Je to o chlp lepšie než Stasis. Najviac som sa natrápil pri hľadaní údajov s ID, vlhkosťou a teplotou terária, koho by to napadlo hneď pri prvom čítaní zapisovať na papírek.. A vylepšená technická stránka potešila, na veľkom monitore to vyzerá naozaj výborne!
Ale musím tedy říci, že i přes moje výtky ke kombinování předmětů, mě to nakonec celkem zaujalo. Atmosféra byla hutná, grafika a technické zpracování obecně parádní (Stasis jsem ještě nehrál, takže zde jsem valil oči a nezřídkakdy jsem si vzpomněl na Sanitarium) a celková pointa dostatečně zajímavá... navíc to mělo tak trochu Bioshockovský feel, což bylo fajn. Celé to bylo asi tak 3x delší než jsem čekal, čili za tu cenu poměrně hodně muziky :).

A nakonec i těch debilních hádanek tam nebylo až tolik, ta s tou pojistkou byla tedy velký fail, ale ten zbytek se ještě jakž takž dal, trochu to sice občas připomínalo MacGyvera, ale ještě se to dalo. Ale je vidět, že z hlediska hádanek se autoři striktně drží tradic oldschoolových adventur (čili hodně prapodivného kombinování všemožných itemů), zde bych raději viděl přístup, který předvedla třebas The Cat Lady nebo jiné podobné adventury, založené především na hutné atmosféře a příběhu.

Sice by se našlo i pár dalších výtek... příliš pomalý pohyb (a k tomu hodně backtrackingu), možná až přehršel informací v PDA (byť po přečtení všech, do sebe hezky zapadaly) a hlavní postava byla celkem kráva.
Ale jinač mě překvapilo, že něco takového autoři nabízejí zdarma tam, kde by si jiní účtovali přinejmenším nějaký DLC like poplatek :).
@Malignus (03.08.2019 10:30): Možná jsi zkoušel kombinovat všechno se vším? (těch itemů tam jakože není moc, takže se to dá, ale podobný styl hratelnosti vyloženě nesnáším). Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale ta pojistka byl slušný fail. Vážně jsem si při zjištění, že je ta původní vyhořelá, neřekl, no tak ty vole, tak si jí přeci posypu práškem a vyrobím z přístupové karty... pohoda, tohle dělám každý den.. Ještě jsem to nedohrál, takže možná tam těch failů bude více, zbývá mi už jen kousek, většinu lokací mám prošlou, takže dneska v noci to dojedu.
Většina těch hádanek zkrátka příliš smyslu nepobrala či je až zbytečně příliš MacGyverovská Použití čepele na ocelovou tyč taky nepůsobí příliš intuitivním/použitelným dojmem, prášek na klávesnici jakože smysl sice trochu dával, ale taky jak kdyby to vypadlo z nějaké Bondovky :), u podobné atmosferické hry, založené převážně na napětí, je to pak kór problém, anžto to pak tyto zmiňované prvky zbytečně ředí a zdržuje to... tohle ať si nechají do Poldů a podobných ujetých, humorných adventur, ale ke Cayne to nesedí dvojnásob.

Adventur mám nahráno dost na to, abych seznal, že tady jsou autoři vážně tak trochu mimo mísu. Jeden z problémů je pak i ten (krom špatně navržených hádanek už v základu), že hlavní postava při špatném použití itemu používá jen nějaké generické hlášky, místo toho, aby reflektovala použití správného itemu, který je třeba pouze ještě nějak upravit (tak jako je to v jiných adventurách) a tím hráče trochu nakopla... viz. Třebas neotevřená plechovka s práškem na začátku hry. Či tyč s nožem :).
Tedy, ty hádanky jsou vážně chuťovky, s tím vyřezáním pojistky z přístupové karty už jsem si začal říkat, jestli si nedělají vyloženě prdel. Na tak krátkou hru je tu až příliš mnoho debilit. Autoři asi budou fanoušci MacGyvera :/.
[neexistující komentář]: přestal jsem číst po prvním odstavci - snad si těch pár hodin v nejbližší době najdu. Už ten uvod si plus ale zaslouží.
@Kwoky (04.12.2018 21:03): Já to pochopil tak, že chtěli ressurectovat Cayna s vědomím, Samantha byl nepovedený pokus a Hadley jako vnučka Cayna uspěla. Ten hlas je Caynův, to dítě už má jeho vědomí a nemluví vysílačkou nebo fyzicky, ale mentálně a proto slyšíš chlapský hlas.
Dohráno.
Jsem asi úplně blbej, ale s kým ta Hadley mluví? Ten silný chlapský hlas. Neoslovila ho snad ani jednou jménem, takže netuším, kdo to byl.

A koho nebo co teda nakonec porodila? A Samantha (ta nestvůra) byl genetický pokus za účelem oživení Cayna?
Rozehráno a teda zatím jsem zmatený. Už třikrát jsem musel kouknout do návodu a pokaždé jsem udělal ksicht a pomyslel si: "Cože?" Atmosféra je super, ale nějak mě nebaví to adventuření.