Deadbolt

Hopoo Games •  Code Mystics (Switch)
14.03.2016
20.02.2018
25.10.2018

Taktické vyvražďovačky zažívají v poslední době znatelnou obrodu. Názorným příkladem budiž Hotline Miami, Hotline Miami 2: Wrong Number či nedávný Party Hard. Dvourozměrný Deadbolt svým debutem žánru ostudu nedělá, daří se mu udržet krok s ostatními.

Místo klasického top-down pohledu vsadili tvůrci na přímočařejší rozhraní, side-scroll kameru, čili na perspektivu snímanou z boku. Přebíráme charakter maskovaného mladíka, který nemyslí na nic jiného než na pomstu. Jeho městečko uvízlo v síti zločineckého gangu inteligentních zombíků "Zombie KingZ". Různé pokusy řešit krizi diplomatickými cestami krachovaly jeden za druhým a tak se rozhodl spor zaříznout násilnou cestou.

Hráč je pověřen úkolem infiltrovat základny kartelu a vypořádat se s hordami jeho členů až k předsedajícímu bossovi. Existuje mnoho útočných variant, které můžeme použít, např. postup taktický, vábící (lákání na zvuk), stealth (ventilace, zhasínání světla) či rambo. Slepě vtrhnout na plac nebo vyběhnout proti přesile se však zpravidla rovná jisté smrti, tak bude potřeba si procvičit nějaké to strategické uvažování i přemýšlení za pochodu. Gangsteři nejsou tupí jak tága a dobyvačné útoky vrací, každý chybný pohyb je nemilosrdně trestán. Zbraňový arzenál hrdiny nezůstane jenom u nožíku, postupně se rozroste o pistoli, samopal, případně brokovnici.

Rozvážější Hotline Miami viděné z boku. Vypadá to dost běčkově i na indie hru, ale ovládání je většinou cajk a i když nějaké mouchy bych našel, myslím, že celkově je Deadbolt zábavnější, než Hotline Miami 2.