Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Buck Rogers: Countdown to Doomsday

1990
1991
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Buck Rogers - Countdown to Doomsday je taktické RPG od SSI běžící na klasickém Gold Box Engine a využívající pravidla stolní hry Buck Rogers XXVC. Buck Rogers je hrdinou stejnojmenných komiksů, které vycházely v USA již od konce dvacátých let 20. století. Při práci pro American Radioactive Gas Corporation je tento veterán první světové války vystaven radioaktivnímu plynu, který ho uvrhne do kómatu na dlouhých 492 let. Probudí se až do světa plného válek, bojů o suroviny a o moc.

Hra se odehrává při válce mezi organizacemi, z nichž jedna sídlí na Marsu (RAM - Russo-American Mercantile) a druhá na Zemi (NEO - New Earth Organization). RAM obléhají Zemi již několik let za pomocí geneticky upravených vojáků, a tak je NEO nuceno bojovat partyzánským způsobem s tajně umístěnými základnami. Jako rekruti NEO bojujete proti uchvatitelům a plníte rozličné úkoly. Titulní Buck Rogers tedy není hlavní herní postavou, ve hře se však samozřejmě ukáže.

Při tvorbě šesti postav si můžete vybrat z šesti ras (Human, Desert Runner, Tinker, Venusian, Martian, Mercurian), pěti povolání (Rocketjock, Warrior, Medic, Rogue, Engineer) a přiřadíte sedm atributů (Strength, Dexterity, Constitution, Charisma, Intelligence, Wisdom, Tech). Během hry získáváte zkušenostní body, takže můžete každou z postav vést vlastním směrem, na výběr je z mnoha skillů různých odvětví.

Jako v ostatních Gold Box hrách, i zde platí: města a podobné lokality procházíte při pohledu z první osoby, při ovládání vesmírné lodi se na hrací plochu díváte z vrchu dolů a stejně tak i souboje jsou z izometrického pohledu a jsou tahové.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.