@Pluto (15.02.2022 21:50): Tak i po přečtení recenze a připomenutí grafiky prostřednictvím obrázků jsem pořád na stejném - ta grafika se mi líbí (na svou dobu). A určitě je to posun k realističnosti oproti předchozím dílům a ve své době to opravdu bylo něco jiného a rozhodně ne špatného.
@Red (15.02.2022 23:51): Taky nemusím takové ty za každou cenu vtipné adventury, ale u toho Larryho mě přeci jen láká taková jakási až belmondovská atmoška, mám rád pláže a osmdesátkový styl a tak, takže se na to docela těším :-) A Sierra tohle umí umocnit svým grafickým stylem.
@Ringo (15.02.2022 23:26): No jo, Larryho jsem nehrál vůbec. Vím, že to je kultovní hra a série, ale nějak mě to téma vůbec nebere. Celkově ty primárně vtipný adventury jdou mimo mě.
@Pluto (15.02.2022 23:35): GK1 jsem dohrál hodně dávno, ani nepamatuji kdy to přesně bylo, takže už jsem lecos zapomněl, tak se mi to znovu bude hrát dobře. Já bych jej i třeba vynechal s tím, že bych šel rovnou na ten GK2, který jsem kdysi po GK1 rozjel a v kterém jsem nakonec skončil v tom městě a bez těch titulků jsem to nedával, a nebyl tehdy ještě patche na titulky. Ale přeci jen si GK1 chci trochu připomenout a taky z něj potřebuji udělat nějaké screenshoty.
@Ringo (15.02.2022 23:26): Jo, tak tuhle volbu chválím. Já jsem žádného z Gabrielů nehrál už tak tři roky, to je u mě skoro rekord. Ale je pravda, že když jsem byl teď v lednu v Monte Carlu a slyšel jsem tam francouzštinu, hned jsem dostal chuť na třetí díl...
@Red (15.02.2022 23:22): Potřebuji dojet konečně Gabriel Knighta 2, ale asi to budu chtít dojet jako celou trilogii od začátku, takže si zopáknu po letech GK1, zahraji si i ten remake, a pak se vrhnu na GK2 a 3 :-) a do toho na oddech chystám hrát Larryho sérii, tam mám taky resty, dohrál jsem v devadesátkách jen VGA remake jedničky.
@Ringo (15.02.2022 22:43): Já už si to moc nepamatuju, spíš jenom ty pocity, jak mě to grafické zpracování zaujalo. Jasně, že byly asi fotky v nízkém rozlišení, psal se rok 1993 a i tohle byl "skoro" výkřik tehdejší techniky. Taky to vyšlo tuším na neuvěřitelných dvanácti disketách. Prostě to bylo něco jiného, než klasické kreslené kousky.
@Pluto (15.02.2022 21:50): Já mám u toho problém s tím, že schopnost nahrát do počítače jen fotky jako pozadí, a na nich rozhýbat postavičky, vlastně nepovažuji moc za grafiku. Působilo to na mě odpudivě už ve Score 4 ve své době. Jednak proto, že fotografie v nízkém rozlišení nevypadá dobře a jednak proto, že z hlediska přitažlivosti tam ani nebylo moc o co stát. Chladné fotky kanclů, chodeb administrativních budov, popřípadě špinavých okrajových ulic lokalit charakteru vyloučených....a když už pěkný barák, tak šlo o to vyfotit jen hezkou scenérii, ale převodem do počítače a rozpixelování z toho zase udělalo béčko. Přitom stačilo málo, jen se to pokusit třeba věrohodně nakreslit.
@Ringo (15.02.2022 20:57): Já jsem teda tento díl hrál jako jediný ze série Police Quest a grafika se mi tehdy hodně líbila. Ale hrál jsem to cca v době vydání, takže v hlubokém pravěku. A tehdy bylo toto zpracování zajímavé a inovativní.
Dohráno, až na pár drobných opruzů a odpornou grafiku, dělající z toho vizuálně druhou nejhnusnější hru po Phantasmagorii 2 mě to teda hodně bavilo. Semo tamo jsem se teda naťuknul návodem, kam mám dále směřovat své kroky, protože jsme měl tendenci pořád chodit vyplňovat formuláře na policejní stanici a cestování výtahem mě fakt nebavilo. Ale poslední dvě dějství až na provázek jsem dal zcela bez návodu, a na to, na co jsem koukl v předchozích dějstvích občas do návodu, to byly takové prkotiny, na které bych nebýt lenosti a obav z toho, že něco minu, v klidu přišel časem sám, že bych hru označil asi jako nejlehčí Police Quest ze všech dílů. Nebýt toho, že to grafika srazila hodně dolů, mohlo to být v hodnocení pohodových 80%, kdybych hodně přimhouřil nad grafikou oči. Takhle jen 75%. Příběh super, puzzly zajímavíé, grafika nula.
Už jsem ve druhém dni. A jedno musím říci, Zatím mě to dost baví, i když jsem tomu moc teda nedával. A to zejména kvůli grafice. Graficky je to hnusné a jelikož tu vlastně žádná grafika není, jen mizerné fotografie v rozlišení dávných dob, tak grafika je za nula, i když se mi třeba docela líbil baráček toho rappera. Zajímavé je ale, že si po chvíli koukání na tu hrůzu oko zvykne a pak už to tak ani nepřijde. Ale objektivně, z těch filmově laděných her se mi fakt líbila jen zatím Phantasmagoria 1 a GK2 taky nebyl úplně zlý. Ale tohle, navíc často v těch odporných kanclech, trochu se mi vrátila neblahá vzpomínka na pozdější Phantasmagorii 2.

Obtížnost je podobná trojce, vše logické, ale někdy nemožné se dopátrat, jak se k dané věci nebo situaci proklikat. Na hodně věcí jde přijít, ale občas to pokazí nucené kouknutí do návodu, aby člověk zjistil, že opomněl nějakou procedurální papírovou blbost a už to nejde vzít zpět. A střílečku s gangem považuji za prasárničku. Je sice fajn, že hra chce nějak reflektovat taky to, že chodíte na docela funkční střelnici, ale v praxi se ta sostrá třílejda ovládala naprosto katastrofálně, navíc s podpásovou adventruní vložkou. No, jsem zvědav, kam to půjde dále, zatím se mi dojmy pohybují tak někde mezi 70 - 75%
Ale aspoň tu není žádné řízení, postrach minulých dílů:)
Tak tenhle díl fakt bez návodu nedám. Asi by to šlo ale prostě mi přijde že jsou tam takový ty podmíněný akce a pořádně nevím co dělat aby se posunulo a tak jezdím z lokace do lokace a potom mi při takový návštěvě kanceláře někdo zavolá a tím se děj posune. ZLATEJ MOBIL! Tady jdu do kanceláře za telefonem 5 minut přes 4 obrazovky.
@Richmond (16.05.2017 20:26): No, Police Quest je u nas z tech sierrackych "Quest" seriich zdaleka nejmin znamej a hranej a tezko rict cim to je, nevim jestli je nejhorsi. Obecne mel IMHO tehdy v 90. letech tyto velky serie nahrany opravdu malokdo, kazdej je sice znal, ale realne z nich malokdo hral vic jak jeden dva dily. Viz. tehdejsi zminky napr. o Larrym, kde vubec nikdo netusil, ze 4. dil nikdy nevysel. Obrovskou osvetu v tomto udelalo Score, ktery zpopularizovalo Quest for Glory, ale vic nic. a kombinace neznalosti EN a spatny sehnatelnosti udelaly svy.

Ja jsem popravde hral taky jen tento dil a to az nekdy pred 5-ti lety cca, driv jsem to nesehnal a starsi dily hrat nebudu, protoze uz nehraju adventury starsi nez je rok 2000, s vyjimkou Noir: A Shadowy Thriller a John Saul's Blackstone Chronicles: An Adventure in Terror, ktery me dosud unikaj a chci si je zahrat uz 20 let. Zbytek detskych snu jsem si v tomto smeru uz vyplnil a adventury bez dabingu vubec nehraju uz mnoho let, takze rany devadesatky odpadly uz davno.
No mě právě chybí Ega první díl, tento, a oba Swaty. Řekl bych že asi tak to vzniklo, člověk to chtěl komentovat se znalostí ostatních dílů :)
Souhlas s atmoskou, tu ma PQ4 fakt slusnou. Nevadily mi ani ty opakovany policejni ukony, hrac se holt musi chovat jako skutecny clen sboru a vysetrovatel. Proto se mi libil i ten game over za "obtezovani" kolegyne, dostal jsem se (nejen) k nemu pochopitelne taky.:0) Ani to prechazeni od kanclu k autu mi moc nevadilo. Premyslel jsem, ze bych si zahral i starsi PQ, ale vadi mi hrat adventury bez dabingu.

Jsem Ugro zvedavej co reknes na QFG...
@M.a.t.t. (29.11.2013 13:36): Ne, díky. Od policajtů si musím dát zase na pár měsíců oddych. Chtěl jsem rozjet Larryho nebo QfG, ale asi ted skočím na Ultimu V - kdysi dávno jsem si dal předsevzetí, že do konce roku dojedu další díl. Je na čase začít :)
Uf, tak jsem konečně dojel PQ sérii. Celkově to jsou průměrné adventury s pár dobrými nápady a bohužel pokaždé obsahují něco otravného - v tomhle díle to bylo třeba neskutečně dlouhé přeházení pokud jsem chtěl vyjít z kanceláře na mapu města - vážně jsem pokaždé musel jít přes 3 obrazovky k výtahu, zmáčknout tlačítko, počkat 10 vteřin než vůbec přijede a dalších 10 vteřin než vystoupím? Kdyby byla mapa města přístupná z většiny obrazovek, tak by to bylo 100x pohodlnější.

Stejně tak to nesmyslné ukazování odznaku pokaždé, když jsem chtěl někam vejít - proboha, ty lidi mě znají a viděli mě ten den už 10x, tak proč jim pokaždé ten odznak musím ukazovat? Hudba byla bohužel zprasená špatnou kvalitou, některé části zní jak kdyby se sekl DosBox. Pixelhunting je taktéž přítomen - v podstatě neviditelný zapalovač v ústech useklé hlavy v lednici v bytě úchyláka v červených šatech, kterého zneškodním použitím spreje na vlasy - vážně ???

Aspon že ta atmosféra byla solidní, tolik mrtvol jsem už dlouho v adventuře neviděl.
Chci odjet z lokace autem, které stojí venku - půl hodiny na něj klikám - s klíčema, bez klíčů, vracím se do budovy v současné lokaci, jestli jsem náhodou něco nezapomněl - hra mi pořád říká, že nemůžu odjet. Až po chvíli zjištuju, že v menu je mapa, kterou musím otevřít a tím se přemisťuju mezi lokacema. Kdo tohle vymyslel, toho bych nakopal do prdele!

Stejně k naštvání je, že PQ4 je další hra, kde si můžete zvolit buď dabing, nebo titulky. Oboje dohromady nejde. Proč proboha?