@Všivák (komentář): to načítání je fakt hrozný, i na SSD to trvá přes dvě minuty, jinak se mi to ale nesekalo.

A že se zombíci zasekávaj o překážky když skočíš na stůl, tak po Tobě nejdou vůbec, je spíš výhoda, anžto jinak bych se z toho respawnu zbláznil..
Tak dneska v noci dohráno znovu. Po letech a v opilosti. Upřímně? Je to fakt hrůza a bez návodu by to asi nešlo. Při dohrání jsem projížděl i zákys na abecedě her, kde mě zaujal komentář jedné slečny... Je to super hra, ale sekla jsem se... Upřímně? Není to super hra a nikdy nebyla. Se zhlédnutím jediného českého let's playe, který na YouTubu je, mu musím dát za pravdu, je to fakt bída. Přitom ta hra měla potenciál. Je pravda, že hudba, dabing a atmosféra je super i nyní. Příběh by i dával smysl, i když je vidět, že tam některé popisky nebo cutsény chybí.

Ale je to pravda.. Dneska tu hru nikdo nezná a nikdo si na ni nevzpomene. Kdo ví, jak by to vypadalo, když hra byla nová a kdy by byla dobrá. Taky je pravda, že kdyby mě nezaujalo demíčko v levelu, nikdy bych si ji nekoupil. Nikdy bych ji nehrál a upřímně si nemyslím, že by to byla škoda..
@veselykralicek (08.11.2020 22:02): no ja i ten typek na YT mel kostku s pismenem S v kaplicce na hrbitove a pismeno W sem mel v hospode v druhem patre v truhle. Tak je mozne ze hra jejich vykyt generuje po kazde jinak podle toho jesi si uz danou kostku nasel nebo ne...
tak uz sem to nasel na YT walkthrough co delat, on teb sutr s pismenem S by hned v te kaplicce ktera se otevrela po ulozeni plne urny na zem... a ja jak kokot sem pobihal hodiny po sklepeni pod hospodou a hledal to tam protoze navod na ABC to chybne pise ze mel byt tam

ten ambient sem trochu precenil, protoze mam pocit opakuje a ne vse ma tu spravnou hardcore atmosku. Ale porad je to podle me vytecna hra, nechapu to hodnoceni tady. JA proste stejne jako u Call of Cthulhu tolik neresim technickou stranku, jednoduse to u me prebiji atmosfera, na to aby me nejak vyrazne do gameplaye zasahoval negativne rozhodne nebudu hru hodnotit podprumerne. Skoda jen ze plnne nerozumim pribehu protoze mam polskou verzi anglickyma titulkama. Ale raddsi tohle nez nejake vyladene, nablyskane a bez bugu ale za to nudne,kycovite a prazdne Crysis a podobny shit
@Bravewolf (08.11.2020 01:05): Akorát jsem chtěl napsat: použij starší sejv. Já jsem se koukal na svoje sejvy, a jelikož jsem mezitím hru odinstaloval a pak znova nainstaloval a zkoušíám jet znovu, jsem teprve v pitevně a teď se k tomu nějakou delší dobu nedostanu.

Co se týče soundtracku, tak je normálně ve složce se hrou, i když upřímně moc nevidím důvod, proč si ho pouštět samostatně.

Co se týče kostky s písmenem S, tak je v hospodě až při druhé návštěvě, kdy dáš hospodskýmu koňak a on Ti dá klíče od hospody.
tak sem musel pouzit starsi save ale nemuzu to pismeno S najit nikde, nepamatujete si nekdo kde to je? To W je v te truhle v hospode ale to S teda nemuzu za boha najit
tak sem ai dohral... navod pise: Otevřete hrobku dr.Browna (páčidlem), seberte urnu, nacpěte jí štěrkem (hromada u hrobníka), položte plnou urnu na kostku v zemi

ja hledal ve vsech hrobkach kostku v zemi kde bych mohl urnu polozit ale nikde nic nemuzu najit a zjitil sem stejne ze nemam kamen s pismenem S ktery mel byt nekde v hospode v truhle a tam uz se nedostanu, ivim se ze me hra pustila bez predmetu ktery je potreba pro postup dal
na to ze to delalo nejake ZImA oft, ktere mam spojene s komedialni adventurou pro decka- Polda je hra hodne temna, syrova a hardcore apon co se stylistiky hry stinu,prostredi,,zvuku a hlavne hudby !!! tyce... ten ambient je desive brutalni a tak i predtavuju ze by mel takovy byt napr. u Dooma, skoda jen te hratelnosti a naprosto tragicke akcni stranky (zbrane a jejich animace jsou propadak a horsi sem ve hre asi nevidel). Cele me to pripada ze to melo vyjit o par let driv. Nicmene to prebiji ta ATmOSFERA ktera strka hrave takoveho Clive Barkera do kapsy. JE to takovy mix penumbry a silent hillu 1.

na netu nemuzu nikde najit OST teto hry, ma nekdo tento soundtrack v mp3 na disku?
@Brasikona (07.11.2020 00:49): to ani nevim ze na nejakem dile Silent Hill delalo ceske studio

@veselykralicek (07.11.2020 01:35): No mozna bych chapal respawn typu, ze kdyz se vracim do vycistene lokace tak se tam objevi zombici, ale ne respawn v pritomnem case v jedne lokaci ve ktere prave pobyvam.... ted sem napr. prohledaval vycistenou lokaci abych nasel nejaky podnet k ceste dal v ktere sem po celou dobu setrvaval a jakmile sem asi prekrocil dane misto tak okamzite zvuk ktery znaci nebezpaci a vedel sem ze jdou po me. Na zacactku mam jen nozik a soubojovy system je na urovni Penumbry takze je pro me dost frutrujici hrat na blizko a nabooju do zbrane je mi lito, takze me tento typ respawnu akorat opruzuje a nuti e divat do navodu abych zbytecne nesetrvaval na jednom miste.
@Bravewolf (06.11.2020 23:28): Já vím, že to tvůrci rozhodně nezamýšleli, ale dost to přispívá k atmosféře hry. Respawn je sice otravnej, ale když se naučíš bojovat na blízko tak, abys uhnul útoku monster, lze to dohrát i absolutně bez střelných zbraní. Viz moje úplně první dohrávka, kdy jsem to dohrál jen se zbraněma na blízko. Klíčový je získat aspoň část zahradnických nůžek, nejlíp později ve hře srp. S tím už to jde docela krájet..
@veselykralicek (31.10.2020 21:04): a nemylil sem se, sem rad ze sem poznal ceskeho clena do rodiny Silent Hill a Cry of Fear, nebot je to alespon atmosferou,prostredim a gameplayem dosti podobne. Grafika je sice zastarala i na rok vzniku ale prave do takovychto typu her me prave ze se sedi (podobne jako u Call of Cthulhu) a jedina zel vyrazna nevyhoda kterou sem si vsiml je totalne nelogicky,trapny a otravny respawn. Pribeh posuzovat nemuzu protoze sem na zacatku. Jo a taky je divne to ze se mi to nelogicky seka a HW to urcite nebude...
Zkusil jsem to kvůli herní výzvy a seru na to. Prošel jsem první level a hra mě několikrát dost nasrala, když jsem pak celý vyčerpaný dolezl až na konec levelu, tak jsem se mrknul do návodu a zjistil, že jsem úspěšně dokončil asi 1%. Hra nemá skoro žádné nastavení a celkově to rozhraní je dost na pytel. A asi jako jediná umí způsobit, že po vypnutí mi z lišty zmizí start, takže do restartu počítače ho musím mačkat na klávesnici.
V době vydání jsme s kamarádem hráli demo a dodnes hláškujeme "moje hlava" a BlackHill je výraz pro absolutní béčkovou záležitost :)
@montana (12.08.2012 23:17): že se hlavní programátor ani nenechal uvést celým jménem, to o něčem svědčí. A podle všeho na projektu nepracovali všichni od začátku do konce, část týmu prý z vývoje odešla mnoho let před dokončením...

Ale já to sem nevypisuju proto, aby si na ně lidi ukazovali prstem a říkali fuj... jen mě zajímá, na čem jiném kdo pracoval, protože jména jsou často stálejší než vývojové týmy, kdy pro každou hru vznikne nový... navíc spousta ranných českých vývojových týmů raději přesedlala na výrobu jiného druhu softare než her.
Teda Fingone... autori uz se tesili, ze se na ne ve vsi dustojnosti zapomene a ty je takhle podrazis.
Bloodline mě z nějakého důvodu zajímá. Všude jsem sice četl, že je to sračka a místní hodnocení tomu odpovídá, ale stejně. Možná jsem to měl za těch padesát kaček v těch Levných knihách před pár lety koupit...

Dnes jsem si stáhl demo, nainstaloval na ségřině dva roky starém počítadle a pár minut hrál (do objevení prvních zombíků). Nesekalo se mi to, grafika se mi líbila (malinko mi to vzhledem připomnělo BloodlineS - Vampire: The masquerade), bug jsem rovněž za tu krátkou chvíli nezpozoroval. Co mě ale štvalo hodně, byla výdrž zombíků - nastřílím jim zásobník do hlavy a oni nepadnou? Snažím se druhou dodělat nožem a místo toho zdechnu já?
Třeba že jsem měl něco udělat a když jsem to udělal tak se nic nestalo.(příklad: zmáčknu páčku která má otevřít dveře, ale žádné dveře se neotevřou) pak klasický zasekávání o předmět, nebo klíče které se našly až když jsem hu vypl a zapl, atd...
Právě jsem to dohrál(dneska druhá dohraná hra:-)) a za moc to nestojí. JEdiný co mě drželo u hry byl příběh. Ale ty bugy ty BUGY to je něco tak hroznýho v týhle hře.Každopádně ke koupi moc nedoporučuji:-)
Dobře, Broken sword je asi celkem hezčí, ale zase sis u jedničky vybral obrázek v horší kvalitě a ještě k tomu z blbého interiéru :-)
Já bych vybral jiný, ale kašlu na to. Broken je asi hezčí ( až na ty postavy, ty mi přijdou škaredé ).
Pivo: sebral jsem první, na který jsem narazil, ale ok, tady je jednička. Ta tedy vypadá určitě nejlíp ze všech dílů, ale pořád znatelně hůř než BS - viz ty jednobarevné plochy bez jakýchkoli detailů (stůl, stěny), což je vcelku humus.

Jinak u BS člověk dlouho vybírat nemusí, protože drtivá většina obrazovek je tam opravdu hezky vyvedená, já si tedy na žádnou nepovedenou nepamatuji.
sevencreature: No Monkey Island jsem nehrál a možná, že je lepší, možná taky ne, to fakt neposoudím.

MCZ: Ano, výborně sis ty obrázky vybral :-) Jinak dvojka Polda je hnusnější než jednička a ten obrázek je ještě v blbé kvalitě :-) Ještě u toho Broken swordu sis vybral zase pěknější obrázek :-)

EDIT: No, dvojka Polda má vlastně nejhorší grafiku ( nejméně se mi líbí ). Nejstylovější je jednička - ta je celkem pěkná, alespoň na svou dobu.
Pivo: Vzhledem k tomu, že za špičku žánru v tomhle směru považuji Monkey Island sérii, tak stačí si ji zahrát a uvidíš. Jinak jsem reagoval jen na to podivné oslavování Poldy - neříkám, že to je špatná hra (mluvím o jedničce), ale zároveň ji neřadím mezi "špičky žánru". Nebo by možná nebylo od věci napsat, co autor za ty špičky žánru považuje, pravda.
MCZ: Tak jo vzdávám se, polda je hnusnější. A to všichni je hodně obecný pojem, no a že českou hru za hranicemi nikdo nezná není nic nového, většina jich tak dopadne (a taky se jim ani moc nedivím).
popkec: tak jestli ti přijde toto hezčí než toto, tak bych začal být tebou uvažovat o návštěvě očního lékaře :-). Ale vážně, zatímco BS na mě působí jako opravdu hezký animovaný film, vizuální stránka Poldy vypadá spíše na práci někoho, kdo neumí moc kreslit (a tak rádoby-stylizuje).

Jinak kdo "všichni"? To je trochu obecný a zavádějící pojem. Jednak tu hru za hranicemi v podstatě nikdo nezná (a pokud znal, rychle na ni zapomněl), druhak to souvisí s tím, že měla při rozmáhání se herního trhu zde celkem slušnou propagaci (třeba "nezaujaté" české recenze...).

Rozhodně to NENÍ kvůli kvalitě (jak ses možná snažil naznačit), v zahraničních recenzích by všechny díly této série oprávněně pohořely.
MCZ: No koukal jsem na screeny a hezčí to není, možná detailnější to jo ale celkově to na mě působí mnohem hůř. Ale tak grafika je úplně mimo, spíš jde o to jestli vůbec existuje nějáká podobná humorná adventura, a pokud ano proč teda všichni paří blbýho Poldu?
Ano, tomu se říká odlišný názor. Jen abych ještě trochu upřesnil, humor plný trapných narážek není rozhodně můj šálek čaje, osobně upřednosňuji buď sofistikovanější věci (britský humor, dejme tomu) anebo naopak styl až absurdně idiotský (příp. kombinaci obojího :-) ).

BTW ještě k tomu předchozímu "Ano vypadalo to, že se tím vracíš k Bloodline, ale nemůžeš zapřít, že tak trošku to vypadalo jako by se to týkalo toho, že Pooky hodnotil výše Poldu."

To, jak to vypadalo pro tebe opravdu zapírat nemohu, tak se budeš muset spokojit s mým prohlášením, že jsem to k Poldovi nepsal ani nemyslel...
sevencreature: A ještě by jsi mohl uvést konkrétněji, co se ti na Poldově humoru nelíbilo a co se ti naopak líbilo u tvé oblíbené adventury? :-)
MCZ: No, právě jsi psal. Hodnotil jsi Poldu 95% a pak pod to, že postižení je lepší termín. Ano vypadalo to, že se tím vracíš k Bloodline, ale nemůžeš zapřít, že tak trošku to vypadalo jako by se to týkalo toho, že Pooky hodnotil výše Poldu.

"Jo, teď vidím, žes dal Poldovi 95%, tak to do toho rozhodně jdi!"
Sevencreature: Není to pokus o vtip - to je reálie. Zkus požít nějaké tablety, aby si lépe rozeznával realitu od fikce.
"na poměry humorných adventur to byla špička žánru a málokterá hra se jí vyrovná"
??? To je pokus o vtip, předpokládám.
Pivo: "pokud trpíš postižením "musím si zahrát všechno", tak si to asi kup..."

Předpokládám, že narážíš na toto, jenže docela zásadní věc je, že jsem to psal k Bloodline...

Pooky: viz text výše; napsal jsem to do závorky k příspěvku, který byl k Poldovi, ale týkalo se to editace toho předchozího. To samotné povzbuzení byla jen taková lehce sarkastická hláška :-).
MCZ: Jelikož se mi líbil Polda a dal jsem mu 95%, tak si zrovna narážel na to, že trpím postižením (dříve syndromem) a to by se dalo vyložit i jako, že jsem nemocný člověk. Už ani nevíš, co píšeš - k svátku dostaneš slovník českých slov.
MCZ: Tak, když sám přiznáváš, že člověk se o objektivitu jenom snaží, tak na to nějak moc objektivně říkáš, že Polda je pro nemocné lidi. Není to třeba naopak, že jsi nevrlý senil a nemáš smysl pro humor?
"Objektivní" soudek je to leda z tvého pohledu (chápu tak, že se snažíš přistupovat nezaujatě, což ovšem já také), jenže když prostě takový typ humoru nemám rád, je pro mě ta hra "objektivně" špatná (tím víc, že to má být její silná stránka). U mnoha jiných vážněji pojatých adventur či jiných her obecně jsem se nasmál mnohem více.
S hrou Bloodline, byť jsem jí nehrál, souhlasím (i když pořád je šance, že to nějakého člověka zaujme), ale se sérii Poldy ani ne - na poměry humorných adventur to byla špička žánru a málokterá hra se jí vyrovná (možná 4 a 5 díl se už vydali špatnou cestou, ale pořád se jednalo o "lehce" nadprůměrná dílka - objektivní soudek)
Pooky: s tím pražáctvím je to už fakticky ohraná písnička...

Každopádně Poldy (1-3) jsem svého času chvíli hrál, jen už si je tolik nepamatuji (proto nehodnotním), trapní mi ale přišli nehorázně a Zima Soft je u mě na předních místech "nejzbytečnějších vývojářů všech dob", což btw negativní recenze na tuto hru jen potvrdily (ono stačí mrknout na screenshoty, dobu vydání a HW náročnost a průměrně inteligentní člověk ihned pochopí, že tady něco není v pořádku).
Polda 1 byla stylová adventura - teda aspoň na svou dobu a to jsou pro mě adventury žánr na pytel vesměs a dost jsem jich nedohrál, protože mě nedokážou zaujmout - tudíž dohrávám ty nejlepší.

Nevím jak je na tom Bloodline, ale je dost kritizována i herními médii, takže si moc nemyslím, že by mě zaujala - zvláště kvůli některých chyb co jsem četl a nepěkného exteriéru hlavně. Interiéry by mohly být celkem fajn.

MCZ- no jo, ale ty jsi zase fyzicky, tak si to vybíjíš na netu :-D
MCZ: Žádným syndromem netrpím, ale tahle hra mě kdysi ještě před vydáním zaujala a divím se tolika rozhořčeným reakcím a veridiktům - třeba mě to osloví.
Přes povedenenou grafiku? Hehehehehehehhehehehehehehehehe
Pardon, ale tohle jsem si nemohl odpustit.
Heh, vždycky když vidím nějakou hru od Zimy, tak uvažuju, čím ty jejich hry vynikaly nejvíce; technickou zastaralostí (P5 má neuvěřitelně odpornou grafiku), nulovou invencí nebo laciností obecně? :-)