Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Buck Rogers: Planet of Zoom

Zoom 909

50
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1982 Arcade
1983 Atari 2600Atari 8-bitC64
1984 PCApple II
1985 Spectrum
Vývojáři:
Sega, U.S. Gold (Spectrum verze), Microcomputer Technologies (Apple II verze, Atari 8-bit verze, C64 verze)
Americký veterán z 1. světové války Buck Rogers si po jejím konci špatně zvolil zaměstnání, při práci pro American Radioactive Gas Corporation se v jednom wyomingském dole nadýchal radioaktivního plynu a upadl do kómatu na bezmála půl tisíciletí. Když konečně procitl, probudil se jako superhrdina, který nestárne a hodně vydrží. Zároveň se však ocitl v době, kdy na Zemi i ve vesmíru zuří války, přesahující svou ničivostí "velkou", které se Buck účastnil. Od svého probuzení roku 2419 už toho Buck pro lidi mnoho vykonal, nyní se píše 25. století a jeho dobrodružství neberou konce.

Buck se nyní ve své rychlé lodi potýká s mimozemšťany na planetě Zoom. Vaše loď je zabírána zezadu a vysokou rychlostí si to upaluje kupředu. Můžete střílet a uhýbat doleva a doprava, rychlost je daná, určuje obtížnost a nelze ji regulovat. Ať už zrovna letíte vesmírem, koridorem nebo nad povrchem planety, neustále na vás dotírají jednotlivá UFO i celé jejich roje, kterým se musíte buďto rychle vyhnout, nebo je rozstřílet. Pasivní překážky na povrchu tvoří různé bariéry a věže, ve vesmíru meteority. Vůbec první hra z volné trilogie o komiksovém hrdinovi vyšla poprvé v roce 1982 pro herní automaty.

Planet of Zoom následovaly ještě tituly Buck Rogers: Countdown to Doomsday (1990) a Buck Rogers: Matrix Cubed (1992) v režii studia Strategic Simulations.


Poslední diskuzní příspěvek

Tohle jsem měl na C64 ale nebylo to nic moc a s Buckem Rogersem to má společný snad jen ten název, aby se to lépe prodávalo. Jen taková drobná…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.