Ono je vůbec trochu problém dohledat, co se vlastně s nomádem stalo. Našel jsem jakýsi komiks, kde se měl údajně obětovat, ale taky jsem mluvil s jedním hráčem, který mi ale zase tvrdí, že v Crysis 3 je nějaká databáze, kde má Nomád status v aktivní službě. Právě jedu celou sérii a budu o něm hledat info.
@Korbitch (29.09.2015 02:44): No nebudu předstírat, že si to pamatuji, ale v popisku se píše, že oblek patřil Nomádovi, ale hlavní protagonista jej dostal od Proroka... tak moc si nejsem jistý do jaké míry je to pravda... to by asi chtělo vygooglit a prověřit než něco budeš přepisovat.
Tak jsem si právě po letech přečetl obsah...jak oblek patřil Nomádovi?? Snad Prorokovi ne?
@Hrdlodus (31.05.2014 19:19): chybka se vloudila :)
Mně nejvíc štvalo, že v tom LAV člověk strávil jen chvilku a hned zase musel vysednout a nemohl si tam jezdit jen tak, jak se mu chtělo, narozdíl od jedničky třeba.
Jedu si s obrněným vozidlem, chystám se přejet mrtvolu člena CELL, zaseknu se o něj.
no tak určitě je zábava, když se člověk musí trochu snažit. Já jsem to hrál napoprvé na nejtěžší co šla a pak se myslím odemkla ještě těžší...a to zase tak velký rozdíl nebyl.
Páni, kouknul jsem na německý Let's Play, kde hrál na druhou nejnižší obtížnost. Stál na místě s aktivovanou zbrojí, snažil se trefit na bednu s náboji, kolem několik Sephů a v pohodě a pak je postřílel. Vidím, že oproti nejvyšší obtížnosti je to obrovský rozdíl.

Hrál to někdo na nějakou lehkou obtížnost a pak na nejtěžší? Co byla větší zábava?
Tak jsem to rozjel znovu a hraji stylem "zabij vše, co zabít jde" a už se mi to hraje dobře. (Opět nejtěžší obtížnost.)
@Hrdlodus (11.12.2013 23:05): Tak ak som to pochopil správne, tak Prorok bol s tým oblekom spojený tak, že jednoducho v tom obleku ostal. Takže si to asi vystihol správne. To s tým rozhodnutím som nejako nezachytil.
@Hrdlodus (11.12.2013 23:05): co se týče spoilerování dvojky tam tam už ti všecko napsali, to že postava nemluví je prostě stejné jako v metru nebo HL2 (nebo všude jinde), jinak Alcatraz neměl na výběr :)
@Arc (11.12.2013 22:33): Jo, spoilerujte. Stačí to, co se týká dvojky. Už jsme si u trojky přečetl, že Alcatraz se rozhodl (nebo byl rozhoden?) uvolnit místo v mozku pro půvvodního majitele obleku.
@Hrdlodus (11.12.2013 22:22): pokud chceš spojlnout trojku tak napiš, ale chybu děláš, trojka byla mnohem lepší nejen co se grafiky týče. Crysis 2 bylo mdlé jak příběhem tak terénem a grafikou, Crysis 3 je (i přes stále debilní příběh s nelogickýma a otřepanýma berličkama) úplný opak.
@CJ (11.12.2013 22:04): Ano, to jsem tu v diskuzi četl, ale bylo to jen zmíněno, když lékař popisoval jak je na tom špatně. Neřekl bych, že kvůli zraněné plíci nebude moci mluvit. On teda nemluvil ani v intru. To si z něj ostatní dělali srandu, že včera večer přebral tequily. Ale on ani nijak nedával najevo že nemůže mluvit ani se nesnažil nějak odpovídat. Když se ho někdo na něco ptal, zůstal strnulý.
A nahoď ostatní, neplánuji hrát trojku. (Ke dvojce jsem se dostal jen díky Humble Bundlu.)
Jak jsem to pochopil: Je možné, že jsem něco nestihl, ale chápu to takto. Prophet byl spojen s oblekem i nervově. Do obleku se přesunulo Prorokovo vědomí. Postupně se integrovalo v obleku, nabývalo síly až na konci bylo soběstačné.
Můj tip je, že měl Alcatraz poraněn i mozek. Proto nemluvil ani nijak nekomunikoval. Když se plně probralo Prorokovo vědomí, propojilo se s Alcatrazem.
Ono na konci mohl "They called me Prophet." říci i samotný Alcatraz. Všichni mu tak skutečně říkali, jelikož si mysleli, že v obleku je Prophet, zároveň se to znalo jakousi značkou, která budí strach a respekt. A taky jako úcta a díky Prorokovi. Tak si myslím, že díky Prorokovým elektro impulzům mohl Alcatraz mluvit a pronesl tu větu.
Čiré spekulace.
@Hrdlodus (11.12.2013 18:36): Tak pokiaľ si pamätám správne, Alcatraz nehovoril preto, že mal poškodené pľúca (alebo niečo podobné, skrátka bol zranený) a nebyť toho obleku, nežil by vôbec. Ak chceš odpovede na tie ďalšie otázky povedz, nie som si istý, či to náhodou nie je spoiler k trojke.
@Fg (11.12.2013 16:45): O pár stovek příspěvků hlouběji jsi napsal tu hlášku, kterou hlavní hrdina v závěrečném záběru pronese. Nakonec to nebyl až takový spoiler, jak jsem po přečtení myslel. Hlavně proto, že nakonec tu stejně zbylo místo pro dohady, jak to vlastně bylo. Proč Alcatraz nemluvil. Jestli "They call me Prophet" pronesl Alcatraz nebo Prorok, kolik toho z Proroka zbylo v obleku, jestli Prorok nějak ovládá i Alcatraze, jestli na závěr už Alcatraz může mluvit.
V úterý dohráno. Lehké spoilery níže (radši to schovám všechno)

Celkově to byla celkem zábava, ale nejvíc Crysis 2 excelovalo za denního světla v co nejotevřenějších prostranství a určitě seklo, co nejvíce zeleně. Takže vlastně když nejvíc připomínalo původní Crysis:). Škoda extrémně skriptovaných lineárních sekvencí připomínající CoD přes kopírák včetně drsných vojenských křiků. Nesměla chybět ani nepostradelná scéna "jedu v džípu a střílim na všechno", ale uznávám, že v tomto případě to bylo alespoň přímeřeně epické. Ze všeho nejhorší byly momenty, kdy hráče něco semele a oblek ani ovládání nefunguje, kterých navíc bylo opravdu příliš.

Obrovským otevřeným mapám s obrovských množstvím cestiček a přístupů ala mapa z dema Far Cry jedničky se zde nic nepřiblížilo ani zbla.

Příběh v dnešní době klasický výplach mozku, hlavně aby bylo co nejvíce zvratů a výbuchů. Obecný námět "jedinec proti mimozemské invazi" je v dnešní době trochu neobvyklý a byl by osvěžující (dokonce mi připoměl half-life), ale to by se nesměl brát tak šíleně vážně. V celé hře nebyl jediný vtípek a pojetí, kdy hlavní hrdina poslouchá na slovo víc než ten v Bioshocku, akorát zde to nemá žádný zjevný důvod - to nemůže myslet vážně nikdo, ale hra se tak bohužel tváří...

Kdyby Crysis 2 mělo velké otevřené mapy (nejenom arény), více možností použít vozidla, více bojů proti vozidlům (létajícím!), interaktivnější prostředí, trochu humoru, postavy, ke kterým si můžu vybudovat vztah (a mám na to čas)..., tak dám 100% bez mrknutí oka. Potenciál tam byl, ale nakonec zbyla docela obyčejná, řadová, i když docela zábavná střílečka v luxusní grafice (3D!)

Tl;dr, jsem asi moc starej. Už jsem strašnej mrzout:).

P.S.: Hmmm, to už bude skoro na komentář.
@mazar1234 (08.12.2013 20:25): Jasné no proto když borci taktují na 6+GHz s LN2 tak se jim systém sekne :-D, problém není teplota čipu ale teplota blízkého okolí a následná kondenzace vody obsažené ve vzduchu, se vzduchovým chlazením se CPU "podchladit" nedá a ani vodník to neumí :)
@ViRus (08.12.2013 20:32): menší litografie znamená obvykle menší plochu čipu a (za předpokladu stejné voltáže, rozdíl dělají jenom právě nižší normální voltáž a úsporné funkce) tím i vyšší teploty
@Garret (08.12.2013 20:20): Podchladenie CPU je v pohode mozne, ale asi nie vzduchom. Totiz raz sme riesili jedneho typka co mal ale AMD platformu a nadrbal si tam nejake vodne chladenie a proste to dal na servis akoze "ide to divne, hry sekaju, divne lagy atd, atd" nakoniec sa zistilo ze to proste podchladil pod pracovnu teplotu a cele to islo uplne na hovno :-)).

Ale u Intelu vzduchom chladenom toto nehrozi.
@Hydr0gen (08.12.2013 19:45): je to méně, ale stále to není ideální. dávat PC k topení je samozřejmě pitomost a měl bys ho přesunout. hodně záleží na tom, jak máš řešené chlazení, takže s menší bednou, horším chladičem a mizerným průtokem vzduchu se možná už níže nedostaneš. (pro info, já mám na i5 v klidu 30°, v zátěži nejde přes 50°)

@mazar1234 (08.12.2013 19:55): podchlazení procesoru podle mě není možné, už vůbec ne se vzduchem. u HDD je to něco jiného, tam je těch 30° idální prac. teplota, s nižší teplotou se snižuje životnost (a naopak i s vyšší).
@Hydr0gen (08.12.2013 19:45): Teplota 40-45? To uz je az malo. Aky mas presne procesor?

Inac bacha na podchladenie procesoru, treba si v manuale (google CPU) precitat aka je pracovna teplota konkretneho procesoru a nikdy neist pod nu, lebo podchladeny procesor ma nizsi vykon ako procesor na spravnej pracovnej teplote.
@Garret (08.12.2013 16:45): Hmm...chtěl jsem samozřejmě napsat levá:).

Otevřel jsem bendu a vše vyluxoval, samotný chladič drží dobře. Rovněž jsem dal bednu víc do prostoru a vypl topení:).

Poznatky dosud:

1. Teplota jader v klidu před luxováním atd. byla ca.60
2. Teplota jader v klidu po luxování je ca. 45-50, což je lepší.
3. Co se týče chladiče, podle Biosu se točí na ca 1900 RPM.

Co vy na tohle hodnoty?
@Hydr0gen (08.12.2013 14:45): pravá strana bedny vliv nemá, vzduch proudí hlavně zepředu dozadu a takový rozdíl v teplotě by tam určitě nebyl. máš špatně nasazený chladič, nějaký bordel na ventilátoru nebo něco podobného...