Bugsnax

12.11.2020
28.04.2022
12.07.2023

Adventura z pohledu první osoby Bugsnax vás přivede na ostrov Snaktooth, domovem legendárních brouků a obludek Bugsnax. Nepřivede vás na něj ale jen tak bezdůvodně, avšak na pozvání objevitelky Elizabert Megafig. Když ale dorazíte do jejího tábora, zjistíte, že hostitelka tu není, její kemp je poničen a objevení brouci jsou rozeseti po celém okolí.

Budete tedy mít za cíl najít Elizabert, zjistit, co to vlastně ti brouci Bugsnax jsou, odkud přišli a proč tak zatraceně dobře chutnají. Ano, ve hře budete muset eliminovat i hlad... hlad po broucích, kteří jsou zatraceně chutní a... návykoví. Originální 3D adventura nabízí barevný svět ostrova, který je otevřený k prozkoumání. Navíc zde budete moci objevit (a ochutnat) až 100 různých druhů brouků.

Líbí se mi, když díky herní výzvě narazím na hru, ke který bych se asi normálně nedostal. V tomhle případě v rámci kategorie "Pero, mocnější meče," protože se zde ujmete práce novinářky, která přijde na podivuhodný ostrov vyšetřovat zmizení cestovatelky, která ji původně na ostrov pozvala.

Jedná se o adventuru z pohledu první osoby, která na první pohled graficky působí, že je spíše pro děti, ale podle toho, co jsem dohledal se ze hry stala poměrně kultovní záležitost i mezi starším osazenstvem. Bugsnax, stvoření, podle kterých se hra jmenuje, jsou příšerky nenápadně připomínají v některých věcech pokemony - stvoření inspirovaný skutečnými věcmi, v tomto případě hlavně pokrmy a nápoji, pobíhající po světě a stále dokola opakující své jméno. Je jich tam velký počet, nevím kolik přesně, ale jedna z trofejí vyžaduje chycení 100 druhů bugsnaxů.

Během hry navštívíte rozmanité lokace, od hor až po pláž u moře. Hra má i poměrně poutavý příběh a velké množství vedlejších questů, v rámci kterých se dočkáte i "boss fights" s gigantickými bugsnaxi. Ty mi občas přišly trochu frustrující, ale připisuju to spíš vlastní neschopnosti, na videích ze hry na youtube to zas složitě nevypadá :) na každého bosse se musí trochu jinak, a stejně tak i chytání běžných bugsnax je vázáno na využití prostředí a nástrojů, které v průběhu hrou získáváte. Některé bugsnax, které potkáváte už v začátcích můžete tedy chytit až v pokročilejší fázi hry, až disponujete takovou pomůckou.

Postavy jsou tu zajímavé, potkáte jich velké množství a každá z nich má svůj vlastní výrazný charakter. Kromě vyšetřování zmizení jejich oblíbené cestovatelky musíte řešit i problémy jednotlivých postav a jejich rozepře mezi nimi, během kterého je blíže poznáte.

Jedná se kvalitně zpracovanou adventuru s akčními prvky, u které jsem se ani chvilku nenudil.

Pro: příjemný příběh, zajímavý koncept, originalita