Vavra je obvykle uplne vedla. Ale co uz s nim. Mavneme rukou a ideme dalej. Respektive, Vavrov nazor pre mna nema ziadnu vahu. Pre niekoho mozno ano. Hranie hier je tak absolutne subjektivna zalezitost, ze niekedy mam pocit, akoby tieto spory a percentualne hodnotenia stracali zmysel.
@Aba (15.05.2013 09:01): Kde? Řekl bych, že prdel byla vytřena někým úplně jiným... A ty se moc neozývej, protože dokud ti tu hrdina Perkman nevyšlapal cestičku, tak jsi se neodvážil nízké hodnocení udělit. Saláte! A to si říkáš konvice?!

@sxg (15.05.2013 08:08): Vávra je docela mimo. Tři věty a ani jedna není pravdivá. Zabšklý mrzutý stařec ani jinde být nemůže...
Perkman je prostě frajer, luxusně si tu s pár lidmi vytřel prdel :D respekt :D
Dan Vávra to zas v svojej jame parádne nandal BioShock Infinite, všetkým fanboyom odporúčam. Pretože:
"väčšinu času, žiadny príbeh nemá"
"chodíte v koridoroch, zbierate veci a koho stretnete toho zabijete"
"Brutálně, zbytečně a masově vraždíte každého, koho potkáte."
NAJ:
"Čo však považujem za najsprostejšie je, že novinári, hipsterskí inťoši, ostatní tvorcovia ... túto pubertálnu pseudofilozofickú zlátaninu pavažujú za veledielo, aké ešte nebolo. To je naozaj desivé."
PS: Level som kúpil kvôli "Alan Wake"
Díky za info... Já měl jedničku rozehranou, ale pak jsem přišel o savy a už se mi to nechtělo začínat znovu... Hlavně to bylo v době kdy jsem končil s hraním warezu a nikdy jsem nevychytal akci na Steamu... A těch 20€ co za to pořád chtěj? Se zbláznili ne? Za 6 let starou hru... Uvidím no, čeština bude cca za měsíc, tak možná to ještě stihnu :)
@tomi2k9 (11.05.2013 17:17): Pokud si myslíš, že by tě první díl nebavil, pak není nutný ho hrát a můžeš vlítnout rovnou na Infinite. Pakliže si myslíš opak a ani tak si první díl nezahraješ, ochudíš se o jeden (alespoň pro mě) úchvatnej okamžik, kterej na tebe (bez zkušenosti z hraní jedničky) zdaleka nezapůsobí tak, jak má.
Tak jsem si to omylem aktivoval na steamu, takže počkám na češtinu a dám se do toho... Jen otázka, potřebuju vědět něco z předchozích dílů, nebo se můžu pustit rovnou do tohohle?
Tak je to dohrane. Sranda je ze niekolkodnova pauza stacila na to aby som to dnes dal hned na prvy pokus :-).

Skoda ze po tomto finalnom suboji nasledovala uz iba neskutocne otravna nuda....
@Eru (02.05.2013 14:53): Ber to tak (pro své vlastní uspokojení), že zrovna tento Booker je metacharakter (protože ho ovládá hráč), a tak si to pamatuje, protože hráč si to pamatuje. Už jsem tu psal, že hra nereflektuje vědomí jednotlivých realit, protože je to hra (a pro hráče by pak zůstal příběh fakticky neuzavřen).

Scéna po titulcích to dosvědčuje.
v případě, že o tom někdo neví, přidávám jako slušný důvod k opakovanému hraní...
@SíDžej (02.05.2013 14:30): Zrekapituluji ti naší diskuzi:

JÁ: Utopil se mladý (před založení rodiny, bez znalostí o Columbii a s ní souvisejících událostí) nebo starší DeWitt (hlavní protagonista za kterého hrajeme)?
TY: Mladší.
JÁ: Proč se ale nebránil?
TY: Na tom nezáleží.
JÁ: A proč měl na dané místo, Elizabeth i Comstocka vzpomínky, když to v té době ještě nezažil?
TY: Na to jsem ti už odpověděl.
JÁ: A nejsi troll, když se odpovědi vyhýbáš?
TY: No dobře. Ty znalosti měl, protože to byl ten starší.

A z toho si prý člověk má udělat obrázek.

@Scar (02.05.2013 14:32): Chápu co myslíš, ale na to že tam může být jen jeden DeWitt, je tam hned několik kopií Elizabeth. Není ti to divné? Každopádně to co jsi napsal vychází z teorie o paralelních vesmírech nebo je to jenom tvoje domněnka? (Osobně tuto teorii znám z sci-fi filmů a seriálů, ale nikdy jsem se o ni více nezajímal.)
Já to beru tak, že v bodě, kdy je Booker křtěn je možný pouze jeden Booker, takže ve chvíli kdy tam vstoupíš s Elisabeth, tak ho nahradíš. Máš všechny znalosti a vzpomínky, ale zároveň jsi oním jediným Bookerem kterého je třeba utopit.
@Eru (02.05.2013 14:13): Dobře, "proč jsem zase spátky?" ...protože tam minutku před tím byl..."ale není to Brooker?" Je to Booker.
Ještě a naposled se omlouvám, ale odmítám se nadále bavit s člověkem, který je buď pod vlivem omamné látky nebo má IQ houpacího koně a ještě mě označuje za trolla, pokud jím sám není. Panebože.
Já bych řekl, že prostě nic, co se zabývá alternativníma realitama a/nebo cestováním v čase, nemůže dávat naprosto perfektní smysl. Stejně tak i zakončení Bioshock Infinite.
@SíDžej (02.05.2013 13:29): Proč jsme ZASE zpátky? Samozřejmě je to samé místo jako předtím. PAMATUJI si ho. COMSTOCK (odpověď na otázku kdo bude znovuzrozen). Toto všechno protagonista dané scény řekně, aniž by tu to Elizabeth samy prozradily. Jak by, podle tebe, tyto znalosti a zkušenosti měl mít nějaký "člověk na dně, jenž se oddává bohu, ale není to Brooker"?
@Eru (02.05.2013 13:09): Čemu nenasvědčuje? Mimojiné ta scéna z videa je vysvětlovací zkratka, takhle to vypadá líp, než aby stál stranou a díval se na jiného Bookera, jak ho topí a přitom mu El vysvětluje, že se z něj v ten moment stane Com. Navíc, ani jedna z těch Elizabeth není ta jeho. ...nesmíte přemýšlet tak přímočaře :) a nebo můžete a smůla pro vás (jak už jsem dřív psal, kdyby to byla stejná chujovina jak Donnie Darko, tak jsem první, kdo by se ozval :)
@Eru (02.05.2013 12:50): Není to Brooker. Ten člověk je na dně a oddává se bohu, přijde tam pár pěkných slečen, nebo klidně i jedna a při křtu ho utopí. Možná, že se brání, možná, že ne, jde o to, že ve své nenávisti, zlobě, odhodlání a se svou mocí je toho Elizabeth schopna, jde o výsledek, nikoliv způsob. Navíc na začátku se to starému páprdovi taky skoro povedlo a Booker se nebránil :)