Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cities: Skylines - Parklife

24.05.2018
28.03.2019
kompatibilní
79
9 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ne

Parklife je již šesté velké rozšíření (a celkem osmé DLC) úspěšné budovatelské strategie Cities: Skylines. Jak název napovídá, hráči se otevřou možnosti pro budování vlastních městských nebo zábavních parků, zoo a rezervací.

V praxi budování parku funguje tak, že si hráč štětcem nakreslí parkovou oblast, stejně jako je tomu při zakládání městských čtvrtí, a následně se rozhodne, jaký typ parku chce vytvořit. Dále už nezbývá, než přidávat cesty, stromky, různé budovy od veřejných záchodů, pískovišť a altánků až po kolotoče, horské dráhy nebo výběhy pro zvířata. Hráč u každého parku může spravovat finance, vidí, jaké má park výdaje a může určit cenu vstupného. Každý typ parku má své specifické rekvizity a každý jednotlivý park má několik úrovní, které se odemykají s jeho návštěvností a tím se hráči zpřístupňují nové budovy a atrakce.

V parku je možné všechny předměty vkládat tzv. free form, nemusí tedy být napojené na cestu.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Na úvod napíšu, že bez tohoto DLC se člověk obejde. Jde opravdu jen o tvorbu různých parků. Pro někoho to může být až otravné (ale kdo by si to koupil, že jo?); pro někoho to naopak může být zábava. Tvorba parků je jednoduchá záležitost a dá se tam fakt vyhrát.

Představovat jednotlivé parky je asi zbytečné. Mě osobně zaujalo nejvíce zoo a pouť. Odemykání dalších a dalších budov je totožné. Park musí splnit požadavek zábavy a návštěvnost. Trošku zamrzí, že těch věcí, co lze postavit je dost málo. A při posledním odemčení dostane člověk pouze jednu budovu. Do parku pak můžete dát i nekonečně mnoho tzv. props. Ale bohužel nemají žádnou funkci, což je u stánků, altánů a dalších věcí škoda. Nemá to vliv ani na návštěvnost, ani na zábavu. Lidi s tím nemají žádnou interakci. Je to jen pro potěšení oka.

Po parku můžete dělat i turistické stezky. Nevím no, moc se to nepovedlo. A jako nové MHD slouží i turistický autobus, který může jezdit po různých atrakcích. Takže je dobré propojit jednotlivé parky, ale i unikátní budovy na jednu výletní linku a lidé mohou cestovat. Vlastně to funguje na stejném principu jako legendární zamyšlená lanovka v Ostravě mezi Zoo a Dolní oblastí Vítkovic :D Kterou následně nahradil doubledecker, který také jezdí po této unikátní lince ve hře. Na workshopu se dá stáhnout pro tuto linku i turistický vláček, který je pro české krajany bližší.

Pro: Možnost budovat parkové oblasti, které mají velký vliv na město. Rozmanitost parků, vzhled budov a cest.

Proti: Řekl bych, že jednotlivých staveb do parků je málo. Mohlo toho být více, ale znáte to. Tady se spoléhá na moddery. Podivná turistická stezka.

+7