Carnivores 2

Action Forms •  Beatshapers Limited (PS3, PSP, Vita) •  Tatem Games (PS3, PSP, Vita, Android, BBerry, iOS)
31.10.1999
11.06.2010
11.08.2010
22.02.2012
12.06.2012
31.05.2013

Carnivores 2 je simulátor lovu dinosaurů z pohledu první osoby a pokračování Carnivores (1998) od stejných tvůrců. Titul opět neobsahuje žádný příběh. DinoHunt Corp. zase pořádá lovecké zájezdy na planetu FMM UV-32. Ostrostřelec v balíku, jako jste vy, tam samozřejmě nemůže chybět.

Začíná se registrací lovce. Do začátku dostanete 100 kreditů. Tyto kredity lze použít pro nákup či odemykání nového vybavení, map ba dokonce i nového druhu dinosaura k ulovení. Cílem každé z loveckých výprav je tedy ulovit označené dinosaury, kteří mají největší bodové ohodnocení a tím pádem i odměnu v kreditech. Míra ohodnocení se odvíjí od několika faktorů. Svoji roli hraje to, zda lovec nezabil ve hře i jiné neoznačené dinosaury (sníží hodnocení o polovinu), zda dinosaura umrtvil místo zabití (hodnocení +25 procent), či zda si pomáhal nějakou loveckou pomůckou. Pomůcky jsou ve hře dostupné čtyři. Radar vám ukáže všechny vybrané cíle na mapě, jeho použití však stojí 30 bodů získaných během lovu, Kamufláž vás pro dinosaury udělá dočasně hůře viditelnými a stojí 15 procent bodů z lovu, zakrývač pachů, který dinosaurům rovněž ztíží dinosaurům detekci lovce, stojí 20 procent. Poslední z pomůcek, znásobovač munice, zvýší počet nábojů ve zbrani, přičemž jeho použití nestojí nic.

K dispozici je šest druhů zbraní, pistole ráže 9 mm, brokovnice, dvouhlavňová brokovnice, lovecký luk, puška a odstřelovací puška. Všechny lze vlastnit najednou a klasicky mezi nimi přepínat. Zvýšen byl počet lovitelných dinosaurů a opět zahrnuje jak masožravce, tak býložravce, malé i velké, nebezpečné i neškodné.

kdybych to měl brát podle toho, kolik času jsem u jaké hry strávil, tak tohle by obsadilo první pozice. vím, říkáte si jsem divnej, ale s panenkami si zase nehraju. za polovinou hodnocení stojí už samotnej nápad, respektive splněná představa mých mokrých snu, kde jsem si vždy o trochu více přál se honit za dinosaurama než za holkama. zatímco jednička byla originální, jednoduchá, dvojka je ve svý jednoduchosti dotažená do dokonalosti, teda zatím, protože si dokážu představit ještě větší odvaz - třeba z grafiky se dalo dostat víc a variabilita prostředí taky není buh ví jaká. zbraně, o kterých je tady polovina příběhu, jsou udělané na jedničku, konečně mužete využít jejich kombinací a nedat raptorovi šanci, když jdete zrovna na „vysokou“. jejich jedinou výtkou zustává tabulka jejich hodnot, která jaksi neodpovídá v praxi, ale to je dobře, jinak je to slušnej simulátor, o čemž svědčí i několikáté pokračování této uspěšné hry, která se dočkala i vlastních modu viz magnul .44!