Hmm, na gogu to bylo celé superlevně, tak to třeba i zkusím (Ravenloft má ale přednost)...
@Richmond (20.08.2017 19:12): Veľké, alebo epické bitky sú v RPG hrách super... Ale len v určitých podžánroch. V takom PS:T by mi skorej vadili :) Ale pre mňa osobne je vrchol, čo sa týka súbojov a aj (nádherných a epických) scenérií práve séria Dark Souls (hlavne jednotka a trojka, druhý diel bol v tomto slabší) Proste výborne sa "hrajú" a sú niektoré sú vizuálne a dizajnovo úchvatné. Tomuto sa proste žiadny dungeon, alebo izo RPG nevyrovná.

Ale je mi jasné, že ty si hlavne na ťahovky :)
@MickTheMage (20.08.2017 19:43): No nejen Level. I ve Score to zdrbali, až musel tuším Andrew sepsat druhou stranu mince. U mně má tahle série vše, co od rpg JÁ (a jen já!!) vyžaduju :)) Každý má svou oblíbenou sérku holt, u které asi není objektivní. Je ale fakt, že jednu věc měl první díl jednoznačně lepší - samotný začátek. V té gladiátorské aréně to prostě nemělo chybu, další památnej moment :)
@Richmond (20.08.2017 19:12): Koval Mansion, oh fu...; ono par takych bolo ku koncu aj v Savage Frontier serii (teraz uz neviem ci Gateway alebo Treasures to bolo, predsa uz su to dva roky?) a dalsich. Ja to nemam rad, obzvlast preto, ze ak nieco pokazis, musis to cele opakovat znova; a to skratka teda ne-e. I ked je pravda, ze potom pocit pri vitazstve je neopakovatelny :)

S tym Daggerfallom to bola podpasovka ;)

Mimochodom, rozhodne to tu vsetci hodnotime lepsie, nez svojho casu Level, tusim :)
@MickTheMage (20.08.2017 18:59): K soubojům - právě že naopak! Já vím, že ty moc nemusíš souboje v rpgčkách, ale já prostě ty velké série bitev, kde mezi tím není možné se doléčovat miluju. Dodnes vzpomínám na bombastickou sérii v v Koval Mansion ve hře Pool of Radiance. To jsou památný věci, na to se pak vzpomínám dlouho (jen připomenu, že úplně stejně o té sérii bitev v PoR psal crpgaddict). Nerad procházím rpg jak nůž máslem. I proto jsem si narval hard obtížnost, i když jsem to možná trochu přepísknul. A zbožňuju ty taktické manévry při větších bitkách u tahovek. A je zajímavé i sledovat AI. Takže souboje za mně velikánské plus a vůbed to nepovažuju za přehnané. Vlastně do teď jsem těch bitek absolvoval hodně málo, z velké části to byla adventura.

A ta adventurní složka dle mého válcuje velkou část rpgček včetně BG/IWD.
Technické problémy - naprosto chápu, že hra naštve, pokud padá a pokud jsou tam bugy, které přímo znemožňují hru dohrát. Jak jsem ale psal, těžko mohu já body srážet, když jsem kromě 6 zamrznutí, na nic nenarazil? Jestlipak jsi srazil pár desítek za Daggerfall, který nešel v době vydání dohrát? :)

Vůbec netuším, v kolika procentech hry jsem, ale protože jsem strávil čas pouze v 5 lokacích, řekl bych že teprve začínám. A nějak pořád netuším, kde by hram měla ztratit tu zmíněnou půlku kvality. To mně teprve čeká v dalších částech?

Grafika - jo postavy jsou echt hnusné. Ale tím to končí. Zbytek se mi pořád hodně líbí a je minimálně na stejné úrovni jako jednička.
@Richmond (20.08.2017 17:38): 80% sa ti zda malo? :) O suboje nejde, tahove suboje kedykolvek. Aj ked, ano tu to uz bolo obcas prehnane. Ide o to, ze ta hra nie je ani z polovice tak dobra ako prvy diel. A este k tomu je hnusna ;) a zabugovana bola v dobe po vydani. Nielen zamrzala, ale kadzu chvilu padala a mam taky pocit, ze niektore veci ani nesli dokoncit (?). Ale kedze to vsetko bolo este v minulom tisicroci...

"Adventurna zlozka", ako to nazyvas, by imho mala byt povinnou sucastou kazdeho dobreho RPG, ale o tom niekedy inokedy (ostatne preto je West of Loathing tak dobra hra. Pretoze tam nieco z toho ma.
@ad142 (20.08.2017 17:47): No největší rozdíl (a to rozdíl třídy) je v soubojích. Druhým největším kladem DS2 je větší podíl adventurní složky. Dokonce tam jsou i stealth prvky (pokud by se to takto dalo nazývat), dále celková obtížnost hry (souboje+řešení adventurní části) a jako bonus (to už je opravdu jen osobní plusko) ten pouštní svět (i když tady jsem už nakouknul i mimo poušť).
@Richmond (20.08.2017 17:38): Mne vôbec nevadí že tej hre dávaš veľmi vysoké hodnotenie (do toho mi nič ani nie je. A kto vie, možno by som Dark Sunu dal podobné aj ja, keby som ho hral). Ale zaujíma ma z tvojho pohľadu v čom je tá hra taká skvelá, že si ho zaslúži... Napríklad oproti infinity engine hrám, ktoré ty osobne moc nemusíš.
@ad142 (20.08.2017 17:27): Házím bobek na obhajování :) V jediném komentáři je tu stížnost na bugy. Já si svou floppy originálku řádně opatchoval a narazil po asi 30 hodinách (z toho 10 hodin v opakovaných soubojích) na jediný technický problém - hra mi asi 6x zamrzla. Naštěstí (!) to bylo v neškodný moment, kdyby se mi to stalo po té vítězné sérii, tak bych si vyrval poslední vlasy :) MicktheMage určitě nemá rád ty souboje! :)) Mně se na tom líbí ta kombinace rpg a adventury, celkově ten svět, obrovské možnosti v soubojích (to už pravda měla i jednička), a celkově roleplay. Líbí se mi ,jak hra reaguje na skutečnost, že NPC v soubojích zemře, jak se dají řešit události často trochu jinak. Jednička to měla taky, ale taky jsem jí patřičně ohodnotil :)

Nebo ještě jinak. Pokud jsem dal jedničce 95%, proč bych měl dát dvoje 60-70%?? Už první díl jsem byl možná jedinej, kdo hru hodnotil hodně vysoko. Tady krom bugů nevidím žádný důvod k nějaké dehonestaci.
Tak po 3 dnech bezpoštu loadů jsem konečně přešel přes sérii 4 bitek, kdy se nedalo odpočívat (léčit ano, ale samozřejmě jen omezeně, než došly kouzla). Na Hard je to prostě megatěžký :) A to jsem i tak nezachránil jednu NPC, což mě mrzí, ale líp to fakt nedám. Zatím má u mě hra náběh na 95% a aspiruje na jasný TOP10 rpg všech dob! :)
@Bodkin (16.08.2017 16:14): Našel jsem tu pasáž - odkaz. Kdo chce hrát, určitě nepouštět :) Je to zhruba od 12:20. A nejde jen o ten první souboj, protože celé to krásně pokračuje. Ten maník, co to hrál mi přijde, že dost tápe v používání kouzel, ale budiž. A myslím, že já to měl ještě bombastičtější než on. Taky, kdo nezná okolnosti, tak je samozřejmě ochuzen.
Ty bláho, tak jsem zažil jeden z nejpamátnějších soubojů, my málem spadla sáňka :)
Ta hra je snad ukecanější než Baldursy! :) První souboj jsem dal na 17.pokus díky kouzlu Hold Person. Podíval jsem se na obtížnost, která je defaultně na Balanced a přitlačil jsme na Hard. Teď druhá bitka a je to peklo na kolečkách, ale ty souboje mají neskutečné možnosti, to snad předčí i goldboxy!
Wow! Jsem to asi přehnal s těmi multiclassy. Mám 3 výsledkem je, že úvodní souboj nedávám :) Mám už za sebou 5 pokusů. Přitom s předdefinovanou partou je to svačinka :) Potěšilo to!
Tak mi to ještě nedalo...Napadlo mě, že ta dj-ova verze bude mít crakcnutý exáč. Přehrál jsem jej tedy tím z mých disket a patch se rozběhl. Došlo k modifikaci několika souborů, ale neprošel soubor resourců RESFLOP.GFF, dle data souboru tipuju, že i u něj došlo ke změně v rámci crakcnutí. Takže už jsem byl blízko! :)

UPDATE!
YEP! Mám to! Nakonec zabralo asi nejtriválnější řešení. Vzal jsem obsah všech mých 7 disket a protože tam jsou vlastně jen komprimované soubory A00 až A06, pustil jsem na to WinRar a ten to krásně rozbalil naráz (ten dosovský dearj s tím měl zjevně problémy). Pak jsem aplikoval patch 1.1 pro disketovou verzi a vše prošlo se 100% úspěšností. Mám tedy floppy verzi 1.1. Konečně jdu tvořit partu! :)
@DJ (12.08.2017 23:06): Jak jsem psal do PM, jde o floppy verzi 1.0, na kterou mi ale nejde aplikovat patch 1.1 (pro floppy verzi).

@mazar1234 (12.08.2017 23:34): Obávám se, že to bude stejná verze, co mi nalinkoval DJ, tedy 1.0 bez možnosti to záplatovat.

@MickTheMage (13.08.2017 00:25): Já mám právě krabici s disketama a k tomu ještě cédéčko, které jsem kdysi dávno samostatně koupil na eBay.

Díky všem za ochotu! :) Už jsem se smířil s tou cd verzi, vypnu dabing postav a ono to nějak půjde :) TeĎ řeším dilema, jaké postavy a kombinace vzít, když je v partě místo jen pro 4!! A přitom ty super povolání a rasy brouků! Asi mi nezbyde než člověk s dual-class (točit 1 až 2 povolání) a jednu či dvě další postavy multi-class. Jako nemít gladiátora, psionistu?, preservera? :)
Tak neúspěch. Instalace z disket proběhla OK, ale u 3 souborů nahlásil program pro dearjování, že soubor nemá stejný data a skipnul je. Soubory tam sice jsou, ale zjevně ne komplet, protože i patch 1.1 nahlásí, že tam původní soubor není. Se budu muset smířit s tou nepadnoucí cd hudbou a dabingem. Toto pěkně začíná :) Jdu generovat partu.
Už asi skoro hodinu se peru s nastavením zvukovky...Chtěl bych tam mít midi hudbu a nikoliv ten soundtrack. Bohužel při změně zvukovky na Sound Blaster Regular nebo Adlib to sice ohlásí, že došlo ke změně, ale samotná hra pak při startu spadne. Když se tedy s tím smířím, tak si chci zase snížit hlasitost hudby. Jenže posuvník je úplně bez jakékoliv odezvy. Ať ho posunu kam chci, hudba hraje stejně hlasitě. Naopak funguje to u zvuků. Mám Gog verzi, což je CD verze. Přemýšlím, jestli nepřipojit usb floppy disk a nenainstalovat to z disket :)
@Ringo (07.08.2017 07:38): Ja tiež rád importujem, ale toto je asi jediná hra, kde som mal vyslovene pocit, že to bola chyba a úplne to rozbilo akýkoľvek náznak nejakej možnej obtiažnosti.
Kupodivu, ale v Isharovi som nikdy neimportoval, minimálne z 2 do 3 som mohol (jedničku som nikdy neprešiel až úplne do konca), ale nejako ma to nelákalo.

Prípadne si skús loadnúť DS a zbav sa tam všetkých magických itemov a peňazí a až potom importuj.
@mazar1234 (06.08.2017 12:34): Tak to já se na import teda docela těším, mám ty postavy schované snad někdy od roku 1995 :-) U SSI jsem importoval vždy, v Beholderech, Gold box hrách.... jinak zajímavé bylo importovat i v jiných sériích, třeba v Isharovi, tam jsem s jednou partou prošel od jedničky až po trojku :-)
Nastal čas odměnit se touto hrou! :) Po dovolené rozehrávám a hodně si od toho slibuju (gog verze). Na dovču samozřejmě beru tlustej tištěnej manuál z bigboxu, nejlepší čtení ! :)
Micku ty to skoro říkáš, jako kdybych se s tebou měl hádat.:-)) Grafika je fakt spíš průměrná, ostatně proto ji na rozdíl od jedničky neuvádím mezi pro a proti. A to jsem to ještě hrál s vypnutými animacemi postav, protože mi hra jinak v DosBoxu trhala. (Aneb neblahý vliv posměváčků, kteří se diví, že na 4870 radeonce hraju staré dosovky. Tak si holt tyhle guilty pleasure věci potají užívám na starém noťasu.:-D)
THX - no ja si myslim, ze graficky je na tom lepsie prvy Dark Sun. V druhom to cele spravili trochu vacsie a take...divne mi to prislo.
Těžko říct...:-) Dark Sun 2 jsem hrál, je to asi půl roku, a docela mě pohltil. Je ale pravda, že graficky není Dark Sun tak eye-candy jako tebou vyjmenované (kor Albion - to je přece jen trochu jiná liga, nestárnoucí, zrající). Nevadí, vynahrazují to jiné, pro mě mnohem důležitější přednosti.
Pěkný koment THX :) Příjde mi jen, že Dark Suny trochu více zestárly než třeba Albion, Ultimy či Realms of Arkania.
Jinak ještě všem doporučuji podívat se zde do galerie na krásné intro. Je tam i ochutnávka šťavnatého soundtracku, který zaobalil původní motivy do rockovějšího hávu.