Beasts of Maravilla Island

12.06.2021
09.07.2021
03.11.2022

V nezávislé explorativní adventuře Beasts of Maravilla Island se zhostíte mladé fotografky Mariny Montez, které její zesnulý dědeček zanechal svůj fotoaparát a deník. Právě deník ji zavede na kouzelný ostrov Maravilla, o němž od svého dědečka slyšela vyprávět neuvěřitelné historky. Ostrov je to totiž kouzelný a nacházejí se na něm bytosti a rostliny, o kterých nemá okolní svět ani ponětí.

Vaším úkolem je s pomocí vašeho fotoaparátu zachytit doposud neznámou ostrovní faunu a skrze dědečkův deník postupně objevovat jeho tajemství. Po ostrově se pohybujete po svých skrz tří biomy zahrnující džungli, bioluminiscenční les a poušť, zdoláváte překážky nebo řešíte drobné hádanky. Během cesty se snažíte vyfotografovat místní živočišné druhy a rostliny, kterých je kolem padesáti a můžete je zachytit při více činnostech. Vytvořené snímky si pak ukládáte do alba, v němž si ze série fotek konkrétního druhu můžete vybrat tu nejpovedenější.

Pěkná milá hříčka zhruba na dvě hodiny, která by byla ještě lepší, kdyby měla méně clunky ovládání a kameru. Při hraní si nešlo nevzpomenout na Albu, kterou jsem hrál taky nedávno a která je teda po všech směrech výrazně lepší - detailnější i zábavnější.

Beasts of Maravilla Island je kratší a lineární. Vizuálně je poměrně nevyrovnaná - místy hra barev dokáže vykouzlit pěkné momenty, místy vypadá jak špatně začištěná hra z roku 2001. Hratelnost, kde je hlavní náplní focení různé fauny a flóry je ale pro mě vděčná, stejně jako mírný enviromentální apel. Je to tedy hra vyloženě jak dělaná pro nejmenší a nehráče. Tomu odpovídají i vyloženě základní hádanky, kterých tu je navíc minimum. Škoda, že tvůrci nezužitkovali všechny své nápady, protože soudě dle artworků v Extras jich měli v rukávu původně víc. Takhle to spíše působí jako prototyp něčeho, co by s větším rozpočtem mohlo být výrazně zajímavější.

Pro: focení, design zvířátek a kytiček, barvičky, přístupnost pro všechny, závěr, artworky a spolupráce autorů s přírodovědným muzeem

Proti: vizuálně slabší, toporné ovládání i kamera, velice základní hratelnost, pocitově to je spíš taková lepší freewarovka nebo hodně béčková produkce