Dunemaster: Ta obtížnost, kterou tu tak často zmiňuju, není totiž z mojí hlavy, ale z pár recenzí, které jsem o hře četl. Naštěstí jsem je četl až poté, co jsem byl asi v polovině jedničky. :-)
Chuck: Jak píše Dune, tak jsem to myslel. V dnešní době 12 hodin je naprostý extrém (pokud zrovna člověk nehraje nějakou vyloženě déle trvající hru, ppř. Rpg). Se divím, že si ani ze zvědavosti nevyzkoušel onu extrémní obtížnost. Zkoušel jsem jen první misi a několik hodin mi zabralo se vůbec dostat do tábora.
Pooky: Pokud si hru člověk užívá, tak 7 misí zrovna moc není (nebo aspoň já jsem to takhle vnímal). Pravda, nejkratší nejsou, ale snad nemusím popisovat ten hráčský pocit, kdy chceš v té hře pokračovat pořád dál, protože Tě to prostě baví.

Ne, hrál jsem na obtížnost "normální", tj. tu druhou ze čtyř.

Dunemaster: Ta druhá obtížnost je akorát, dál bych raději nešel, protože ona to zas taková sranda není.

12 hodin je na dnešní poměry ještě docela hodně. Jedničku zkusím určitě taky.

Teď si nadávám, že jsem to před časem odložil, ta první mise je super. Jen asi switchnu na druhou obtížnost, aby mi to vydrželo co nejdéle.
Chuck: 7 misí, který člověk zfoukne na normální obtížnostza 12 hodin rozhodně nepovažuji za slabinu. Mimochodem, zkoušel si onu obtížnost, co se zpřístupní po prvním dohrání celé hry, kdy si nemůžeš měnit obléčo?
Dunemaster: Jak říká Pooky, což je v případě téhle hry její největší "slabina". :-( Třeba pak zkus jedničku, která má 10 misí a podle mě je i o něco obtížnější, i když se to tvrdí naopak o dvojce.
Jo, tahle hra je tak trochu hráči opomíjená, což je podle mě velká škoda. Ale třeba se kromě Tebe připojí i další, např. ViRus, který něco naznačoval. ;-)
Chuck: K druhému dotazu: Jj, máš nejspíš pravdu K tomu prvnímu: Jop, mluvím o Moments of Truth.

Jináč je to fakt fajn stealth akce. Právě jsem po třech hodinách dohrál první misi a můžu říct, že už jsem si dlouho žádnou hru takhlenc neužil.

Kolik to má BTW misí?
Dunemaster: Čísly jsou většinou označeny lidské cíle, ale specifické úkoly, které jsem popisoval, popř. místnosti, kde se tento cíl nachází, jsou označeny právě těmi vykřičníky (např. v misi King´s Riddle, kde je takto označena řídící místnost, ve které musíš splnit daný úkol).
Dunemaster:
1) A mluvíš o dvojce? Teď jsem na koukal na různé savingy a tenhle výraz tam nemám a jedničku jsem měl v češtině.

2) Místa označená vykřičníkem znamenají místa, kde máš provést nějaký předem daný úkol, tj. např. ukrást tajné dokumenty, zabití německého pohlavára apod.
Ahoj, mám dva dotazy:

1/ Co znamená Take appareal. Ve slovníku jsem našel, že něco jako "Vezmi oblečení" ovšem na to je ve hře přece Take clothes, ne?

2/ Co je na těch místech s vykřičníkem na mapě? Nikdy jsem tam nic nenašel.
Chuck: Je pravda, že bych dělší den uvítal. A co teprv, kdyby člověk nemusel třetinu života spát. :)
Chuck: Díky za odpověď.

Máš pravdu, skutečně jsem tu téměř měsíc nebyl. Nejdříve totiž příprava na celostátní olympiádu v dějepisu v Chebu (nakonec jsme byli druzí), pak školní kola olympiády v matematice a programování, soustředění M&M a korespondenční semináře (KSP, PraSe, M&M).

Teď mám ale trochu klid (tak pár dní :)), takže se tu zase rozkoukávám. Mimochodem, mám 1600 nepřečtených příspěvků v diskusi a tunu nepřečtených komentářů. Řeknu ti, když už tě hry moc nebaví, nejlepší je chvíli nehrát. Já ted mám chuť na kde co.

A jinak mě těší, že si někdo všiml mé nepřítomnosti. To zahřeje u srdce. :)
Dunemaster: Psalo se, že dvojka bude ještě složitější, ale buď jsem z jedničky dost vytrénovaný (ta opravdu nejjednodušší nebyla), nebo byla dvojka na zhruba stejné úrovni. Každopádně se zlepšila grafika, ale jinak je vše při starém, což je jen a jen dobře. Můžu Ti říct, že po dlouhé době u nějaké hry cítím stesk, že už je za mnou. :,-(

Mimochodem, kam jsi zmizel? Jestli jsem si dobře všiml, nebyl jsi tu skoro měsíc. :-o
Tak mi to dneska přišlo a pokud jde o tu češtinu, která je níže v diskuzích, tak ta překládá pouze úkoly a úvodní briefing, ne tedy menu, což mi ovšem přijde dostačující. Ono to stejně vypadá, že jiná není.
Kdo má zájem o tuto hru, ať koupí. Jak psal Chuck, rozhodně víc real (hardcore) stealth než nějaký Sam Fisher, Hitmen a podobní.

Jinak sranda je si zahrát na nejtěžší obtížnost, kdy nemůže používat převleky a ještě nějaká omezení (zato ale máte speciální odstřelovačku, která je jinak nedostupná). Každopádně tuhle obtížnost bych doporučoval až po normálním dohrání.
JohnCZ: Včera jsem ji objednal - viz včerejší večerní příspěvky. ;-)
Chuck: Ufff, to jsem se teda lekl :). Zrovna u téhle hry by mě to fakt mrzelo.
JohnCZ: Tyhle pasáže tam patří k nejhorším. U toho sejvování jsem kromě quicksave uvítal možnost i neomezeného množství slotů na svoje vlastní savingy (myslím tím přes menu).

Magoři - stejný problém jako u 2. dílu Condemned. :-x Jinak to píšou na Recenze-her.cz
ViRus: Přesně jak říká Chuck. Jednička byla pro mě velmi nečekané překvapení, vzhledem za jakou cenu se prodávala. U DtS je hlavně důležité si rozmýšlet sejvování. Při prvním hraní mi to přišlo hodně těžké, ale napodruhé jsem už hrou proplul vcelku bez problému krom poslední mise, která je fakt záhul. Lákání důstojníka do skladu, kde jsem ho musel rychle obejít mezi bednama a zaškrtit patří mezi silné vzpomínky.

Chuck: Wtf? Další zrušení PC verze? Ať jdou do háje... :(
Chuck: Právě kvůli zdlouhavosti tohoto žánru jsem se těmto hrám trochu vyhýbal, ale myslím, že uzrál čas:-) Již oba díly DtS ve svých sbírkách a vím o nich, vcelku nadprůměrně hodnocené.
ViRus: Třeba tenhle titul (hlavně jednička) není moc známý, popř. se možná nedočkal oblíbenosti, čet ví, ale svůj žánr zastupuje dokonale. Žádné schovávání ve stínech, paralyzéry, šplhání po laně apod. jako to má Splinter Cell, ale je to hodně o taktice, vyčkávání, takže někdy fakt o nervy. Proto to pro mě byla jedna z her, na jejíž dohrání jsem byl opravdu hrdý.
Chuck: Jj, Hitman není tak hardcore, aspoň co jsem poznal z toho Death to Spies dema. Na druhou stranu, když to hraješ poprvé, tak si u toho pekelně zanervíš :D
chuck: já mam objednanou jedničku z Funstore.cz taky za 89 Kč... stačí jen potvrdit objednávku :-)
Bursoft: No jo, nějak mi to vypadlo. :-/ Pravda je, že Hitman se DtS podobá hodně a ještě více Cold War. Akorát, že v Hitmanovi můžeš občas použít rambo styl, ovšem tady je ho možné použít snad jen teoreticky, prakticky to víceméně vylučuji. :-) A i ten stealth styl je často pěkná pakárna, ale o to líp. Když jsem dohrál jedničku, manželka si zhluboka oddychla, že už ode mě zase uslyší normální mluvu. :-D
Chuck: Ts. Stealth akce jsou perfektní... já teda považuju za špičku Hitmana, který se ti nelíbil, ale hrál jsem třeba i Splinter Cella kousek nebo Thiefa..
Matador: Rádo se stalo, tušil jsem, že zrovna pro Tebe to bude potěšující zpráva. ;-)

Bursoft: Čeština bohužel pořád není, přestože jednička ji má standardně ve hře. Ale na Abecedaher.cz je pro krajní případy aspoň návod. :-/ Mimochodem, já myslel, že tenhle typ hry není nic pro Tebe. Že bych se spletl?? ;-)
Kdyby na to aspoň byla ta čeština... Ale vypadá to jako dobrá koupě, ještě nad tím popřemýšlím..