Company of Heroes 3

23.02.2023
30.05.2023

Relic Entertainment přichází již s třetím dílem válečných real-time strategií z prostředí druhé světové války. Po Francii a východní frontě z předchozích dílů se tentokrát přesuneme do hornaté Itálie a do pouští severní Afriky. Nepřekvapví tak, že hratelnými frakcemi jsou Afrikakorps (DAK), British Forces, Wehrmacht a samozřejmě U.S. Forces.

Největší novinkou třetího dílu je sandboxové pojetí kampaně, kdy má hráč k dispozici mapu (Dynamic Campaign Map) oblastí okupovaných nepřítelem a dostává částečnou volnost při rozhodování se, kam se svými jednotkami postupovat dále a kterou část osvobodit. Ovládat tentokrát lze jak pozemní, tak vzdušné i námořní jednotky a o své slovo se hlásí i partyzánské skupiny. Další novinkou je taktická pauza (Full Tactical Pause), kdy lze dění pozastavit a vzít si tak neomezeně času na rozmyšlenou při dalším postupu. Herní styl je také silně závislý na daném prostředí a jednotlivé boje na pobřeží, ve městech nebo v horách se tak vždy přizpůsobují terénu a nutí hráče měnit taktiku. Důraz je také kladen na elitní jednotky jako Gurkhas nebo americko-kanadské úderné jednotky.

Relic Entertainment opět spoléhají na svůj Essence Engine a přináší tak ještě filmovější zážitek než kdy předtím. Destrukce je tentokrát ještě o něco dále, než v předchozích dílech a můžete ji takticky využívat ve svůj prospěch. Nové animace a umělá inteligence pak zajišťuje realističtější chování jednotek na bojišti a filmové cutscény se snaží o zážitek přibližující se hollywoodské produkci.

Samozřejmostí je i PvP a kooperativní PvE multiplayer až pro 8 hráčů.

@Fritol (28.03.2024 16:33): finančně nevím, ale po herní stránce to byl docela propadák a podle mě dost odfláklá a zaglitchovaná hra. I když jsem koupil tu "sběratelku", tak do žádného DLC už bych asi nešel. A případnou čtyřku bych hodně hodně zvažoval..