@Fritol (02.01.2021 16:35): Davalo se to zadarmo. Takze skutecna kvalita v tom nemuze byt, to je jasne. Ale mne se libi a moc jsem to chtel. Jinak investice.. Tak to neberu. Jsem sberatel pro radost a sebe, ne investor. Prodejny to samozrejme je a bude (v jinych sbirkach mam vetsi hodnoty), ale mozna az umru, pokud nebude dedic.
@Guldy (02.01.2021 16:13): Teda nechci ti kazit radost, ale to vypadá.... lacině. :D To bych si nevystavil teda.

Nicméně pokud je to novinářská limitka jak píšeš, tak budiž no. Dobrá investice do budoucna.
Tak po odehraných 80 hodin mám ze hry rozpačitý pocity no rozpačitý jsem spíš pěkně nasranej. Už po prvních pár hodinách hraní jsem přemýšlel jak se zbavit mobilního telefonu v realu bych ho splách do hajzlu.
Následovalo zjištění že moje postava ví vše kdežto jako hráč nevíte vubec nic. Vubec jsem nechápal proč na zavolanou zrovna pro tebe bych musel něco dělat. Nic smyslplneho v tom nehledejte jen dostanete ukol a ten bud splníte nebo ne.
Deník s popisem postav jsem našel asi až po 30 hodinách a i zde mě čekalo zklamání vubec nereaguje na dění ve hře jako tomu bylo v Zaklínači 3. Inventář je nepřehledný a crafting vymyslel nejspíš někdo po lobotomii.
Pokud se vydáte cestou craftingu herní doba se vám o dost prodlouží ale asi ne tak jak byste chtěli. Také jsem si vypnul minimapu abych si nepřipadal jak cvičená opice honící se za žlutou čárou.
Přes tyto výtky jsem si první pulku hry neskutečně užil především díky skvělému příběhu a výborně napsaných postav. Přeci jen do takové Panam jsem se zamiloval na první pohled a to jsem ji ani neviděl do obličeje.
Co následovalo dál bych nepřál no prostě nikomu a to bugy. Radio v autě mi nešlo přeladit. Z některých zbraní najednou nešlo při míření střílet.
V inventáři mi asi 10 hodin před koncem hry zmizel popisek u všech střelných zbraní díky čemuž jsem rozebral legendární bouchačku. Čímž si hra ale poradila už dříve protože slovy
Horsta Fuchse za cenu jedný kulky dostanete ne jednu ale rovnou dvě legendárky https://ctrlv.cz/bVjc . A vubec za nejhorší považuju že kvuli chybě nemužu dodělat vedlejší ukol.
No a přesto se vážení jedná o hru roku!!! Ano hra roku 2022.
Dmg zbrani zalezi na levelu postavy, krom toho crafting je znacne random zalezitost. Vcetne craftupgradovani ikonickych zbrani. Treba pri crafteni ziska vase zbran vysoky headshot multiplier nebo jiny bonus za cenu DPS. Take myslim ze kdyz pujde ciste o physical dmg zbran, DPS bude vyssi nez u elementarni zbrane, atd. Obzvlast u ikonickych zbrani bych pri crafteni loadoval. A na legendarni je vylepsoval az pozdeji, samotne upgradovani zbrani je pozdeji hrozne drahe. Vubec nerozumim tomu, proc pro upgrade zbrani pouzivate jak material na crafting, tak ten na upgrading. Mel by se pouzivat pouze ten na upgrade, takhle si clovek radsi craftne novou nez aby upgradoval tu starou.
Dotaz: street crimes zmizí natrvalo když je "vyřeším" nebo se po čase respawnují?
Feeling ze zbraní je tu fantastický, teď hodně používám smart sniperku Ashura - sice na ně nemám žádné specializace, ale pocit z každého nabití a výstřelu je prostě velmi uspokojující, zvlášť když často střílím někam přes horizont.
Celkově mě začaly smart zbraně hodně bavit, Skippy je taky fajn a těžko se mi s ním loučilo. Od Lilarcoru z Baldur's Gate tak sympatická zbraň ve hrách nebyla.
@AlieN (01.01.2021 13:44): taky s tebou souhlasím, že to tam možná mělo být. Ale možná s trochu jiným dopadem. že s tebou prostě Johnny vydrbe. Takhle jsem z toho pochopil, že si vás nakonec oblíbil a rád se vzdal.
Mě těch variantách konce vadí že není možnost že V bude v pohodě v případě že během hry prostě nepředával Johnnymu kontrolu když měl možnost - to definování finále na základě celé hry jako u Zaklínače. Přitom ten dialog to i naznačuje, takže mám trochu podezření že to bylo v plánu a vystřihli to

Jinak ale finále moc pěkné, šel jsem s nomády a jako první vybral možnost odejít do sítě
@Guldy (01.01.2021 12:23): Tak je to jedna z prvních věcí, co Panam řekne, že jakmile "tam" dorazí, půjdou to řešit. Ale já si to vyložil tak, že je to šťastný konec proto, že nechali všechny sračky za sebou v NC a čeká je prostě lepší život (zvlášť pokud hrajete za ženskou a jens váma Judy) i když to bude jen na chvilku. Ale taky tak nějak v hlavě doufám, že tu situaci pořeší. Co může nejlepší AI na světě vědět o léčbě jejího vlastního soulkilleru :D
@marwel (01.01.2021 10:40): Je to otevrenej ending. Muzes si predstavit, ze za pul roku je mozne vsechno. A tomu verim. Nenapadlo by me, ze by se pul roku holky jen schovavaly a byly nahaneny, jak naznacujes :D Trosku fantazie prosim.. po dohrani bys klidne mohl letet v DLC na mesic. Za nejaky dny se tam staly uplne sileny, neocekavany a ruzne protikladny veci, ktery by te nenapadly. Za pul roku je urcite mozne najit reseni. Neberu to tak, ze presne na vterinu za pul roku zemru a nemuzu s tim nic delat. Ten odjezd je psanej tak, ze to je proste otevreny a dava nadeji.
@SilentWolf (01.01.2021 12:06): u týhle pistole je ten styl extrémní, ale feel a animace jsou skvělý snad u všech zbraní. Paradoxně tedy Skippy mě až na úvod moc nebere. Ale pak mám takovou brokovnici, má 5 nábojů a přebíjí se půl hodiny, ale..z fleku bych jí dal do shotgun hall of fame :)

Co jsem ale nepochopil, dostal jsem od Rogue tu Samurai bundu v rare provedení, vycraftil jsem si epic (a supr, má dva mod sloty), a pak jsem si vycraftil i legendary...a ta nemá žádnej slot, takže je výrazně horší než epic. Možná bug.
Vtipný že poršátko je nejzábavnější vozítko ve hře a stejně tak Johnnyho pistole. Mě ten gunplay tak baví že když mám v questech "wait until", tak místo abych se šel vyspat, projíždím městem a lovím scavengery :)
@Guldy (01.01.2021 04:33): Zadna zminka o tom, ze by odjizdeli z mesta za ucelem hledani "lecby" ve hre nebyla, alespon ne s mymi dialogovymi volbami a vzhledem k tomu, ze tech voleb tam moc neni... Z mesta odjizdi protoze po nich jde Arasaka za to, ze jim slohli tech. Tak jsem to interpretoval ja, podle toho, co mi bylo v dialozich receno. A ne, to za opravdu dobry ending nepovazuji, za sest mesicu na nic neprijdou.

Jinak jedna vec me ale ve hre trochu stve. Jak strasne malo se toho ve svete Cyberpunku za tech 50+ let zmenilo. Kdyby to bylo deset patnact let, tak ok, ale 50...
Prvni dohrana hra v roce 2021. :) Ale ty endingy... No, rekneme si to na rovinu, kdyz uz postavite celou podelanou story hry na honbe V za zachranou sveho zivota, prakticky bez cehokoli jineho po ceste, tak tam do rite dejte alespon jeden dobrej konec! :D Ale je fajn, ze ma (temer) kazdy ending vlastni misi dobre na dve hodky. :)
Dovolim si citovat dojmy kamarada po dohrani. I kdyz tu nejsem slyset, tu hru resim denne.. To mluvi za vse.

"Tak zaver hodne slusna parada, za me 93 procent, 96 by bylo bez bugu.... Nebo 95,5...obcas mi to treba spadlo... A pak dalsi mensi picoviny... Zatim druha nejumelectejsi hra po zaklinacovi, strhavaj to ty technicky chyby... Jakej si zvolil zaver? Ja skoncil v pocitaci a bylo to udelany s respektem a citelne..."
@FildasCZ (01.01.2021 01:38): MSI Afterburner. Nebo přímo Radeon Software. Jak Afterburner, tak ovladače Radeon karet umí zobrazit různé hodnoty. FPS, vytížení GPU, kolik Ti hra bere paměti, jak vytěžuje procesor, kolik si sebere VRAM apod. Jestli tohle umí i software k nVidia kartám nevím, ale ten MSI Afterburner je skvělý a použitelný univerzálně pro AMD i nVidia karty.
@Rapier (31.12.2020 19:58): Díky za optání, @Rapier. Jedu to v 1080p na ultra detaily, odrazy nastavené na Psycho. Hra si drží stabilních 55 - 60 fps, takže spokojenost. Radeon Image Sharpening mám zapnutý a vypadá to o rozlišení lépe, díky tomu. Takže spokojenost. :)
K Ajneho komentu. Mě připadá grafika skvělá i na PS4. Vyždímali z té už skoro obsolete mašinky maximum.
@kristmeister (31.12.2020 19:42): Jsem teď level 27, inteligence 20 a už kompletně všechny rychlé hacky. Teď boostoju chladnou hlavu, tu chci také 20, kvůli plížení a nějaká ta chladnokrevnost. A jo, jak píšeš, to je na té hře hezké, že to jede každý dle svého. :)
Jsem chtěl vyzkoušet fast travel a nejenže se neposune čas, ale taky nemůžete cestovat na místa, která jste předtím neobjevili, na hromadnou dopravu si to jen hraje, blbej teleport, zklamání.
@ZephyrCZ (31.12.2020 17:27): však to je na tý hře supr, že můžeš kombinovat hodně stylů :) já jel primárně Technician s trochou hackingu. Teď jsem level 49 a mám 20 tělo, 18 technician, 14 reflexy, 10 inteligence a 8 chladná hlava. No a povedl se mi krit za 150 000 damage :D
@Karasman (31.12.2020 13:13): Zajímavé, jak to každý hraje jinak. Já jedu build NetRunner. Mám tedy inteligenci 20 a v ní všechny perky narvané v rychlém hackování. Dle toho taky potom dopadla továrna, kterou jsem měl v jedné boční misi vyčistit. Sken osazenstva - aplikace hromadné nákazy přes síť s podporou vylepšeného moru - hotovo. Vešel jsem dovnitř na pána, bez jediného výstřelu... :-D
@Bursoft (31.12.2020 12:46): Já prakticky žádný build nejedu. Hodím občas něco do síly nebo inteligence, když se dostanu k něčemu, co nejde vypáčit/hacknout. Do reflexů jsem nedal ani bod a zbraně na blízko kromě této události nepoužil ani jednou... :-)