Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

CrossCode

20.09.2018
09.07.2020
68
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hra odehrávající se ve světě vzdálené budoucnosti zvaného CrossWorlds je 2D akčním RPG, které se inspiruje klasickými 16bitovými SNES bojovkami. Příběh sleduje němou dívku jménem Lea, která ztratila paměť a nyní se ze všech sil pokouší najít svoje ztracené vzpomínky a současně i tajemství zvláštního světa CrossWorlds.

Hra se vyznačuje rychlostí a akčními bitkami s nepřáteli, během nichž lze použít nástroje a zbraně postupně nalézané mezi úrovněmi. Lea patří do třídy Spheromancerů a její hlavní zbraní je schopnost vystřelit virtuální projektily, jež ve svém okolí dokážou udělat velké škody. Lea zvládá i několik obranných a útočných pohybů, které využívá proti nepřátelským charakterů. Proti obtížným bossům je pak možné využít několik rozdílných strategií. Kromě nepřátel, kterými jsou i roboti a obrněné turrety se Lea setká i s řadou přátelských charakterů, mezi nimiž vyčnívá Carla. Ta Leu provází a místy jí vysvětluje aktuální situaci.

Součástí RPG systému hry je i klasické levelování, rozličné předměty k použití nebo strom skillů. Navíc jsou logické úkoly související s únikem z místnosti nebo postupem do následující lokace.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.