Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Day of Infamy

78
10 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > 1st person akce *
online > online akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
23.03.2017 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://newworldinteractive.com/#day-of-infamy
Day of Infamy byl původně mod pro Insurgency, předchozí hru od New World Interactive. Day of Infamy vychází ze hry Day of Defeat: Source, také běží na Source Enginu a kromě toho mají tvůrci i požehnání od Valve. Stále se tak jedná o druhoválečnou střílečku s hlavním důrazem na zabírání bodů či přetahování se o ně v rámci konfliktu mezi Spojenci (UK & USA) a Třetí říší.

Z Insurgency si hra ponechala systém vybavování vojáka, kdy si vybavení můžete upravit dle potřeby, vyměnit granáty za sekundární zbraň nebo rádio pro přivolávání palebné podpory. Stejně tak i chybějící HP, kdy stačí jediná kulka nebo bajonet v ledvinách.

Kromě klasického multiplayeru pro 32 hráčů hra nabízí i coop mise pro 8 hráčů, případně i hru pro sólisty.


Poslední diskuzní příspěvek

Po těch milionu hodinách v BF V je návrat k DoI jako políbení od spanilé hardkór dívky. Člověk může snít o hře jako DoI či RO vymkrmené…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Day of Infamy, původně mod pro Insurgency, se konečně vyplazil ze zákopů early accesu rovnou do pekla vydaných her.

Primárně multiplayerová Druhoválečná střílečka se hratelností nachází někde mezi Day of Defeat: Source a Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad, přičemž je opravdu svá. Kromě MP obsahuje i SP (s boty proti botům) a Coop (S lidma proti botům), ale to jsem nikdy neměl nutkání zkoušet.

Hra zatím obsahuje kolem 10 map, které se v táhnou od Kréty až k zasněženým Ardenám a hráč si může vybrat z 9 povolání, od velitele, přes radistu, kulometčíka, inžinýra až po plamenometčíka, z nich každé má vlastní speciální věci, které nikdo nemá k dostání.

Day of Infamy používá systém výbavy podobně jako Insurgency, kde je člověk omezen váhou vybavení a 'nákupem' vybavení za Supply Pointy. Dobré je, že SP se zvedají obsazováním objectivů a za každých 5 killů/Assistů, takže je pak možné vylepšit zbraně, vyměnit je za lepší (dražší), nebo si přikoupit pistoli, granáty nebo dalekohled...

Zbraně jsou velmi dobře zpracované a střelba z nich je zábavná a přitom vyžaduje určitý skill, byť mám určité výhrady vůči plamenometu (stačí když mě s ním líznou a už planu, kdežto já s ním peru do maníka ze tří metrů a nic mu to neudělá = noobismus) a bazooky/panzerfausty, které mi příjde k užití proti pěchotě naprosto... zvrhlé.

Pokud chcete MP střílečku z druhé světové, kde stačí jedna-dvě rány, kulomety střílí skrz tenké stěny a přestřelka dvou samopalníků pálících v místnosti od pasu vypadá jako film od Tarantina, kdy všude odletují kousky zdí a prachu a těl, tak DoI je dobrá volba. Pokud chcete novější Day of Defeat, tak se podívejte jinde, stejně tak, pokud chcete další Red Orchestru. DoI je někde mezi a je fajn.

Pro: Přestřelky, zbraně, přezbrojování, autentičnost...

Proti: Kombinace některých MP módů a map, raketomety a plamenomet...

+8