Já jsem příjemně nahajpován, asi si to opravdu předobjednám. Po dlouhý době CoD na který se těším.
Ja doufam, ze nebude nebude zase slepenec nejakych vyznamnych bitev pokazde za jiny charakter. Zatim to na me pusobi, ze se to chce hrozne podobat na B1, ale graficky to porad na frost bite engine nema. Na druhou stranu kampan B1 bylo opravdu jen tech demo enginu a verim ze CoD si s tim pohraje vic. Ocekavat ale pribeh podobny prvnimu MoH nebo CoD ocekavat nemuzu.
Na druhou stranu se mi líbí, že to teda asi bude zase hodně ukřičené, že každý bude psychopatický macho a budou megadrsní. Mnoho mladých mužů by jinak nemělo jak si vybít svoji vlastní krizi maskulinity a nejspíš by si ublížili, což by byla škoda.
Duchové se opět vrátí. Tentokrát právě duch Atlantického valu!, který střílečky už nějakou dobu nenavštívil!
@účet smazán (13.04.2017 20:47): Tak já jen napsal, že bych raději uvítal CoD: Ghosts 2. To, že se pak diskuze stočila k něčemu jinému a dělali jsme si z toho srandu, to už je jiná věc. Ale jinak tvůj příspěvek diskuzi taky velice obohatil a naštěstí všechno zachránil.
@Shoggot (13.04.2017 17:29): To už měl Wolfenstein: The New Order, ne? Ne, ten byl vlastně po druhé světové, kdy náckové vyhráli. Ale v Return the Castle Wolfenstein nebo v tom předchozím, tam byli též robit a nějaké nadpřirozené bestie, ne? A během druhé světové se to, myslím, odehrávalo. Ale mám v tom zmatek. Dobře si pamatuji jen ten The New Order.

Stejně bych raději Ghosts 2 vzhledem k otevřenému zakončení jedničky. Kdyby to uzavřeli, tak možná udělali lépe. Nemám rád ty otevřené konce, kde nikdy nevyjde žádné pokračování, které by to uzavřelo.

Jinak mě nejvíce asi bavili právě ti Ghosts a Advanced Warfare. Infinite Warfare už mě tolik nebralo a Black Ops 3 mi přišel dost ujetý. A pak jsem tehdy dost žral Modern Warfare trilogii.
Ale stejně jsem nejvíce chtěl CoD: Ghosts 2, abych věděl, jak to dopadlo s Rorkem. Nechápu proč dělají takové konce, když se pak na pokračování vyserou. Druhá světová mi přijde ohraná. Ale pokud to udělají ve skvělé grafice, tak bych se na to i rád podíval. Ale upřímně grafika je asi to jediné, co mě na novém CoD zajímá a pochybuji, že překonají Battlefield. To by se stalo asi poprvé v historii.
Tak oni se už spálili, když zasadili Infinite Warfare do vesmíru a hra neměla takový úspěch u mainstreamu, jak očekávali, přestože je další skupina, která naopak tento díl vyzdvihuje a chválí, že konečně vzali odvahu a udělali něco originálního. Jenže originalita vždy neznamená úspěch a peníze.

Takže hned po tomto díle znovu riskovat s tímto nápadem, to určitě každému tady dojde, že je to teď víceméně nemožné.

I když u Infinite Warfare dost lidí taky kritizovalo ty vesmírné boje ve stíhačce apod. Tohle by víceméně šlo dobře vyhypovat. Jednak neotřelý nápad a nový pohled na historický válečný konflikt, který válku ukáže z jiného úhlu pohledu plný nečekaných zvratů a filmových momentů a přesto v jádru stále dechberoucí a kulervoucí akce, na jakou jsou hráči zvyklí. Pár schopných lidí a marketing by šel od ruky. Třeba by to mělo i úspěch.

Ale pořád je tu ta nejistota u Němců a Amíků. Navíc by ten německý voják stejně asi zběhnul k Amíkům a pak by jel za ně a střílel Němčoury :-)
@Johny8x (26.03.2017 14:46): Tak tak. Samozřejmě neříkam, že by okolo hlavní postavy museli být jen klaďasové. Naopak by bylo zajímavé sledovat normálně smýšlejícího člověka mezi těmi nacisticky smýšlejícími. A hra určitě potřebuje záporáky, to bezpochyby. Ale bylo by super, kdyby to nebyl jen klasický boj proti nepříteli, ale postava by během hry pochybovala sama nad sebou a svým konáním a svými spolubojovníky. Jenže tohle zapracovat do mainstreamové FPS je naivní představa, i když dokázal bych si takový námět představit od menšího studia. A klidně i jako TPS nebo dokonce akční adventuru.
@JohnCZ (26.03.2017 14:25): Tak nějak jsem to myslel. Hrát prostě třeba za nenacisticky smýšlející německého vojáka (nebo prostě jen za někoho, kdo nemá na nacismus jednoznačný názor, či má neutrální postoj), kterému prostě nezbývá nic jiného, než bojovat za Německo. A nutně by kolem něj nemuseli být jenom vyložený klaďasové, kteří to vidí podobně jako on (i když chápu, že pokud by to chtěl někdo někdy vydat, muselo by to být v duchu vnitřního boje proti režimu a úleva, že válka konečně skončí, byť porážkou Německa, které si to podle jeho názoru zaslouží). Ale také by nebylo od věci právě ukázat i ty fanaticky smýšlející nacisty či celou směsici různých charakterů. Ale je mi jasný, že něco takového není pro běžného casual hráče a něco takového ti ani nevytvoří americké vývojářské studio. Navíc, jak píšeš, každý by to mohl pochopit jinak, než jak to bylo původně myšleno a taky tvorba vhodného marketing pro takovou hru by byl problém.

Na druhou stranu v multiplayeru (nejen v COD hrách) člověk běžně hraje za nacisty či japonce a nikdo se nad tím nepozastavuje. A i například v takovém Valiant Hearts v rámci kampaně, pokud se nepletu, hrajete za druhou stranu, i když tohle se porovnávat s hrou typu COD nedá.
@paver (26.03.2017 14:28): Tak kde jinde rozebírat nový CoD, než v diskuzi u nejnovějšího dílu? :)

@CrocoRay (26.03.2017 14:30): Tak to snad jasné. Všude jsou lidé zlí a lidé dobří. Jen v tom Německu se ti zlí bohužel dostali k moci a během několika let dokázali spáchat takových zvěrstev, že by tomu ani člověk neuvěřil. Zrovna nedávno mi babička vyprávěla nějaké její zážitky z války a vzpomíná na to, že řadoví Němci nebyli ani zdaleka takové svině, jako třeba Rusové, kteří drancovali a znásilňovali při svém pochodu skrze malé vesnice. A každej amík určitě taky nebude heroický klaďas. :)
No budu se opakovat, ale souhlasím taky s určitými názory. V Německu je cenzura, že i když hrajete za Amíky, tak Němci, myslím, nemají hákové kříže apod. Hrát přímo za nácky, tak je to zakázané určitě. S tím by se místní politici nesmířili, když se za to furt stydí a nacismus se tam trestá snad hůř než v jiných zemích.

A Amíci by taky moc radost neměli, i když těžko říct, jak velký dopad by to mělo tady. V Německu by si to nekoupil nikdo, pokud by kvůli jedné hry neplánoval cestovat do sousední země.

Jinak samozřejmě, že němečtí vojáci, když se na ně zaměříme jako na jednotlivé lidi, tak nemusí být špatní a třeba ani ten systém neuznávali, ale do války prostě museli. To je každému jasné, že ne všichni museli být nutně špatní. Špatní byli ti s vysokým postavením, ale řadoví pěšáci špatní být nemuseli. Ale jde o globál. Náckové jsou ti zlí a ti druzí jsou dobří. Ať si každý říká, co chce, ale takhle to bere celý svět včetně dnešních Němců. Nepočítám teď konkrétní osoby, které se hlásí k nacismu apod.
@Johny8x (26.03.2017 14:15): Minimálně by museli toho řadového vojáka a postavy okolo něj vyobrazit jako klaďase, aby za něj chtěl někdo chtěl vůbec hrát. A zároveň nějak vyobrazit jeho struggle s tím, za koho vlastně válčí. Zároveň to ale podat tak, aby to nebylo stupidní a zkratkovité. A to je u FPS dost náročný úkol imo. Pravděpodobnost, že to dopadne fiaskem je velká a pochybuju, že by se tohohle rizika vůbec někdo ujal.

Nebo by taky mohli mít tvůrci koule a risknout to, ale pořád zůstává, že taková hra by musela mít hloubku a ospravedlnit fakt, že hraješ za zlo. S tím by souvisel i drahý marketing, který by hru musel představit tak, jak by chtěli tvůrci a aby nebyla hra prezentována jako obyčejná FPS, která se snaží jen lacině šokovat svou kontroverzní tématikou. Nebyl by to imo lehký úkol. Obzvlášť v dnešní době, kdy každej řve ohledně politické korektnosti. Dneska je každej přecitlivělej na kde co.
@Gordon (26.03.2017 14:20): Tak víš co, dnešní generaci je už něco takového ukradené, ale kdo ví, jak by se na to dívali dotyční zástupci těchto národů ještě o pár desítek let dříve..
A nikdo se nad tím nepohoršuje... (dodatek k mému předchozímu příspěvku).

Já se prostě jen pozastavuji nad tou jednostranností a tím jedním pohledem a přemýšlím, že by nebylo k zahození to prostě vidět i z jiného, byť špatného úhlu pohledu, než z toho jednoho tisíckrát opakovaného.
@Fritol (26.03.2017 14:06): To mi připomělo Medal of Honor - když pojmenovali nepřátelskou frakci podle Talibánu (v singlu se stejně za ně nehrálo), byla znepokojena veřejnost, armáda i dokonce politici, kteří vyhrožovali a chtěli zákaz prodeje MoH ve velkých prodejních řetězcích. V této situaci neměla EA jinou možnost než název "Talibán" ze hry vyškrknout a nahradit něčím neutrálním.
Tak otázka také je, jak se cítí třeba takový dnešní mladí Němci/Japonci, když tyhle hry hrajou a jejich národ je v nich vyobrazen tak jak je.
Pokud by se skutečně někdo někdy odhodlal udělat hru z pohledu třeba takového Němce, určitě by to chtělo zvolit absolutně jiný přístup, než tomu bylo doteď, a také by byla vhodná asi další kampaň jako protiváha, kde by člověk hrál za tu "dobrou" stranu a tohle "zlo" porazil.

A koneckonců válečné filmy z pohledu té druhé strany také běžně vznikají...