@Tarhiel (07.03.2020 17:40): Hrál jsem 3x původní verzi prvního Half-Lifu, jednou Dreamcast předělávku, jednou Source verzi a pak Black Mesa ještě bez Xenu. Tak přemýšlím, jestli to mám teď hrát znovu ve verzi 1.0 a za pár měsíců znovu ve verzi 1.5, ale možná tam zase nebude tolik gameplay změn. Obecně to asi souvisí s mou dnešní opatrností hrát hry dříve než vyjde Definitive / Director / Whatever skutečně finální verze.
Tak nevím, jestli se mám pustit do verze 1.0, nebo počkat na 1.5.

A výborně to vystihl jeden diskutující, když řekl "Při první zmínce o Black Mesa jsem seděl ve třídě. Teď sedím stále ve třídě, ale už jako učitel."
Par lidi tu nedavno puvodni hl dohralo poprve, by me zajimalo jejich hodnoceni. Ja uz vsechny permutace dohral tolikrat, ze tu hru nemuzu hodnotit objektivne (zrovna hraju puvodni hl ve vr, bomba) a porad mam nutkani napalit 10O%. Uz aby vysla Alyx.
@Paul (26.11.2019 21:02): to musí přes celé video dát priblblou hudbu, že nejdou slyšet vůbec efekty? A zda se mi to, nebo při tom zamireni má ještě větší problém se trefit borec co to natočil? No nic vyzkouším sam a uvidíme.
Konečně jsem to znovu prošel, abych si zahrál i hotový Xen a jsem nadšen :) a bodové hodnocení měnit nebudu.
Po Xen to znám, protože jsem to hrál Xkrát, ale Xen mě velmi mile překvapil. Udělali z otravné části HL1 velmi zajímavou a hodně mě bavila ! Bravo.
@Paul (komentář): čau! Jestli z komentáře dobře chápu, tak Black mesu už komplet dodělali i se Xenem?? Bych možná dal. Původní Half life jsem nehrál snad 15 let..
potřetí dohráno, ten prodloužený Surface Tension se mi teda líbil fakt hodně. jinak musím říct, že souboje s vojáky mě tentokrát dost zklamaly - nevím jestli je to stárnutím, ale ten jejich instant hitscan, prakticky terminátoří reakce na střelbu a naprostá agresivita nejsou věci, které bych u lidských protivníků čekal.
Koukám, že v této diskusi by Paul měl začínat své posty slovy "milý deníčku".
No konečně. Už jsem si myslel, že ten Interloper nikdy neskončí. Ta hodinová jízda výtahem na konci...
Kdyby to nedělali tak dlouhý, bylo by to zábavnější a nemuselo jim to trvat pět let :)
@Garret (27.12.2019 12:18): ok, uznávám, hned ta další kapitola Interloper se táhne jak pytel sraček, a teď jsem dorazil sem a jímá mě z toho všeho nepochybnýho hopsání hrůza :)

Jako worldbuilding dobrý, využití vortigauntů atd dobrý, ale nevadilo by mi kdyby to bylo kratší.
@leebigh (27.12.2019 13:53): no to jsem mel podobny pocit, že se tam vlastně nic neděje. Ale mám bohužel uchylku ze kdyz neco nacnu tak musim dokonce (pokud to neni ultraodpad) a tohle je legenda kterou.musim pokorit :)
@leebigh (26.12.2019 22:46): do kteryho konkretne? Ten prvni byl divnej, takovej prazdnej jestli myslíš, unreal ii byl zase divnej herne :)

Na jedničku se chystám už několik let znovu (kdysi jsem to nedohral...)
Krátký video z Xenu. Jinak musím uznat, odvedli fantastickou práci. Xen byl v původní hře naprostej opruz, tady mě baví snad ještě víc než Black Mesa. Vizuál a atmosféra super, celá ta mise a souboj s Gonarch neměl chybu. Samozřejmě ohromnou roli v tom hraje hudba, Nielsen se tu překonal.
@Bursoft (26.12.2019 21:11): Mám za sebou celou Black Mesu a cca hodinu Xenu a zatím jsem nenarazil na bug, vypadá to a hraje se to jako finál release, ikdyž to stále držej v early accessu.

Jinak můj plán byl přes vánoce dát Black Mesu a hned po ní HL2 + epizody s MModem, ale...dorazím Black Mesu a pak si od HL budu muset dát tak rok pauzu :)
@Bursoft (26.12.2019 21:11): Xen už je ve verzi 0.9, tedy už to není ani beta, ale hra je stále EA. prakticky je celá hotová, klidně hrej...

@Gordon (26.12.2019 18:34): OaR je k dispozici v rámci Steam workshopu, do oficiální verze jej (myslím) nezapracovali. stejný člověk dělal i ST uncut mod a toho pak Crowbar Collective najali jako full time mapera do svého týmu
@Paul (26.12.2019 20:01): Počkat a toto je teda už final final verze? Něco jste tu psali o patchych, co by měli ještě vyjít. Protože si říkám, že bych mohl dát konečně celou Black Mesu a naladit se na nové dohrání HL2..