk nebo EGO schopnost), který, pokud je aktivní (hráčům se postupně odemykají sloty), nějak zlepšuje hráčské schopnosti jako větší damage, rychlejší nabíjení štítů a podobně.

Autoři slibují, že by se hra a seriál měly navzájem ovlivňovat, ale to zřejmě nastane až podle toho, jak se oba tituly uchytí. Zatím propojení se seriálem poskytují některé hlavní postavy seriálu, které můžete potkat ve hře.

Hra přešla 4. června 2014 na free-to-play režim. Stávající hráči dostali jako kompenzaci několik bonusů. K vypnutí serverů hry došlo 29. dubna 2021.

@Tarhiel (08.03.2021 09:13): No, problém je v tom, že tenhle bug je v obou verzích hry (mně se v původní Defiance nestal, ale v Defiance 2050 ano) a nikdo nezná řešení. U ostatních bugů v misích většinou pomohlo Abandon mission a udělat ji znovu, tady jsem zkoušel několikrát totéž, reinstall Steam verze, reinstall Glyph verze, pročetl jsem fóra a řešení nikdo nezná.

V singleplayer hře máš co loadnout, v MMO jsi nahraný, zálohovat save nelze (jsou na serverech vývojářů).