Dohráno, jinak ten spoiler, co tady řekl Silentwolf nebyl spoiler. Ten, kdo hrál pozorně první díl, tak věděl úplně přesně od začátku, jak hra dopadne ;-)
Jinak jsem viděl starého známého Juareza. Ani jsem si nemyslel, že ho tam potkám a teď mě to trochu mate. Bude tam hrát nějakou větší roli? Tam to bylo nějak v jedničce propletené, ne? Už si to moc nepamatuju - Tam jak zabili tu matku mexikána a bráchu od Raye. Souvisí s tím nějak ta holka? A proč je Juarez nechal zabít. Zatím vím, že pro něho dělám. A ten Ray zastřelil toho kněze, ne? Kvůli té borky? Nebo nějak tak to myslím bylo v prvním díle, ne?. Jinak nepotřebuju odpovědi, stačí mi, když odpovíte, jestli mi hra odpoví :-)

EDIT: Jo, a je prvavda, že je to "pouťová" střílečka a první díl nabízel nějaké to zpestření v podobě Mexikána, ale na druhou stranu jsou vpodstatě všechny hry pouťové střílečky a první díl Juareza dal něco navíc. To se dá říct i u druhého dílu - dává navíc lepší příběh ;-) Takže bych to jako velké zklamání moc nebral a i ty přestřelky jsou docela dobře zpracované a cutscény fajn, takže ta hra přečnívá nad ostatní. Mám rozehraného Serious Sama 2 a Dooma 3, ale nemůžu se k těm hrám dokopat, protože Juarez je lepší a není to kvůli toho, že je to novější hra.

EDIT2: A jinak ta hra vážně zabírá na disku jenom 3gb? Když Turok mi zabral snad 15 :-)
Morty: Asi tak nějak ;-)
Ale odehrál jsem tak dvě hodiny maximálně, takže to ještě objektivně neposoudím, ale lepší se to kapitola od kapitoly.
To je proste CoJ: BiB... čím dlhšie dovolíš aby si to hral, tým viac si strhnutý do hry... Ja napríklad som videl nejaky western pred desiatimi rokmi a FPS nemusím vlastne vôbec... Ale toto bolo niečo úplne iné... Síce zo začiatku to malo dost trápny štart, vyhupslo sa to na veľmi vysokú úroveň :P
No, ale čím dál více se to zlepšuje, takže uvidím, jaké bude konečné hodnocení. Je to fajn, když jsou ty dva díly propojené. Jeden je takový originální, kde si vyzkouším hrát i za nějakého mexikána, co se furt skrývá a dvojka je dobrý prequel, kde jsou fotřík a strýc mexikána v nejlepších letech :-)
Oh, práve som si omylom zmazal text komentáru, ktorý som písal pol hodinu. Fajn :)
Vyšel první patch 1.1.
A já, co si to devátýho objednal na zavvi.co.uk, pořád čekám.A na otázku what the fuck is going on (slušněji napsanou) mi řekli, že to pošlou včera.A dneska pořád je "awaiting stock pick".Getting aggravated.
tak, zvysujem o dvadsat na 80%. zacalo ma to bavit a aj ked ta prva pasaz v zakopoch bola mierne povedane "na fekal", teraz to chyta krasnu westernovsku atmosferu... snad ked to dohram, prihodim aj komentar od cloveka ktory nema moc v oblube FPSky :D cize mna :P
popkec:Máš v komentáři-PRO-:grafika, AI, zpomalení času, lepší multiplayer oproti jedničce, fyzika, příběh
Mě vychází 6 argumentů.Jestli hodnotíš tak nějak..těch 70% když přihmouříš oči,že.Ovšem 90 a výše?taky nechápu.Moje dojmy z dema?řikám,nikdy sem to nehrál a fanda westernu"sem,proto sem ji zkusil.Tak graficky 1280x960 plus nějaký srandičky okolo..dobrý,pěkná podívaná.Docela barevný,někdy sem měl pocit že vůbec nevidím nepřítele co po mě pálí.Celkem ale pohoda když stojím uprostřed vesnice a jen se otáčím :D taky dobrý,no.Jinak píšete hodně o scriptech a tunelu",či-li je to takový tuctový ?mno zbraně snad dobrý.
Divná mi moc nepříjde, spíš mi ale nelezou do hlavy ty hodnocení u tak obyčejné hry
Dlouhá není, myslím že za 7 hodin se to dá v pohodě dohrát. Za cenu 899 prasárna největší
...a vůbec,sem skeptickej vůči novinkám.Je to čím dál horší.U ničeho nevydržím.Teď sem zkusil tuto hru.Nikdy sem nic podobného nehrál,docela mě zaujala.Né že bych ji kupoval!za tu cenu,že.Jen se zeptám,jak dlouhá je hrací doba/průměr/já nevím že se tim každej ohání,že..no já taky,pochopitelně.Třeba na to vývojáři příjdou že by bylo dobrý ve hrách pokračovat"DLC apd..opravy/.a nebo příjde jednou doba kdy si koupím pět rohlíků,k tomu 20dkg gothaje" a flašku coly + hru v hodnotě **** cena neuvedena v zhledem vidiny"do budoucnosti.
Já vím jen o 599 což byla akce CDProjektu..jestli byla nějaká víkendovka na xzone za 499 tak mi to uniklo.599 je furt dost, pro mě je takovej cutoff point pro tyhle hry 15 liber, a 25 jsem ochotnej dát za 4-5 her ročně a pecky typu GTA4, FO3 nebo MiE, prostě hry na který se skutečně hodně těším : ).
Na zavvi.co.uk už pouze za 460Kč i s dovozem..neodolal jsem.Ještě by takhle mohl spadnout Riddick.
Nate: Slo o to, ze Cenega byla absolutne neschopna hru vydat a neustale menila druh lokalizace.
Puvodne to melo byt s ceskyma titulkama a ceskym manualem, 14 po svetovym vydani jen s ceskym manualem a mesic po svetovym vydani to mely jen dovezt s anglickym manualem. Nakonec to radeji dali Playmanovi, kterej to teda co nejrychleji vylisoval a dela cestinu formou patche.

A tohle je u Cenegy vcelku bezna praxe. Treba datadisky na Fallouta menily byt na zacatku cervence.
Než k Vegas 2, Graw 2, Mass efect (tohle běží na U3 enginu?) mi přijde GeoW podobný spíše Bioshocku, Unreal tournamentu, Arcam asylum, možná trochu Turokovi.

Všecky tyto hry se mi líbí, ale nejvíce Bioshock s Gearsem. Ani jedné hře navrh vyloženě nedávám (co se týče grafiky) :-)

EDIT: Ale jinak, nepřipadá vám U3 engine tak trochu stylem - všecko máme naleštěno a natřeno, aby se to nádherně lesklo a vypadalo trošku "plasticky" :-) Ještě se o to určitě postaraly ty korby. Mě se to líbí možná i kvůli tohohle.
Zase Pivo a jeho GeoW... :-) Zrovna GeoW využívá UE3 přesně tak, jak se dalo čekat. Minimálně mě šlo o to, které hry na UE3 překonávají jeho poměrně specifický vzhled. ME i Bioshock jsou po vzhledové stránce unikátní, ostatní hry vypadají až moc podobně (UT3, GeoW, Vegas 2, GRAW2, Mass Effect).

Ale jinak máš pravdu, záleží na vkusu. Mě z výše jmenovaných her do oka padly jen ME a ME :). Hawg, domluvil jsem (čti u mě konec OT).

PS: Průšvih Cenegy s BiB - Neví někdo o co šlo?
Bioshock je pěkný, ale než Mirrors edge se mi stokrát více líbil Gears of war.
Z duelu v oblasti grafiky se ale nemůžu rozhodnou co je hezčí, jestli Gears nebo Bioshock. Bioshock je ale o hodně barevnější, no záleží komu co více sedne. Gears se mi zdál místy docela detailní a líbilo se mi vykreslení postav.
Tak BioShock je kapitola sama pro sebe. Taky jde o to, jaký kdo má rád nastavení barev, stínů, mohutnost a plastičnost prostředí/postav atd. Třeba právě ten BioShock považuji za jednu z nejpokrokovějších her co se grafiky týče. Zpracování vody, hrátky světel a stínů, level design a takový ten nádech Orwellových románů z období II. světové války. Zajímavostí je, že BioShock je postavený primárně na mohutně upravené verzi UE 2.5 a jen pár efektů si vypůjčuje z verze 3.0. Docela pozoruhodné co dokázali.

U Mirror's Edge konečně UE ukazuje, že umí i reálná prostředí. K celé té kráse navíc dopomohlo speciální nasvětlování scényBeäst. Hodně mi to připomíná Source engine, nebo jak by mohl Source 2.0 vypadat.
Mě naopak Sekce 8 přišla celkem obyčejně (graficky) až zastarale, akce je to ale parádní. Jediná hra, ve které se mi Unreal Engine 3.0 zamlouval byl Mirror's Edge a pak taky trochu BioShock.
Unreal Enginy se mi taky celkem líbí. Když se to s nima umí, pak je to paráda. Třeba chystaná Section 8 vypadá obstojně a šlape taky slušně.
Chrome jak takový není špatný a první Juarez byl též fajn.
Nate: Přesně tak.
btw: A moje babička dávala všecky dospělé chlapy po jedné ráně (hodila by se do tohoto enginu :-)), kolikrát si říkám, kdyby jí zkřížil cestu třeba púky :-D
Chrome engine se mi hodně líbí a když se podíváte na jedničku Call of Juarez tak ta vypadá pořád skvěle i když je už dalo by se říct stará.
Pivo holt místo normálních lidí potřebuje namakané korby (i ta babička tak vypadá) a všechno v odstínu vojenské šedi :)
Tak o tomhle uvažuju, tak kdyžtak ve čtvrtek už bude macek doma :-)monitor

Jinak k enginům. Je to o vkusu, já miluju unreal engine 3 a chtěl bych, aby na něm vyšla každá hra, co kdy vyjde do doby, než vyjde unreal engine 4 :-)
Chrome engine není špatný, ale unreal se mi líbí více. Tady v téhle hře z něj ale vymáčkli dost, co se tak dívám.
Chrome engine vypadá parádně, šlape parádně a zvládá všemožné žánry. Kéž by se místo Unreal enginu 3.0, u nějž hry vypadají jak přes kopírák (skoro všechno na způsob GeoW, čest výjimkám), uchytil právě tenhle zázrak od Techlandu. I když je fakt, že zatím předvádí převážně jenom přírodní scenérie, žádné industriální oblasti.

BTW u prvního CoJ mě naprosto dostala ta mise s horou. Po relativně malých uzavřených lokacích najednou přišla obrovská mise s parádně ztvárněnou horou, za kterou by se nemuseli stydět ani ty největší oblasti z Crysis.
V monitorech se dvakrát nevyznám, ale nevím proč by 22'' nemohl zvládnout FULL HD když můj 15,4" u notebooku zvládne 1680x1050.

Každopádně co se grafiky týče, je Chrome engine 4 v Bound in Blood to nejlepší, co jsem zatím viděl. V poměru kvalita/náročnost nemá konkurenci. Ostatně první Call of Juarez šlapalo parádně i na průměrném PC.
Existuje pár monitorů co i při 22" zvládaj full HD rozlišení, ale moc jich není.Co takhle postnout link na ten tvůj?
Tož kurňa, to musím vidět na vlastní oči :-D
Jinak, na jakém jsi hrál rozlišení předtím a teď?
Takže je vidět i tak jaksik rozdíl v grafice, že je to větší a trochu to vypadá vymodelovanější, jo? Já nevím, já na velkém lcd hrál jen na pět minut bez brýlí :-)
Mam LCD 23 ale az do ted jsem mel 6 let pitome 18CRT takze jak vidno pokrok, poprve jsem zkousel assassins creed a kua to je rozdil , altair byl velky a detailne vymodelovany , dalsi hra byla bioshock ktery si diky tomu strihnu znovu , uplne jiny zazitek , dale mass effect a fallout3 (tam u F3 jsem poprve pocitil tu narocnost zvysenou) a vsechno je parada ... jenze tohle uz je nekolikata hra takze ten zazitek neni tak silny , ale je to parada :) i wolfenstein me bavil od zacatku do konce asi kvuli tomu monitoru .. jo a jeste oblivion ... tak paradicka :)
Předtím jsi měl jaký monitor a teď máš jakou úhlopříčku? Pak řekni, jaký je rozdíl třeba u téhle hry, ve čtvrtek mám nový monitor 22´´, tak se těším, jak hry budou jinak vypadat.
jdu si to strihnout znovu na novem HD monitoru , jsem zvedavy jestli me to zase udrzi az do konce , pochopil jsem ale ze Thomas je na pi*** (na co kua luk) takze ted jedine za Raye
Mě u prvního dílu šlo hlavně o ten příběh a ty mise, příjezd Billyho do města a ty srandovní příhody, co ho potkají, dokud na scénu nevstoupí Ray. Začátek se mi hodně líbil a pak i to prolínání bylo fajn, ale to bylo pro mě až druhořadé.
Jak to tu vidím, tak komu se líbilo netradiční pojetí herního stylu prvního dílu, ten druhému vyčítá, že je to pouze střílečka.
A v tomhle mají jednoznačně pravdu, ale je fakt, že každému sedne něco jiného.
Já si dvojku zahraju a asi budu jako Popkec. Sice jsem jeho koment nedočetl ( jsem trochu unavený, takže příště ), ale začátek byl napsán celkem dobře.

Ale možná mě dvojka překvapí ( s tímhle se asi často opakuju, ale je to tak :-D )
Jak tak čtu popkecův koment, tak tady je skvěle vidět, jak se každému líbí něco jiného. Mně třeba ty non-just-fps mise v jedničce vyloženě sraly. Stealth mise jsem nenáviděl, šplhání na skálu byla úplná trapárna atd. a díky tomu mě jednička moc nebavila. BiB má ale spád, je dost akční a o to se mi líbila víc :) Každý může sáhnout po tom dílu, který mu bude vyhovovat víc.