Deathmatch Classic

01.06.2001

Deathmatch Classic (zkráceně DMC) započal svou existenci jako mod pro hru Half-Life a původně byl distribuován zdarma, nicméně samostatně spustitelná verze nevyžadující původní hru se prodává od roku 2001. DMC běží na enginu GoldSrc a je koncipován jako pocta hrám společnosti id Software. V základní verzi DMC jde o pět multiplayerových map ze hry Quake, doplněných i klasickým arzenálem zbraní, jen místo quakovské sekery zde hráč najde klasickou zbraň Gordona Freemana - páčidlo. Kromě páčidla jsou na výběr následující kousky: Shotgun, Super Shotgun, Nailgun, Super Nailgun, Grenade Launcher, Rocket Launcher a Lightning Gun.

Vzhledem ke snadné modovatelnosti enginu vytvořili fanoušci hry i obrovské množství vlastních map i dalších úprav, mezi jinými i kopie map z Quaka v původní verzi DMC nezahrnutých.

Dnes vyzkoušeno poprvé a má to něco do sebe. Chvilku mi trvalo se zorientovat, ale jelikož je to hybrid mezi HL1 a Quake, což jsou hry, které znám, tak jsem byl brzo "doma".