@InfidelBro (17.04.2014 12:37): Toho pyromancera jsem si zabil sám v The Depths (rozhodl jsem se že půjdu skrz Blighttown) když jsem zabíjel krysy. Pořád se na mě lepil.
Jen tak pro legraci, ta obrovská krysa co je v The Depths má u sebe dva phantomy normálních krys a ty mě shodily dolů k baziliškům, kteří mě prokleli. To se mi už hodně dlouho nestalo, takže jsem si ani neobstaral purging stone.
@LIUWIL (17.04.2014 00:45): Ještě ne, teď jsem dostal Lord Vessel. Ale na těch dvou modech mě sere, že se na tebe automaticky naagrujou i prátelské NPCčka ... takže mi red phantom butcher zabil v the depths pána s Pyromancy rukavicí :/ Jinak Anor Londo je celkově docela peklo, netěším se na tomb of the giants :D
@InfidelBro (16.04.2014 22:06): Už jsi bojoval s Hydrou? Mě normálně vylezla z toho jezírka. Nejprve jsem tam vybil ty krystaly a ona celou dobu nic. Pak jsem šel zabít Havela a když jsem vylezl z té věže, tak jsem se málem po*ral. Až budu trochu vyšší level, zkusím se podívat do Great Hollow, jestli tam udělá to samé.

Toto video je spoiler!
@LIUWIL (16.04.2014 21:38): Na quality rozhodně doporučuju Lucerne (nejvíc OP dmg s leo ringem) nebo Longsword/Claymore, taky právě jedu quality build s 28/40 .. tak uvidím, jak se to vyvine.

Právě jsem zabil gargojly, a kostel zas tak hrozný nebyl, ale to jen díky Longswordu a HODNĚ firebombám (A trochu toho čízování). Miluju ten 1H heavy thrust attack. Chtěl jsem si jít zabit moonlight butterflye ... ale jak jsem viděl asi 10 red phantom stone guardů ještě přes fog wallu ... vzdal jsem to :D Tyhle dva módy opravdu nahazují takovou tu syrovost prvního projítí ... musíš opravdu používat uplně všechno. Teď to bude snad poprvé, co budu od mého prvního projítí používat pyromancy.
@InfidelBro (16.04.2014 20:16): Na jedné postavě mám Demon Great Machette, 50STR a používal jsem power within a crystal magic weapon. To už trochu hraničilo s OP územím a UGS obecně mě přišly dost lehké.

Teď bych chtěl zkusit quality build a rozmýšlím se jestli nějaký halberd, nebo claymore. Hodně jsem hrával Dex postavy a STR postavy (tedy buďto rychlé útoky, nebo pomalé útoky), tak bych chtěl něco mezi tím.

Jinak přesně to místo co popisuješ teď řeším. Praseti jsem utekl a pak jsem ho nechal napochodovat do ohně, ale ti baldeři jsou svině (mě teda nevypochodují, dokud neprojdu přes bránu). Jsou tam minimálně čtyři plus jeden phantom. A počkej až vlezeš do samotného kostela - tam je jeden velice speciální phantom ;)
@LIUWIL (16.04.2014 18:54): Já jsem do NG++ používal jenom Zweihander +15 s 40/40, attack rating asi ~625 a u bossů ještě great magic weapon (občas power within, hlavně na 4kings) a dával jsem damáž jak hovado uplně všemu. Teď na tom gravelorded+aggress. runu chci používat jenom longsword a nebo vyzkouším nějaké to kopí, nikdy jsem s nima moc nehrál.

Zasekl jsem se právě u prasete před Undead Churchem. Když deš dolů tím podchodem, narazíš na 30 000 hollowů + 50 000 red phantom hollowů, a když zůstaneš na tom malém můstku před bránou nebo dole, tak tam je nasrané prase a z nebe prší balder knighti a ostatní parchanti.... :(
@InfidelBro (16.04.2014 17:26): Na to NG+ jsem se nakonec vykašlal. To se fakt nedalo. Téměř všechno mě bylo schopné sejmout na jednu ránu a já všechno sekal třemi ranami (používal jsem Zweihander). Počkám tak minimálně na lvl 50 a až pak to zapnu. Mezitím si vylepší Claymore.

Už jsi šel k Undead Church? Jak se tam vyrojí ti rytíři dole u té brány, to je masakr :D
Myslel jsem si, že jsem borec. Bosse mám v malíku, PVP zvládám na dobré úrovni, a levely (mobky) většinou proběhnu. Teď jsem si stáhnul Aggression mod + Perma Gravelorded. 9x jsem chcípl, než jsem došel k Taurusovi. VŠEM, co to dohráli doporučuju ... kulervoucí zážitek.
@InfidelBro (16.04.2014 13:04): No online na PC vázne obecně. Na PC jsem nejvíc online interakce měl v Oolacile township a pokud máš SL125 tak bych chodil právě tam. Docela dost invazí jsem dostal v Archives. Na PC je asi nejlepší pokud invaze děláš sám.
Údajný hotspot má být v Kiln of the First Flame, ale tam jsem se nedočkal ničeho kromě jedné úspěšné invaze na AFK hráče.

Sám teda PvP v DS moc neholduju, protože univerzální taktika pro absolutně všechny situace je backstab, backstab, backstab, well what is it. Všudypřítomná zvýšená latence z toho dělá nejúčinnější taktiku. Takové boje jsou o ničem.
Pfff. Tak jsem zkoušel NG++ gravelordnutej s novou postavou a nemůžu se ani dostat z Undead Burg. Docela nářez.
Díky za rady, hlavně Matthew.J odpověděl asi tak nějak jak jsem potřeboval, LIUWIL to trochu s těma spoilerama přehnal, i když ze všech odpovědí jsem si vzal něco.

1) OK k páce se musím vrátit, doufám, že to není nějakej bug, a jenom jsem prostě nestál kde jsem měl, abych jí mohl zatáhnout.

2) Blob - jasný, je to tedy přesně jak jsem předpokládal. Eyngyi (pokud je to teda ten třetí vaječnej týpek) myslím že jsem nezabil, rozdával jsem si to jen s těma prvníma dvouma, a červi mě pak zabili. Při dalším pokusu jsem kolem nich už jen proběhl. Zelenýho hada v zahradách jsem už viděl, takže i to je kdyžtak varianta.

3) OK poklad tu není, nicméně nevím nic o druhý pavoučnici ani o skyrytých dvěřích, takže jdu zpátky.

4) Ok myslel jsem si to, že tohle bude asi na později.

Děkuji ;-)
@LIUWIL (16.04.2014 10:27): Vzhledem k té páce je jasné, že mluví o Quelaag takže to cos napsal je plné spoilerů aj pro něho...

@Crash (16.04.2014 09:05):
1.) Ano, páků za tím kruhovým ochozem jde pohnůt (právě 1x) a dokonca to mosíš udělat abys mohl postůpit ve hře.

2.) Páka a blob spolu nesůvisíja. Pokud sa chceš vyléčit tak zbašti egg vermifuge.

3.) To je nepovedený joke... Hned za Quelaag žádný poklad néni.

4.) Mosíš s sním udržovat správnů vzdálenost aby používal meele útoky (ani moc blízko animoc daleko). Při těch máš možnost ho zraňovat. Po tom co ho sejmeš půjde pokračovat v demon ruins
@Crash (16.04.2014 09:05):

!!!STOP! NÁSLEDUJÍ SPOILERY! POKUD JSTE NEPROŠLI BLIGHTTOWN, DÁL ČTETE JEN NA VLASTNÍ RIZIKO!!!

1) V Quelaag's domain jsou dvě pavoučice. První, ta co tě napadne, se snaží udržet naživu svou nemocnou sestru co je dole za skrytými dveřmi (ty do kterých musíš kopnout nebo praštit zbraní). Pokud jsi zabil i tu co je dole, tak jsi přišel i relativně užitečný bonfire :P
Použitelná páka je tam jenom jedna - s tou když pohneš, tak se rozezvoní zvon, a ukáže se ti cutscéna, kde se ti otevírá brána do Sen's fortress, kudy budeš postupovat dál.
Tu páku vidíš tady

2) Toto?
Předpokládám tedy žes zabíjel ty týpky s vejci :D Pokud máš toto na hlavě, tak tě jedním z jejich útoků infikovali. Zbavíš se toho tak, že sníš Egg Vermifuge
Problém ale je, pokud jsi zabil i Eingyi, což byl ten co stál před pavoučicí dole. Egg Vermifuge je relativně vzácný předmět. Eingyi ti ho normálně dá, jinak ho dostaneš až ve velmi daleké lokaci, nebo budeš muset farmit tady tyto potvory než z nich jedno vypadne.

3) V Demon Ruins je docela dobrý oblek, který ovšem nejde vylepšovat (hádam tím mysleli "amazing treasure ahead".

4) Dokud neporazíš Ceaseless Discharge, tak se tama nedostaneš dál a pak stejně projdeš jenom další kousek, než se dostaneš k bráně ketrou je potřeba otevřít úplně z jinama.
Teď musíš zpátky do Undead Church a odtamtud se dostat do Sens's fortress. Samozřejmě za předpokladu že jsi už zazvonil zvonem.
Nechce se mi spoilovat na webu tak se zeptám tady:

1) Vykostil jsem tu pavoučí děvku v Queelag's Domaine, za ní je jakási páka, kterou se mi ale nepodařilo pohnout. Těsně před pákou mi někdo hodil na zem message a zobrazovalo se mi jen tlačítko k přečtení zprávy, Y k přepnutí tlačítka se nezobrazilo a ať jsem kolem páky běhal dokola jak magor, tak prostě nic. Čili dotaz, má se s pákou pohnout, nebo se snažím zbytečně???

2) Místo helmy mám na hlavě Kaplického blob a nevím co s tím, zůstává tam i po smrti, čili podobný stav jako kletba od těch žab v Depths. Kletbu jsem vyřešil, je tedy můj předpoklad správný, že blob má podobné řešení jako kletba? Nesouvisí nefuknčnost páky s blobem?

3) Po zabití tý pavoučnice jsem našel zprávu Amazing treasure ahead, ale vlastně jsem nic nenašel a doputoval jsem až do Demon Ruins. Mám se vrátit a hledat dál, předpokládám skrytou místnost, nebo si ze mě někdo dělal prču?

4) V Demon Ruins asi na levelu 40 nemám co dělat, co? Čmajznul jsem to brnění, tím probudil toho drobečka v lávovým jezeře a nevypadá to, že by mu mé útoky (oba dva, které jsem mu stačil uštědřit) ublížily víc, než štípnutí komárem. Navíc teď putuje jezerem a fouká na mě teplým dechem, který většinou nepřežiji, aniž bych měl pocit, že se k němu můžu nějak dostat. Takže předpokládám správně, že bych se měl vydat někam jinam?

Dík za odpovědi? ;-)

@InfidelBro (15.04.2014 06:46): Speed-Run jsem nedělal, právě proto že mě bosové nebaví až tak moc jak samotné PVE.
Nicméně některé speed-runnery jsem sledoval a půjčil si od nich pár technik, především se naučil jak velmi rychle získat dobrou výbavu, ale taky jsem si osvojil obíhání některých příliš otravných nepřátel. Nicméně nepřátelům se většinou nevyhýbám, obíhám hlavně tlouštíky v Blighttown a sentinely v Anor Londo.
Než vyjde DS2, chtěl bych začít úplně čerstvý charakter, hodit ho do NG++, agression+gravelord. Uvidím co se stane :D Na jednu stranu to bude těžké jak pes, ale na druhou stranu budu rychle levelovat, takže než se dostanu do Anor Londo bych mohl mít bojeschopnou postavu.
@LIUWIL (14.04.2014 21:22): Jj, s aggressive modem jsem DS dohrál a gravelord jsem zkoušel taky, ale dohromady se mi nechce (bojím se :D). Osobně poslední dobou, než vyjde DS 2, se bavím speedruny, zkoušels je někdy ? Imho jedna z nejzábavnějších věcí, co se dá v DS dělat :D (osobní rekord 1:48 ... což je nic moc)

Btw. Pokud by se někdo chtěl pobavit a DS už dohrál, tak doporučuju čeknout na YouTube člověka jménem LobosJr, dělá nejrůznější challenge runy (např. miracles only + aggressive mod atd.) a taky dost speedrunů ... kvalitní podívaná.
Tak je to přesně 30. min. Co jsem dohrál DS. A můžu říct, že to byl hodně velkej "nářez"?!
Víc upocené ruce, větší nadávky a nervy jsem u hry teda ještě neměl. Tohle je prostě jedinečná hra a jsem rád, že jsem vydržel a hru dohrál, protože tohle peklo já prostě žeru. Už teď nedočkavě slintám na kalendář...Na den kdy vyjde DS 2 !
@Matthew.J (14.04.2014 21:50): Takhle.
Kromě gravelordnutí sebe sama si tam můžeš nastavit libovolnou NG+ a zapnout nechvalně proslulý agression mod, který způsobí že všichni nepřátele za tebou půjdou, místo toho aby stáli na místě a čekali až přijdeš. (ze začátku se to může zdát jako naprosto nemožné, ale časem je to úplně neskutečný zážitek).

Samozřejmě to není "legitimní", nicméně nejhorší co s tím můžeš udělat je, že nějakého nebohého sunbro přivoláš do NG7+ gravelordnutého Anor Londo.
@InfidelBro (14.04.2014 16:00): Jo, bossové jsou jenom o naučení se jejich útoků.
Běžné PVE mě osobně baví víc. Zvlášť když je člověk "gravelordnutý" (můžeš se gravelordnout sám), míchá se do toho všeho i crowd-control.
Dark Souls komunita je možná jediná komunita která Cheat Engine používá k tomu, aby hru ztížila.
To uhýbání.. to fakt zvládnou i smrtelníci? Já myslel že to je jen záležitost japonců :D
Můžu se zeptat bez větších spoilerů v čem má být v DS2 lepší NG+ ? Moc po infu nepátrám, nechci moc ani screeny apod.
7?@LIUWIL (14.04.2014 10:40): Momentálně hraju NG++ s 126 (127?) s 40/40 STR/DEX, 40/40 END/VIT, 15 INT a 12 ATT. Jakékoli NG+++++ je prostě jenom o trpělivosti, bossové prostě mají hodně životů a vysoký DMG, v 80% v bossfightech běhám nahý (FaP a DWG ring) a two handím Zweihander. Všem útokům se dá v pohodě vyhnout, a pokud už člověk zná move sety všech bossů, tak i NG+7 lvl1 run je prostě hračka ... jen to zabere dost času a musíš být trpěliví. Osobně mě ale mrzí, že Gravelord covenant prostě nefunguje tak, jak má. Hrozně se těším na DS 2, kde konečně nebude NG+ jen o tom, že všichni mají jen větší DMG a životy.
Pokud někomu DS přijde lehké na další hraní, očividně nehrál na NG+ a nestal se obětí Gravelorda... Tedy nedostal se do takovéto situace
Je strašně škoda, že hra nemá možnost restartovat všechny skilly a znovu si je poskládat podle svého. NG+ a všechny další jsou úžasný zážitek, nicméně málokomu se chce hrát znovu s tou samou postavou. Většina lidí si chce vyzkoušet jiné způsoby hraní. NG+ a NG++ jsou mnohem těžší než základní hra, zvlášť pokud se držíte pod LVL150.
@Bodkin (14.04.2014 09:22): Tak to je samozřejmě obecně pravda, že většina her je při dalším průchodu snažší, nicméně tady ta debata je trošku o něčem jiném. Ty bossfighty jsou trochu v jiné pozici, alespoň z toho mála co mám za sebou, a nevyžadují podle mě až tak skill a dokonale zvládnuté ovládání, jako spíš prostě přijít na tu fintu, jak na ně. Jakmile tu fintu znáš, tak už je to "hračka", a podle toho co tvrdí InfidelBro, tak se zdá, že to platí i ve zbytku hry.

Naopak mi třeba stále dělá u Dark Souls problémy zvládnout techniku odrážení štítem a následný útok, to dávám úspěšně tak v 1 ze 4 pokusů, vystihnout přesně ten okamžik, kdy jít do protipohybu štítem úplně v oku nemám. U bossfightů, alespoň zatím, byla ale tahle technika k ničemu, hodí se spíš na nějaký tužší standardní postavy, nebo některé minibossy.
Když se nad tím zamyslíte pořádně, tak ti bossové v Dark Souls na druhé či třetí dohraní jsou uplně primitivní: Gargojl lehne s +5 zbraní a gold pine resinem na 4 hity (shortsword + resin s základníma statama za huntera tuším 6 hitů). U capry stačí zezačátku dodge a pak rychle na schody a capr je kaput. O&S, stačí rozdělit a je hotovo, oba dva mají hrozně primitivní pohyby a Super Smough je uplná hračička. No a na zbytek bossů stačí nasadit Havel's (nebo Stone) a spamovat light attack.
@sxg (13.04.2014 23:19): No Kalameet ja taky pěknej parchant, zvlášť když mu člověk chce ufiknout ocas kvůli meči. Jestli je ale boss na kterého se vždy maximálně netěším, tak jsou to čtyři králové. Někdy jsou v poho a člověk je jenom useká, ale když si zmyslí že budou spamovat magii, tak je to v háji.
Maji sú Capra, duo pičuskov /že tam je niekto na vyvolanie som netušil/ a Manus, tieto súboje boli fakt sila, nemať to sebazaprenie ...
@LIUWIL (13.04.2014 22:23): Jestli myslíš ten bonefire na tom kamenným mostě, tak u toho jsem. I tak je to votravná štreka dolů, i když teď už to jde rychle, když člověk ví kudy. Dolů už jsem slez, ale dostal mě ten, jak říkáš, nemilý terén, radši jdu spát... :D Btw o jakým prstenu mluvíte, já mám tři.
@sxg (13.04.2014 22:25): Jo, s prstenem je to v pohodě. Bez něj je to něco jiného, zvlášť když se člověk nevyhne těm parchantům s balvanem.

Jinak jednu věc nepochopím - když jsem hrál hru prvně, Orn. a Smo. jsem sejmul se Solairem na první pokus. Od té doby je vždycky dávám nejméně na druhý a vždycky chcípnu kvůli kravině. Je to tam zakleté nebo co.
@Crash (13.04.2014 22:07): Přímo v blighttown je bonfire. Jak budeš postupovat levelem, snaž se dostat co nejvíc nalevo. Není to zas až tak daleko.
Dole je taky bonfire a velmi nemilý terén :D
Tak jsem měl pocit, že v těch kanálech trochu bloudím, ale celkem nic, co by mě nějak rozhodilo (nerozhodil mě ani Daggerfall, že jo...) to jsem ovšem nevěděl že mě čeká Blighttown. Ne že by to tu bylo nějaký extrémně zamotaný, i když přímočarý to taky není, ale nepřehlídnout tady ty žebříky, to snad abych lezl pixel po pixelu. A když už jsem se konečně dohrabal na předposlední plošinu, tak jsem si v souboji s těma ohňoplivacíma pavoukama či co to je, zamkl na jednoho pohled, načež mi kamera skočila někam za trám, takže jsem viděl jen tmu, a nemusím říkat co následovalo... A zase celý odshora, doufám, že dole je někde bonefire, protože jestli tam bude nejdřív ještě nějaký boss, tak asi končím v zájmu zachování vlastního zdraví.
Capra Demon není až tak složitý boj (stejně jako celé Dark Souls - chce to jen vědět jak na to).
Hlavní je sejmout nejprve ty psy. Pomůže když je člověk zvyklý útokům uhýbat, ne je blokovat štítem. Nejjednodušší je oběhnout Capra Demona po pravé straně a pak rychle nahoru na schody. Tam sejmout psy jak za váma poběží, načež proběhnete na ten oblouk co je vedle nich. Z tama už se dá taktizovat, protože když skočíte dolů, Capra skočí taky a bude docela dlouho zamčený v dopadací animaci.
@SNOOPY (13.04.2014 16:13): Ak nakúpiš bomby, tak sa dajú psikovia zabyť pred tým ako vojdeš do hmly, priznám sa, Capra mi dal zatiaľ najviac zabrať /teraz to hrám ako pri čakaní/, ale bombami som dal dole iba jedného, kým mi došli a dal som to potom na 1x. as z 9 pokusov som 3x nevedel čo ma tam vlastne zabilo, ten súboj je aj dosť o náhode.
Prípadne 20 000 duší stojí toto: http://darksouls.wikidot.com/oswald-of-carim predáva dva prstene, psy as robia krvácanie, tak as ten, ale ja som ho mal a aj tak som ****
@Crash (13.04.2014 09:27): jj, King's Field jedničku (myšleno přeloženou japonskou) už mám pár let na disku a ne a ne se ktomu dokopat. From vydali ještě minimálně tři věci podobné KF, Shadow Tower, Shadow Tower Abbys (neoficiální anglický překlad) a Ethernal Ring.
Jupíí. Tak bell garg. boss je tuhej. No, pak jsem v lese přišel o všechny humanity. :( Nic nemám ani na jednu hunanity :) A potkal jsem capra daemona. Hmm, už začínám být zase na tu hru na....y :D Kdo mi pomůže s capra daemonem?