Defense Grid 2

23.09.2014
24.09.2014
07.02.2019

DG 2 je pravověrným pokračováním: je od stejných vývojářů a opět se jedná o tower defense strategii, zasazenou do budoucnosti s velmi strohým příběhovým pozadím - hrstka přeživších lidí na nehostinné planetě se musí bránit proti nepřátelům, kteří se je snaží zcela vyhladit. V kůži komandéra se tak za pomoci vhodné strategie snažíte rozmísťovat obranné věže proti vlnám krvelačných bestií různého druhu.

V kampani o 21 misích rozmísťujete v plném 3D zobrazení obranné věže (plamenometné, kulometné, laserové, raketové aj. - s možností vylepšování) strategicky tak, aby co možná nejvíce nutily nepřítele směřovat své jednotky ke konečné eliminaci. To vše dříve, než nepřítel dosáhne koncového bodu vaší základny.

Hra také nabízí kooperativní a kompetitivní multiplayer, editor misí, steam workshop a achievementy.

První díl mě bavil náramně, tak jsem byl zvědav s čím přijde dvojka.

Defense Grid 2 přinesl o trochu lepší grafické zpracování, nové nepřátele, mapy, více druhů schopností podle AI které doplnili orbitální laser o možnosti jako dostat více peněz ze zabitích nepřátel, zpomalení nebo zvýšení účinnosti věží.

Ona účinnost věží se nyní dá zlepšit postavením podstavce, který zvyšuje dosah věže a nabízí její vylepšení aby dávala větší poškození nebo odhalila neviditelné jednotky. Je škoda, že nepřibyl žádný nový druh věže. Nově se tu objevuje vylepšení které se získává v průběhu kampaně, které dodá třeba lepší průraznost proti štítům, zpomalovací efekt, zaměření se na nejsilnějšího nepřítele atd...

Kampaň nabízí zajímavé mise, trochu mě ale štvalo přehršel AI které se tam v rámci příběhů baví. Zatímco v jedničce byl jen Fletcher, který měl dobré hlášky a sloužil jako vypraveč, zde už je postav více ale nejsou moc zapamatování hodné.

Nově se zde objevuje i velitelský modul, který v pozdějších fázích hry zpřístupňuje možnost dokoupit další prostor pro výstavbu věží., tím že změní terén dané mapy.

Přes menší počet inovací, je stále Defense Grid 2 jedna z nejlepších Tower Defense her co jsou dostupné na trhu. Nepřinesl sice revoluce jako první díl, ale to dobré si vzal a zachoval.