Hm, pokud tomu rozumím správně tak C77 není tak úplně RPG hra jako byl The Witcher 3. Viz. odkaz To už je druhá recenze kde si stěžují na nepříliš dobře fungující RPG prvky. Snad to CDP opraví do vánoční dovolené.
Ten Johhny má občas tak divné oči, že vypadá jak nějaký kočkočlověk. :D

Jinak včera jsem plnil misi mimo město. S Panam. A moc mě nebavila. Pak jsem splnil 2-3 vedlejší kšeftíky a ty mě zase naopak bavily.. :D Pak jsem zjistil, že i ty modré (přepadení) nakonec mají nějaký mini příběh, alespoň mail apod.. a zaplesal jsem radostí, že tam fakt bude co dělat, ještě hodně dlouho. Příběh ukusuji po lžičkách. :D

Docela mi vadí, že na vás okolí fakt nereaguje, mé postavě začalo být zle kvůli čipu, nahlas něco řekla a Panam šla furt dál.
Páni, tak dneska som si konečne našiel čas zahrať si a prvýkrát hrám s tým hotfixkom 1.04 - a len tento hotfix mi zdvihol FPS počas jázd z nehrateľných 27 na 44. Aj mimo auta už mám slušných 50 FPS.
Skvelá práca :)
@HolyMeatball (17.12.2020 00:26): Jo, to byla myslím první část toho rozhovoru, to jediný si pamatuju přesně, že jsem právě o té želvě nemluvil, začal jsem s tím, že má deprese. Potom tam někde dál byla volba, že by si s ním měli promluvit. A pak tam je asi něco, kde se rozhodne, že nemusím jít s nima, ale vůbec si to nevybavuju.
@Bursoft (17.12.2020 00:20): Pamatuju dvě možnosti - Barry má deprese, a rovnou že Andrew byla želva. Řekl jsem jim rovnou o želvě, skrz to Mendez pochopil, že je to fakt špatný, šli pokecat a (snad?) happy ending. Vést to přes tu depresi asi tedy není ideální.
@Paul (17.12.2020 00:22): No je to jedno, řekl jsem si, že to budu hrát tak, jak se asi rpg hrát mají.. když něco poseru, tak to neloadnu zpět, prostě pojedu dál (zatím jsem loadoval jenom druhej street fight, kdy po 20 ranách jsem týpkovi ubral asi 3% zdraví, zatímco on mě dá dvě bomby a je po mě..)
@HolyMeatball (17.12.2020 00:00): Přesně nevím. Vím že tam šlo směřovat směrem, že je to blázen, když pohřbil želvu (nebo žábu?) anebo spíš jít smířlivěji, že má problémy a že by si s ním o tom měli promluvit, tak právě tou neinvazivní cestu jsem volil já. Přísahám, že mi napsalo, ať se vrátím za pár hodin (jako poprvé, když jsem se bavil s poldama na začátku). Jakmile jsem přetočil čas, tak jen zakrvácený dveře, policajt sedí na zemi a brečí, že to posral..
@Charllize (16.12.2020 22:54): nj tak asi to serióznějc hraju, hadry nosím normální aby vypadaly dobře a chodce nepřejíždím :)

Hlavní rozdíl co se atmosféry týče vnímám v tom, že zatímco DX byl snad celej v noci, tak tady je prostě přes den Night City většinou prosluněný, což dost mění vibe.

@Bursoft (16.12.2020 23:53): jak píše meatball, normálně jsem si s ním pokecal, navštívil hřbitov (mimochodem je tam i Jackie), pak pokecal s policajtama, on je pozval dovnitř na pokec kdy ten Mendez s ním dost empatizoval a hotovo.
@Paul (16.12.2020 22:48): Jak jsi to vyřešil? A ostatní, co jej dělali? Tento Q mě hodně nasral. Já to nakonec failnul, protože když jsem si nakonci šel promluvit s cajtama potom, co jsem navštívil hřbitov, tak jsem je nabádal, aby si s ním promluvili, že potřebuje pomoct, potom mi Q log napsal, ať se vrátím za pár hodin. Tak jsem posunul čas a samozřejmě ten nevrlej policajt ho zabil. Tak mě zajímá, jestli to šlo vyřešit jinak nebo jestli to tak skončit mělo nehledě na volby
@AlieN (16.12.2020 22:36): Jinak co se týče hackování, upřímně mě osobně přijde mnohem lepší systém v CP2077:

V DE:HR/MD byl váš cíl v hackování dostat se z I/O portu na centrální registr a tím získat přístup (ať už otevřít dveře nebo si odemknout PC/terminál). Ano, mohli jste na tom gridu zvolit libovolnou cestu, ale výsledek byl vždy stejný ať už jste šli po všech možných uzlech a nebo to rushnuli přímo. Mezi těmito možnostmi nebyl rozdíl (mínus nějaké ty mizivé XP a sem tam software).

V CP2077 když na něco/někoho použijete Breach Protocol tak je vaším cílem v hlavolamu vložit určitou sekvenci a podle toho, jakou sekvenci tam naskládáte, tak dostanete určitý efekt. Můžete si třeba jenom otevřít dveře, ale můžete taky současně odpojit všechny kamery co jsou na stejné síti. Nebo hacknout všechny věže. Nebo všem nepřátelům nahrát software, co jim debuffne resisty o 60%. Nebo si snížit cenu všech quickhacků o 1 RAM. A nebo nakombinovat vícero možností podle vaší volby. Hacking tady není jen o tom, něco hacknout ale i jak to hacknout a čeho tím hacknutím chcu docílit.
@Charllize (16.12.2020 22:54): Ne ja myslim, ze seriozni je pomerne dobre slovo. Ty augementace v DE pusobi vic praktickym zpusobem, nahradit koncetinu o kterou nekdo prisel, zlepsit se v nejake cinosti atd. zatimco Cyberpunk k tomu pristupuje vic jako my dnes pristupujeme k tetovani nebo piercingu. Jak seriozni je writing, ukoly ve hre apod. to posoudit nemuzu, mam nahrane asi dve hodiny.
@Charllize (16.12.2020 22:54):

@Paul (16.12.2020 22:48):
Tak ony ty hry hlavně ten svět pojímají úplně jinak. V DE:HR/MD je ten svět ještě jakž takž....normální. Korporace se snaží udržet své pikle ve stínech, zatímco v CP2077 si Arasaka (a jiné corpy) dělá, co se jí zlíbí a totálně kašle na PR atd...
V Deus Exu ti pořád ještě fungují státy, kdežto v CP2077 dá se říct už státy definitivně padly.
A nakonec, v Deus Exu máš Ilumináty, co se snaží dokopat lidstvo do nějaké, podle nich, světlé budoucnosti i za nějakou tu drastičtější cenu (viz the Incident), zatímco v CP2077 na lidstvo sere pes.
Stealth/hack/střelba mi přijde zde lepší, než v HR/MD. A je to na nesrovnatelně větší škále. Takže se mi na tenhle aspekt blbě stěžuje :)

@Charllize (16.12.2020 22:30): C77 mi docela často přijde celkem dost seriózní. Třeba teď když jsem řešil sousedovo sebevražedný myšlenky. Ale má to víc "punk" atmosféru než DX, to jo.
@Charllize (16.12.2020 22:30): Mě ho připomínají některé infiltrační mapy, a to si pak zastesknu že v DeusExu byl ten stealth/hack postup lepší... akorát v něm taky nebylo nic jiného, a celkově byl stylem i vyzněním hodně jinou hrou, no :)
Pokud by to někomu pomohlo, tak jsem to dal vše na ultra a postava už jde vytvořit aniž by byla černá, ale pořád je problém s vlasy, které zrní.
@AlieN (16.12.2020 22:07): já bych k tomu jen dodal, že kdyby CDP nebyli jak to říci slušně, ehm lajdáci, tak by podchytili vypnuté SMT u Ryzen CPU, a věř nebo ne i majitelé konzolí Xbox Series a PS5 (s 8c/16t) by si klidně užili rádi lepší AI. Ačkoliv věřím že to CDP v nějakém dalším patchi opraví....pro blaho všech.

@RXQ79rudax (16.12.2020 21:51): pobavilo. Snad to CDP opraví. Některé věci jsou do očí bijící.
@RXQ79rudax (16.12.2020 21:51): Už teď lidé na konzolích brečí že na tu hru nemají dost silný hardware, jak by jim to pak jelo kdyby ty npc měly lepší AI? :D
Anyway, budou podobné videa srovnávající i vývoj postavy, příběh, interiéry, inventář, dialogy, nelinearitu, stealth,...? :P

Každopádně víc než pitomé srovnávání s GTAčky, kterými Cyberpunk chtěl být asi tolik jako GTA je simulátorem tenisu, mě mrzí srovnání s Deus Exem - na kterého Cyberpunk obávám se level designem a možnostmi různého průchodu mapami nemá, ani vyvážeností různých přístupů (některé věci tady si zaslouží masivní nerf, i když mě nesmírně baví). I když variabilitou gameplay je zase Cyberpunk oproti DE nekonečně jinde.
@HolyMeatball (16.12.2020 21:22): Už před Cyberpunkem jsem měla strach brát hovory, teď už nikdy nic nezvednu. Stejně mě tam ta "možnost" PŘIJMOUT strašně irituje, když nakonec nemám ani na výběr :D A ideálně někdo prostě volá v té nejméně vhodné chvíli, horší jak Roman se svým bowlingem... :D
Narazil jsem na první questbug, vtipnej a zároveň otravnej. Když pomáhám Delamainovi, tak potom co mu mergenu ty AI, tak mám nastoupit do auta...jenže auto je v plamenech a vzhůru nohama.
@Rapier (16.12.2020 17:25): tohle je problém a působí to blbě. Ale pokud člověk nedělá věci který by nedělal v reálu, tak se s policajtama prakticky nesetká. To mě spíš irituje ta chybějící reakce NPC třeba na ty krádeže aut.

Na druhou stranu, už takhle se ta hra na base konzolích skoro nedá hrát. Kdoví jak by to běželo, kdyby každý z těch desítek NPC co jsou na scéně mělo ještě komplexnější AI.
@Rapier (16.12.2020 17:25): Tak zrovna jakýkoliv GTA taky není moc příklad. Sice je fajn, že se ti nespawnujou doslova před obličejem, ale zase jsou tak retardovaní, že během honičky přejíždí lidi, bourají sloupy, padají do propastí nebo do vody atd :D
@Korbitch (16.12.2020 16:38):
@Bursoft (16.12.2020 17:16):
Upřímně tohle se CDP moc nepovedlo, působí to hrozně rušivě. Jako chápal bych že když jsou tam svědci nahlásí to police a ta dorazí na místo v nějakém čase ale aby se mi zjevil policajt odnikud vypadá na tak propracovaný svět zvláštně. Nehrál jsem skoro vůbec GTA ale z toho mála co jsem odehrál jsem pochopil, že se mi police nezjeví doslova za zády odnikud.
Tak jsem to zapal už s patchem 1.4 no a při tvoření postavy mám černé postavy :) ( přo tvorbě postavy) . Když to dám na ultra, tak tam jsou vypadlé textury, ale už jsou vidět, ale jen část obličeje :D. Ve hře to vliv nemá jen na muj ksicht, ale nemohu vytvořit postavu, když jediné, co vidím je černá postava. Takže leda random postava.

Zkusil jsem to dát na medium low, otevřít ve windows, zakázat a nic.

Nějaké nápady ?
Lidi právě instaluji cyberpunk na Xbox one. Může mi někdo říct k čemu je to druhé CD v tom balení?
@Rapier (16.12.2020 16:22): Yop. Valil jsem na motorce nějakým odvodňovacím kanálem a vletěl do vody. Na konci seděl nějaký pár u auta a kochal se výhledem. Uložil jsem to, sejmul je a v tu ránu u mě byla policie. Ještě větší bullshit než jak je nastavený RDR. Takže jsem to znovu načetl a jen ukradl auto. Jo a nevadilo jim, že jim ho beru. Meh...
Pochopil jsem správně že když uděláte něco co není zákonné (třeba i omylem), tak se doslova odnikud zjeví policie a jde po Vás bez ohledu na to že do té doby po polici nebylo ani slechu ani divu?
@SilentWolf (16.12.2020 16:05): spawnutí jsem si nevšiml, asi jsem zrovna koukal jinam, tak to do mě narval a pak odjel za roh. Na mě spíš působilo jako WTF bizár co se to zrovna stalo? A taky jsem si nebyl jistej jestli to nebyl glitch :)
Spoiler ze začátku 2. aktu (auto).

Jak měl vlastně správně začínat úkol s těmi splašenými taxíky? Já v garáži nasedl do svého auta. Z ničeho nic se předemnou spawnul taxík, trochu do mě najel a pak.. asi zmiznul. Působilo to až extrémně glitchovitě a je to škoda, protože právě něco takového by mělo atmosféru, kdyby se to podařilo. Jak to vypadalo u vás?
@Bursoft (16.12.2020 12:31): ten taxik jsem nejdřív asi 10 minut bez úspěchu boural, pak jsem se nasral, hodil na něj granát a bylo vymalováno :) Policajti po mě šli, ale utekl jsem. Jinak to byl navzdory očekávání docela pěknej quest, jeden taxík s daddy issues, další chudák trpící social anxiety..