Castlevania: Order of Ecclesia

Akumajō Dracula: Ubawareta Kokuin

21.10.2008

Richter Belmont poté, co ho Alucard zachránil a porazil svého otce hraběte Drákulu, odešel do exilu neznámo kam a pozice ochránců lidstva před upírskou hrozbou zůstala neobsazena. Mezeru, kterou po sobě rod Belmontů zanechal, se snaží vyplnit několik různých organizací, ke kterým patří i mnišský řád Order of Ecclesia. Ten vytvořil trojici magických zaříkadel zvaných Dominus, které společně tvoří ultimátní zbraň proti zlu. Jako lidská hostitelka pro Dominus byla vybrána mladá akolytka řádu Shanoa, ale během rituálu byla zaříkadla zcizena zrádcem. Shanoa se tedy musí vypravit na dlouhou výpravu a získat Dominus zpátky...

Order of Ecclesia je třetí a poslední díl série Castlevania pro handheld Nintendo DS. Opět se jedná o plošinovku s RPG prvky, tentokrát se ale částečně vrací ke kořenům série a namísto jednoho propojeného světa nabízí několik desítek menších, vesměs lineárních úrovní.

Hlavní hrdinka Shanoa nezískává novou výbavu ani zbraně a namísto toho v boji využívá různá zaříkávadla, kterých je k dispozici více než 100 a která může najednou používat až tři (dvě útočná a jedno podpůrné). Různé kombinace zaříkávadel mohou vyvolat různé ničivé útoky, případně být využity k řešení hádanek.

Stejně jako Dawn of Sorrow, i Order of Ecclesia nabízí multiplayerový mód, ve kterém mohou hráči závodit na čas skrze vybrané úrovně.

@Phoenix (09.09.2019 17:24): Taky mi to přijde trochu nesmyslné, ale jestli po dosažení špatného konce stačí loadnout save a odehrát to s tím lepším, tak mi to extra nevadí. V Dawn of Sorrow to tak tuším šlo, v Bloodstained určitě, v Symphony of the Night ne (ale tam se na to určitě dalo přijít dopředu).