Czech Soccer Manager 2002 FE

@Hrdlodus (10.01.2015 11:06): Faerská 10, sanmarinská 16- Samozřejmě všechno amatéři. Já jsem asi před deseti lety aktualizoval tyhle ligy do SWOSu (podle databáze championship manageru+google), potom jsem s Domagnanem hrál ligu mistrů. Tak si to můžu tady zopakovat v CSM:)) Stejně tak se těším jak zhatím plány vrahů z Wall Streetu Šachťorem Doněck.
Vyšel nový update. Mimo jiné přidává:

Editační nástroje pro tvorbu úplné aktualizace včetně návodu
Neomezený počet lig a týmů
Supertalenti - je pravděpodobnost zrození "supertalentu" v ne nutně dobrém týmu

Zatím jsem jen spustil a koukám jak vejr. Zahrát si můžete třeba islandskou nebo finskou ligu, neoficiálně už jsou na stažení takové jako je Faerských o. nebo San Marina. Snad si to v příštím tejdnu osahám:)
Mám první problém. Nejde mi dikaktrika, asi nemám správnej font.
Tak jste mě přesvědčili, že si to zase po deseti letech zahraju :-)
Tak je venku konečně nová verze CSM, která mimo jiné přináší možnost trénovat reprezentaci. Novou verzi hry můžete stahovat z oficiálních stránek hry. :-)
Nevíte někdo proč tato hra s aktualizacemi 12-13 nemá originální znaky klubů??
Pro fanoušky této hry mám skvělou zprávu. Chystá se nový větší update, který by měl mimo jiné přinést do hry i možnost trénování reprezentace. Více informací zde.
Já začal s první verzí ve windows, myslím že 2000. Nejradši jsem začínal ve druhé lize ČR nebo Slovenska, v jiných ligách to bylo směšně jednoduchý udělat nejlepší tým světa. Vyhrát něco už je jiná otázka, to chtělo dost štěstí.
Kranjčar byl dobrý kup. Taky Sivok se vyplatil. Pak taky půlka základní sestavy Wisly Krakow:-) Teď už asi ne, já jsem hru neaktualizoval, tak nevím. Mně stačilo že jsem si posílal do Baníku ty největší hvězdy, hezky jsem čekal na dorostence no a za pár let byl z Baníku papírově nejlepší tým na světě:-)
Hru jsem začínal mnohokrát. Nákup hráčů vždy mířil do Chorvatska, Polska, Slovenska, Česka a nově, myslím, Bulharska. Při nové hře se člověk poohlížel po osvědčených jménech z minula. Byly výhodné nákupy, jiné ne. Ale hráč, který byl vždy stoprocentní sázka na jistotu, vždy byl na špici v tabulce známek i střelců, byl mladý chorvatský útočník Niko Kranjčar. Proto mě překvapilo, že jej tu nikdo nezmínil.
Jinak na té hře je skvělé, že se dá dokola vyprávět kariérní příběh manažera. Ty situace, vzestupy a pády, nákupy a přestupy.
Pokud ji někdo hrál déle, vzpomínáte i na starší verze? Já začal s krásně modrou verzí 98. Samozřejmě nové verze jsou příjemnější na pohled, ale ta všudypřítomná modrá v 98 byla úžasná.
Jinak nemám rád cheatování. Načítání uložené hry po prohře kazí ten zážitek.
hellhouse99: No jo šetnáctiletej Theo byl supr kauf. Pamatuju si ještě na chorvatského obránce Bojana Djukiče, který se mi nehorázně zlepšil a hlavně vydržel v mém týmu hodně dlouho.

Teď jsem to začal znova hrát, protože v té nové aktualizaci je Hradec už konečně v 1. lize. Hraju ten scénář "Trénování reprezentace" a Václav Kadlec po uplynulejch pěti sezónách nejlepším českým útočníkem.
Vyplatilo se je nakoupit třeba za 1 500 000,- a po dvou sezonách se zadařilo třeba prodat za pětinásobek. To jsem pak mohl koukat i do lepších lig k nákupu hráčů :-) Už nevím s kým jsem to tehdy hrál ale vyplatilo se mi koupit mladého útočníka Arsenalu... jak on se jmenoval...na W.. tuším.. už je to doba co jsem to nehrál :D
Ono se to takřka vždy zpočátku zvrhne v nákup balkánců, za ty léta třeba Modrič, Mandžukič, Jovetič, Sharnabi, Matavz... a pak je zajímavé sledovat jak se v reálu uchytí.
ugraugra: Football Manager 2011 jsem nezkoušel. Z těch co jsem doposud hrál mě ale prostě nebavil žádný. Všelijaké různé grafické styly a obsah hry různých manažerů mě brzy odradil. Ale CSM je prostě geniální aneb v jednoduchosti je krása. Nejlepší je jak jsem do Baníku cpal "levné" kvalitní hráče z polské ligy a z ligových týmů bývalé Jugoslávie. Nebo tehdy koupě Roberta Vitteka (či jak se jmenoval). To byl panečku střelec...
hellhouse99: Asi ne (FM mě nidy nechytl). Jinak zajímavé, jak přes absolutní jednoduchost je CSM tak výborně hratelný a jde s ním strávit desítky hodin (za těch pět let budu mít jistě přes 300 a je to tak hra se kterou jsem strávil zdaleka nejvíce času).
Neexistuje jiný fotbalový manažer, který by mě bavil. U tohohle jsem vydržel desítky hodin.
jj, vyzkoušej :) Hlavně je nejlepší Ruská a Nizozemská liga z hlediska vyrovnanosti. I když dost hráčů je tu zase nadhodnocených (Hloušek...).