Asi to už nemá smysl teď brát ve slevě, když končí GfWL což? Nebo jsou nějaké plány na update?
Návod na rozbehanie Dark Souls versus PC - Myš a Klávesnice [CZ/SK] http://www.youtube.com/watch?v=qEVQeiFzvvI
Sif: http://www.youtube.com/watch?v=OztRl7hPo5w
Po Adventu Ohně byly tři Velké duše přivlastněné těmi, kdož přišli z Temnoty. První si zabral Nito, první z mrtvých. Druhá připadla čarodějci z Izalithu, co propadla Ohněm. A poslední získal Gwyn, pán Slunečního svitu.
Existovala však čtvrtá duše, objevená později a skrytá před těmito Lordy. Temná duše. A tak, byl první člověk kradmý a udržel svou duši v tajnosti. Lord Gwyn použil svou duši k vzestupu Doby Ohně a Světla, přidělujíc čtyřem věrným rytířům obranu Říše. Byli to drakobijec Ornstein, kapitán stráže. Sokolí Oko Gough, neporazitelný s velkým lukem. Vrah Ciaran, který vyhladil jeho nepřátelé. A Artorias, Chodec Propastí.
Ale s postupem času Plamen slábl. Věk Lordů končil. Začala temná doba lidí. Čtyři králové byli mocní jedinci. Jen jejich srdce byly slabé. Když Temný lovec Kaathe nabídnul Lordům moc sání lidství, umění sání života - propadli pokušení. Kaatheho ultimátní cíl bylo navrátit veškeré lidstvo zpět do Propasti, protože každičký kus lidskosti je součástí mocné Temné duše. Rytíři z Nového Londa byli proměněni v temné přízraky, bytosti, co zaplavily město za účelem navrácení lidskosti do Propasti. Celé město bylo obětováno, aby byli zastaveni, neboť byli nepřátelé všeho živého, co má duši.
Zatímco První Plamen nadále uhasínal a čas temnoty nastával, Deity z Anor Londo začaly opuštět svůj domov. Mezitím se Propast opět otevřela, nyní v Oolacile. Během poslední chvíle zněl rozkaz Lorda Gwyna takto: Artorias musí zadržet nevyhnutelné rozšíření propasti a zachránit princeznu Dusk. Jako starý muž, co se bojí Temnoty, obohatil Lord Gwyn První Plamen svou vlastní duší, čímž uměle prodloužil svůj Věk Ohně. A tak, stovky let před narozením Vyvoleného Nemrtvého (hráč) se rytíř Artorias a Sif setkají s hrozbou v Oolacile. Žel, neuspějí. Artorias se pokusil zachránit Oolacile, ale takový hrdina se stal obětí šepotu Temnoty. Eventuelně byl pohlcen Propastí a zešílel.
Smrtelně zraněn se zmrzačenou štítovou rukou provedl Artorias svou poslední vědomou věc - zachránil svou životní společnici, Sif, pomocí síly svého štítu, který už nemohl nosit. Brzy na to ze postup Propasti zastavil a vítězství bylo připsáno Artoriovi, hrdinovi, který dal svůj život, aby odrazil postup Propasti, kdežto ve skutečnosti záchranu provedl hráč v DLC, který také zachránil Sif z obležení fantomů.
V malé skulince Propasti leží umučená duše. Zachránce změněný v démona. Skrytý ze zraku svého pána a svých soudruhů. Jeho duše konečně nalezla pokoje, když dorazil válečník z vzdálené doby a přeci blízké (hráč DLC), který zničil démona, čímž rozbil pouto mezi Artoriem a temnotou tak, že jeho čest byla zachována.
Sif žia s vědomím, že ji její pán zachránil během svých posledních výdechů a sledování, jak se z něj stala skořápka v konstantních agonizujících bolestí. Nechala si Artoriův prsten, vědíc, že se mnozí pokusí prostoupit propastí a chrání hrob svého pána.
Představte si její pocit, když k ní dojdete po tolika letech pro prsten Chodce Propastí, který zlomil jejího pána a nejdražšího přítele. Snaží se vás zachránit. Jeden z vás musí zemřít, protože Sif vám nedá Artoriův Covenant. Možná ve smrti se znovu setká se svým přítelem Artoriem.
Původní Dark Soul je pro všechny majitele Xboxu 360 co mají zaplacený Live Gold účet až do 15 června zdarma :-).
Nu, je to rozhodně zajímavé a docela atmosferické, ale nějak to nemá drive... nenutí mě to zkoušet znova a pokračovat dál a dál. Což je docela blbé...

Odložím si to tedy na později, až bude období sucha.
První dojem tedy vážně nic moc.

Ovládání mi příjde šíleně nepřesné :/
@Crash (01.05.2014 11:40): Když vyšlo DLC k DS, byl kolem toho docela kravál, protože lidi fakt nevěděli, jak se tam dostat. Ten způsob by až tak nevadil, ale člověk k tomu nedostal ani žádné indicie. Vrátit se na místo kde už byl a kde nic zajímavého není a na v podstatě nesouvislém místě najít klíč... to podle mě byl výstřel mimo.
@SilentWolf (01.05.2014 11:33): Ale tak tohle mě celkem nezaráží, hra prostě taková je, a je to hodně i o tom zkoušení a objevování. Jako například co myslíš, že jsem udělal s první Fire Keeper Soul, když jsem si v popise přečetl, že slouží k vylepšení Estusu... no samozřejmě použil jsem ji, hned na místě. :D

Ale ta kombinace, že si prostě na konzoli koupím DLC a ono nic, by mě zajímalo, kolik lidí to na supportu reklamovalo, že se jim do hry nic nepřidalo. :)
A celkově, zjistit co udělat s duší bosse. Že člověk musí mít konkrétní zbraň na určité úrovni, třeba +10 a pak u kováře půjde vytvořit speciální.. jako fakt, tahle hra je jako čistě singeplayer nedomyšlená. Ale asi to byl i účel, že ta hra vlastně žije diskuzemi, taktikami a tipy.. prostě dark souls wiki. Ale tápal bych i co se pak jistého bosse týče, tak jak se k němu dostat, nenapadlo by mě to bez návodu.
Říkal jsem si to samé :D a ještě ke všemu jsme napoprvé v zápalu boje vedl poslední ránu po smrti golema přímo do.... vypadnuvší :D Chudinka...
To byl na konzolích přístup do toho obsahu DLC taky tak praštěný jako v PC edici? Jako na rovinu přiznávám, že bez návodu bych na to fakt nepřišel jak se tam dostat, zvlášť když jsem po zabití hydry v tý jeskyni byl a ten zlatý golem tam nebyl. Ale i kdybych ho tam tehdy našel, tak přijít potom na to, jak aktivovat ten portál, to je teda síla. Jako skrytá lokace OK, proč ne,ale představa že si na konzoli za 15 dolarů koupím DLC, do kterýho pak ani za boha nemůžu najít přístup, mě naplňuje lehce údivem.
Dotaz: Když zabiju Gwyna, můžu ještě pokračovat v hrání a dostat se do lokací, kde jsem ještě nebyl (např. Additional Content), nebo je konec a musím dát novou hru?
@piraten (23.04.2014 18:16): No nová sice relativně je, ale port na PC byl vymodlený hrači, a kromě nějaký lednový zprávy, kdy vývojáři prohlásili, že zvažují možnosti se nic dalšího oficiálně o náhradě GFWL v DS neobjevilo. A vzhledem k vydání DS2 si myslím, že měli teď úplně jiný starosti. Osobně jsem na to fakt zvědavý, jak tohle dopadne a nejenom s Dark Souls.
@Crash (23.04.2014 18:09): No hra je relatívne nová, takže by sa patrilo prejsť na steamworks. Ja to mám kúpené, keď som to našiel v zľave, ale zatiaľ mám čo hrať, takže si počkám, ako sa to vyfarbí po skončení GWFL. Každopádne ak to neprejde na steamworks, tak budem dosť sklamaný...
No snad to tak zlý s tím GFWL nebude, vzhledem k tomu, že se dá hrát i když ti nejde internet. Hra zahlásí, že se nemůže připojit k Live službě a spustí se v offline módu, ale normálně načte uložený save. Takže předpokládám, že i po vypnutí GFWL serverů minimálně dál půjde hrát v offline módu a o sejvy bys neměl přijít.

A pak je tu ještě taková malá jiskřička naděje, že to přece jen přejde kompletně pod Steam, na steamovské komunitní stránce Dark Souls se totiž v nabídce "Zobrazit statistiky" před časem objevily zatím nefuknční záložky týkající se achievmentů, což naznačuje, že se přeci jen okolo Dark Souls na Steamu něco děje.
No s tím GFWL mne to taky zajímá. Jak tedy předejít ztrátě savů? Dá se tedy sejvovat offline. Tedy do klienta v PC? Nebo jak? Jak se přepnu do offline modu v GFWL? Pusti mne to pak vubec do hry? Uff. Jestli o sejvy přijdu, tak se naseru jak ...va a ...dám všem těm ...ům jejich ......né ...ky.
Ten letný koniec GFWL mi akože naznačuje, že zas prídem o save? Hrám iba offline, bez registrácie na GFWL a steam savy nezálohuje, to sú komici, takže sa budem musieť do toho pustiť od začiatku? Práve kysnem v Sen's Fortress, nenávidim to tam viac ako v Blighttowne a ak mám ísť ku kostičkám cez citntorín, musím získať ešte dva lvl aby som mohol kúzliť svetielko, čo sa zíde aj v Sen's Fortress. ....
@LIUWIL (22.04.2014 23:23): Děkuji za vysvětlení. Opravdu má Dark Souls hodně komplikovaný příběh a škoda, že si jej nemohu vychutnat, protože neumím anglicky. Nicméně, hrát ji budu dále a třeba zase pochytím víc.
@SNOOPY (22.04.2014 17:13): Aha neživá, nemrtvá, kdo se v tom má vyznat. ;-) Co se týká tý kletby tak když se necháš proklít od baziliška, tak sice máš jen polovinu životů, ale v tomhle stavu rozhodně nebude potřeba procházet celý New Londo Ruins. Transient Curse, kterou teď nemůžeš sehnat, vypadává totiž přímo ze zabitých duchů a pokud se nepletu tak vypadávají dvě najednou. Je dost pravděpodobné, že ti padne hned u těch prvních 4 duchů na začátku, a pokud máš prsten na zvýšení dropu ze zabitých potvůrek, tak tu pravděpodobnost ještě zvýšíš. Pak se stačí vyléčit z kletby baziliška a dál používat Transient Curse.

Nicméně mě napadá jiná otázka, zda vůbec by ses měl New Londem zabývat, nevím kde všude už si byl, ale pro mě je zatím New Londo Ruins takový dead end. Prošel jsem to až kam se dalo, ale zbytek je zatopený, výtahy nefungují a zatím jsem nezjistil, jak se dostat dál. Teď jsem v Anor Londo a vzhledem k podobnosti názvů lokací si říkám, jestli zde nenajdu něco, co mi pomůže vyřešit zásek v New Londo. Ale to je jen taková moje spekulace...
@Matthew.J (22.04.2014 21:26): Já to hlavně nevysvětluju tobě, ale aaqqww :) Ano, je to temný konec. Je to i v názvu toho konce. Kaathe a jeho covenant však není o nic větší záporák než Frampt či Gwyn, nebo Darkmoon covenant, kteří v první řadě loví ty kdo prokoukli iluzi v Anor Londo.
Gwyn například téměř kompletně vyhladil draky, i když nemusel. A Frampt se k tobě přidá pokud oheň necháš uhasnout.
@Matthew.J (22.04.2014 12:47): @aaqqww (22.04.2014 12:10):
Dark Lord ending není špatný konec. V Dark Souls, leč se někteří tvaří jako dobří a jiní díky nim vypadají jako ti zlí, hra není jako pohádka rozdělená na špatné a dobré strany. Často ti, kteří se tvaří jako hodní, jsou ti největší parchanti.
Frampt některé věci zatajuje a Páni z Anor Londo lžou (celé Anor Londo je jenom iluze - město je ve skutečnosti pohlceno tmou a samotná Gwynever je taky iluze).
Zatímco Frampt se tě snaží navést k obětování sebe sama prvnímu plameni a prodloužení doby ohně a nadvlády pánů z Anor Londo, Kaathe se hráče snaží přivést k ukončení doby ohně a k počátku doby temna, tedy doby lidí. Hra se nejmenuje Dark Souls pro nic za nic - všichni lidé v sobě mají zlomek temné duše - Jak Kaathe vysvětluje, mezi lidmi se jednou narodí pán temnoty (tak jak Gwyn je pán slunce, tak hráč se stane pánem temnoty)
Dalším faktorem je, že ani Kaathe ani Frampt neslouží nikomu - oba pochází z hlubiny a jejich pravé záměry jsou neznámé. Jedním z jejich záměrů je však nejspíš rozšíření hlubin i do světa lidí (což bylo vidět v DLC)

@SNOOPY (22.04.2014 17:42): Transient Curse se dá koupit přímo v New Londo (nikoli London :P ), nicméně pokud sám nemáš jak bojovat s duchy, budeš tam muset proběhnout. Pokud hraješ poprvé, bez návodu to nejspíš nedáš.
Dark Souls je jedna z mála her které tě nechá něco vyloženě posrat :D Věř mi, že toto je to nejmenší.
@SNOOPY (22.04.2014 14:01): Vlez do Depth a nech se nakazit Curse od bazilišků (žáby s velkýma očima).

EDIT: Akorát teda nechápu proč je merchantka (předpokládám ta v kanále) mrtvá. Tos jí zabil? To asi není rozumný nápad, i kdžy nevím, dohráno nemám, takže třeba budu vyveden z omylu. Jen nevím, jak se pak z kletby vyléčíš, já to právě řešil díky ní.
Achojte. Takže mám nový problém. Neživá merchantka, Borec pod prvním zvonem, ani kovář před darkroot garden nemají curse. (už...) Takže nemůžu do london. Nedostanu se přes duchy. Co mám dělat?
@sxg (22.04.2014 11:43): Díky, viděl jsem jak to vypadá, ale mě šlo spíše o to, vysvětlit co se tam stalo. Nějak jsem to nepochopil :) Jako proč je to temný konec? To jsem potom já, ten hlavní záporák?
Fu, no ked je jednotka taka dlha tak to dvojku budem prechadzat asi rok. Ovela kratsie hry hravam dost dlho (po nejakych 20 hodinach si vacsinou davam niekolkomesacnu pauzu :D).
@aaqqww (22.04.2014 09:32): Gratulace, já se s tím nějak loudám, jsem po 91 hodinách (podle Steamu) teprve v Anor Londo. Ale já mám obecně průchody hrami mnohem pomalejší než je běžný průměr.

Mimochodem nevíte náhodou kde se dají nafarmit nějaký Humanity? Jsem na nule a ty dva bossy v Anor Londo sám asi fakt nedám.
Tak hotovo, včera dokončen první průchod hrou. Level postavy 99 a čas skoro 99 hod :)
Jen může mi prosím někdo vyspoilerovat (vysvětlit) rozdílnost konců? tedy co se stane, když se po finálním bosovi nedotknu ohniště, ale vrátím se?
Ahojte , už se to tady řešilo no spíše jen nakouslo , chtěl jsem se zeptat.Mám odehráno už celkem dost hodin.A chtěl bych momentálně zformatovat PC , mam vse originalni a jsem prihlaseny na GFWL.Jen by me zajimalo jestli to musim nejak aktivne zalohovat ty savety , nebo jak jste psali ze jsou spravovany tim uctem.Takze po pristi instalaci a prihlaseni budu zase tam kde jsem byl ?Predem dekuji za odpoved....