Zdravím hraju BF4 na PS 4 a potřeboval bych poradit jsem u toho lešení a musím se dostat na druhou stranu ale pokaždé když chci přeskočit ( pokus o skok ) nevím jak to mám udělat pořadí mi někdo co mám zmacknout na ovladači díky za info
No, minulý týden jsem pustil čtyřku po více jak roce na pár hardcore Conquestů a ta hra zraje jako víno. A jsem příjemně překvapený větším počtem hardcore serverů než v roce 2016, kdy jsem si hru pořídil.
Tak jsem si za stovku koupil BF4 a už po prvním zapnutí mě zarazilo, že NEMŮŽU VYPNOUT MUZIKU V NASTAVENÍ. To snad nemyslí Dice vážně. Vždyť to je snad základ pro každou hru :D
@DEU (10.06.2021 20:56): jj mě to fakt zaujalo, i to příběhové pozadí. Jsem zvědavý co s tím vymyslí v MP ale jelikož hraji příležitostně BBC2 a BF4 dodnes, tak nepochybně nový modern warfare Battlefield koupím. 128 hráčů na mapě to bude pecka! Už mapy kde jsou 64 hráčů skvěle vyvolávají pocit, že nejsem na bojišti zdaleka sám....

Zatím potrénuji na ovladači v MP na Xboxu. Mám solidní problémy něco trefit. Obvykle než na ovladači zamířím tak je po mě. :) Hraji převážně kampaň. Na PC jsem ji nedohrál ale na konzoli to dám! :)
@DEU (10.06.2021 18:08): náhodou moderní bojiště v Battlefield: Bad Company 2, BF3 a BF4 měly všechny slušnou fyziku, a to zejména BF4. Neměl bych strach že se fyzika bude rapidně lišit od BF4.
A ten raketomet, tohle je samozřejmě hovadina ale když hra umožňuje vyskočit a znovu naskočit z/do vrtulníku nebo stíhačky není se čemu divit. :) Já to třeba nikdy nezkoušel ale odpalovat na padáku JAVELIN mě baví. :)

@Fritol (10.06.2021 18:12): náhodou Battlefield: Bad Company 1 a 2 mají solidní single player kampaň.
@DEU (10.06.2021 18:08): Jak v posledních letech, když v posledních letech ty singly začali teprv dělat? :D Všechny BF mají singl totálně na hovno a ve starých BF žádný singl ani nebyl.
Hra pro jednoho hráče je v posledních letech v sérii Battlefield na tak tragické úrovni, že mě jeji absence ve 2042 nechává ledově klidným. Trailer vypadá hezky, až na tu šílenou interakci se stíhačkou a raketometem. Tato série spadla z hlediska celkové kvality v posledních letech na absolutní dno a potřebuje radikální řez a restart. Nadějí je, že právě díly zaměřené na Modern Warfare byly vždy na nejvyšší úrovni, i když zejména čtyřka až po celkovém přepracování. Každopádně předobjednávat nic nebudu, počkám na videa po vydání a pak se rozhodnu. V žádném případě platit za DICE aktuální cenu předobjednávky 2042 na Steamu. Největší strach mám, co z "pokrokářských" paskvilů bude do hry zabudováno a jaké všechny fyzikální zákony popírající elemnety ve hře budou.
Myslím že to nikomu vadit nebude. Původní Battlefield 1942 nebo Battlefield 2 taky neměl singl.
@marwel (10.06.2021 08:10): Battlefield série mívá obecně velmi dobrou optimalizaci. V MP je to hlavně o počtu cores a síle CPU, GPU obvykle stačí starší. Třeba BF4 mě jede na medium v FHD i na mobilní GT840M 2GB.

Jsem rád, že se po ne úplně povedeném BF1+BFV vrací tam kde to nejlépe umí, tedy do moderny. Tohle bude zcela jistě hit jako byl BBC2, BF3 a BF4. Když vyšel BBC2 měl jsem jen 1 core AMD Athlon 64 a hra pro spuštění vyžadovala 2 cores, co na tom, že jsem měl výkonného Radeon X1950 GT, ten by Bad Company 2 v pohodě zvládl v nejvyšších detailech v tehdejších 1024*1280 co jsem měl na 17" LCD.

Na BF3 jsem tenkrát kupoval Intel Core i5-2400 + 4 GB DDR3 + ATI HD 6850 1GB. Na BF4 už jsem musel vyměnit GPU za R9 270X aby to bylo hratelné na plných detailech. Ale stejně viz mobilní GPU, BF4 je dobře hratelný i na mé stolní GT 1030 2GB GDDR5. Dokonce jsem jej testoval i starších GPU a stále to bylo hratelné okolo 30 fps.
Pokud máš GTX 1060 6GB tak si to podle mě v pohodě zahraješ na min. medium detailech i na mapách s 128 hráči, když já mohu hrát na mapách s 64 hráči na mobilní GT 840M úplně v pohodě a fps nikdy nejdou pod 30.

V nejhorším případě si koupíš Xbox Series X/S a zahraješ si to tam taky. Ale je fakt, že učit se střílet a ovládat BF sérii na ovladači je masakr! Mám co dělat aby cokoliv trefil v klidu, natož v akci.
@marwel (10.06.2021 08:10): Mně se to líbí docela dost, jsem zvědavý na gameplay. A taky jsem rád, že se vybodli na singl konečně.

Kupovat to asi nebudu ale, u mp her už dnes moc dlouho nevydržím, ale jsou nějaké zvěsti, že to má být v gamepassu, tak tam bych to zkusil určitě. :)
Trailer na Battlefield 2042 docela sileny. :D Jsem rad, ze se serie vraci tam, kde byla nejlepsi.

Zajimave je, ze kdyz vyslo Bad Company 2, ktere jsem si chtel zahrat, tak jsem na to nemel hardware. Kdyz vysel Battlefield 3, ktery jsem si chtel take zahrat, tak jsem na nej stale nemel hardware. Dalsi dily me nezajimaly. Letos vychazi novy dil ktery me zajima a nejspis na nej kvuli soucasne situaci s grafikami nebudu mit hardware. :D
@Rapier (09.02.2021 16:17): Už som išiel písať na support, ale ešte som predtým skúsil odobrať to z Punkbusteru a zase pridať. A čuduj sa svete, funguje to! :D
Ak by si mal chuť na niečo menšie, mám tu jeden server kde sa hrá len Squad Deathmatch, je to ukrutná prča. :D
@PRIVATE MARTIN (09.02.2021 14:32): nevím ale raději bych ten tiket udělej. Mohlo dojít k omylu.
Zkusil jsi ten návod v odkaze odkaz? Udělej to jak píšou dost možná to vyřeší Tvůj problém a nebo také ne. Držím palce. Když jsem tu hlášku co jsi posílal, tak to bylo proto, že jsem neměl update pro BF4 v punkbusteru.
@Rapier (08.02.2021 22:12): Lagy nejsou o patchích. Právě je způsobovali lidi se špatným pingem. Byl to jeden z důvodů proč se tam zavedly ty různé blikající ikonky, které se objevují právě při problémech. A čím víc hráčů tím to bylo na HW náročnější. I proto byl vždycky nesmysl koukt na bechmarky singlu. Z MP to nemělo nic společného.
@PRIVATE MARTIN (08.02.2021 21:30): to je divné, odinstaluj BF4 a vše ostatní včetně punkbuster apod. přes control panel. Poté smaž úplně obsah složek kde origin instaluje hry. Zkus to znovu a nezapomeň si stáhnout ten punkbuster z odkaz Je to zip. jen to rozbalíš, zvolíš hru - automaticky to najde cestu na disku zkrz regedit - a poté dáš update pro tu konkrétní hru. Udělal jsi to tak?

@Cobot (08.02.2021 21:33): Tak záleží. Já třeba jezdím, lítám (ehm) a pokud není čím tak běžím. Ano je pravda že více hráčů rapidně zvyšuje nároky na CPU cores, budu muset sestavu na chatu vylepšit a místo 2 core AMD Athlon II X2 tam sehnat něco jako AMD Athlon II X4/Phenom II X4. Zrovna u toho BF4 v MP to bylo znát.

Lagy by měli být už dávno ošetřené skrz nějaké ty patche. Alespoň co jsem tak pozoroval je jich tam úplné minimum.
@Rapier (08.02.2021 19:44): Připomíná bitevní vřavu spíš moc ne. Po bojišti se moc něběhá. Podle mě to je od určitého počtu hráčů a nedokážu říct od jakého, prostě už jedno. Spíš to smrdí problémama až se připojí místo pěti hráčů s nízkym pingem třicet. Nevím jak je to teď, ale hráči se špatným připjením způsobovali lagy. A s více hráčema i stoupala HW náročnost.

@PRIVATE MARTIN (08.02.2021 20:06): Hele není už Pungbuster nějak implementovanej? Já ho měl dřív jako seperé instalator. Respektive exáč, kterej jsme vždycky spouště kvli aktualizaci, ale když jsme hral BF4 asi před půl rokem, tak už po mě myslim vůbec tohle laborování nepožadovalo.
@PRIVATE MARTIN (08.02.2021 20:06): tohle se mi naposledy stalo když jsem změnil úložiště pro BF4 (z C: na D:) a v punkbuster jsem měl původní cestu na C: :) Máš staženo odkaz? Pokud ano odeber BF4, přidej je znovu z nabídky se správnou path a udělej udpate.
@Cobot (08.02.2021 16:21): tak záleží, na velkých conquest mapách těch 64 není zas tak mnoho. Část obsadí techniku, část funguje jako pěchota. 128 hráčů by znamenalo dvojnásobnou hustotu hráčů na mapě nebo možná udělají větší mapy, kdo ví.
Každopádně pro pocit že jsem na bojišti a nejsem tam sám je počet dost důležitý. Víc to poté připomíná skutečnou bitevní vřavu ve které na oko vládne chaos.
Čím více je hráčů na mapě kteří kooperují, tím více lze tlačit na různých bodech (ideálně když je ve hře commander) a tím více musíš dávat bacha na všechny strany, protože nikdy nevíš kde kdo číhá.
@Fritol (08.02.2021 13:30): doufám že na PC/nových konzolích bude 128 hráčů v MP protože už conquest s 64 lidmi je pecka. Jasně v porování s Quake/Unreal asi ano. :)

@PRIVATE MARTIN (08.02.2021 14:33): PUBG se přiznám mě vůbec neláká. Na tom arkádovém Battlefieldu (v porovnání se simulací jako je ARMA) mě baví, že podle chuti a nálady střídám povolání. A hlavně na mapě je spousta techniky a dalších features, takže se vyřádíš do aleluja. :) Navíc mají hrozně vymazlenou fyziku, cítíš váhu, zrychlení, odpor.....hlavně v té čtyřce.

DICE moc dobře ví, že největší úspěch (dle mého názoru) slavili s Battlefield 3/4 a před tím s Bad Company 2. Moderní bojiště Battlefieldu moc sedí. Ve trojce a čtyřce na rozdíl od Bad Company 2 má každé povolání možnost nějak ničit techniku na bojišti, i sniper, kulometčík nebo medic mají C4/40mm granáty a tak nejsi úplně bezbranný proti technice. I když je pravda že ten medik má těch granátů omezený počet a nejsou tak silné jako trhaviny.
@Rapier (08.02.2021 13:26): Ja myslím, že PUBG by ťa mohlo aj baviť. Skôr než o zbesilom strieľaní je to o prieskume a taktizovaní. Aj keď na tie prestrelky musí nakoniec dojsť. :D

A ten môj problém s pripájaním som nakoniec vyriešil "opravou" súborov v Origine. Síce to trvalo nezmyselne dlho a na konci vyhodilo nejakú chybovú hlášku, teraz to ide ako hodinky. Takže ak sa bude na DH konať nejaká BF4 akcia, dajte mi vedieť. ;)
@Rapier (08.02.2021 13:26): No tak vidíš, oproti tomu je většina BR her přece přímo taktická akce. :D

Jinak já jsem ohledně toho nového Battlefieldu spíš zvědavý, jak vyřeší crossgen. Pochybuju, že to vyjde jen na nextgen, ale staré konzole je zas budou držet zbytečně zpátky, což imo taky asi nechtějí.
Článek jsem jen prolítl, ale vynechání battle royale modu v BF6 je jen zbožný přání autora, ne?
Dice pochopili že Battlefield series je jiná liga než nesmyslně frenetické střílení v Battle of Royale game! Konečně! odkaz

Návrat do moderní doby jednoznačně vítám, ačkoliv jsem fanda ww2, moderna je to kde Dice vždy excelovali, a žádný konkurent, včetně příběhového COD, na modernu v Battlefield Bad Company 2, Battlefield 3 a 4 nemá!
Kdo hrál conquest v 64 hráčích s veškerou technikou ví o čem mluvím. Tomu říkám Digital Warfare.
Po dlhej dobe som skúsil mulťák a z nejakého dôvodu ma nejde pripojiť na žiadny server. Nevyhodí žiadnu chybu, iba sa stále pripája. Naposledy som to hral ešte keď sa to spúšťalo cez Battlelog. Netušíte niekto kde môže byť zakopaný pes?
Je to někdo z DH kdo hraje BF4 pravidelně? V době covidové je to fajn oddychovka. :)

Zrovna jsem to otestoval oblíbený BF4 na AMD Athlon II 240 @3,36 Ghz, 4 GB DDR2 800, GT 1030 2GB GDDR5 a v FHD rozlišení na medium detaily se mi občas propadnou fps k/pod 20, páč nestíhá CPU, chtělo by 4 cores. BF3 by na tom běžel lépe. CPU nestíhá krmit GT 1030, ve hře obvykle okolo 90-100% ale překvapivě to jde hrát, tedy až na některé masivní scénky v MP kdy je tam moc lidí/techniky a výbuchů současně na scéně.
@Rapier (29.05.2020 00:13): Hraji kampan právě a myslím, že tenhle díl je docela fajn :).
Jako ty nesmyslnosti mě tam zabijí, jako vrtulník, který po mně pálí :D a já to přežiju (jako, kdyby ty rakety byly ze vzduchu) , jak tam jedu s tím jeepem :)

AI je někdy fakt chytré a někdy totálně tupé :D

Bugy v intru ve scriptech. Propadání enemáku, stríleni do enemáku a nic,.

Uz po druhé jsem zazil prestelku npc mezi sebou :D dokud jsem to nevyjasnil.A nebo, kdy enemák stříli do hanny a ona jen tak stojí.
Těch nelogičtností je tam mraky, že se s tím nebudu už zabývat. V jeden moment prostřelím plot a v druhém celý zásobník a nic. Někdy prostrelím zed a někdy zas ne. Znicitelnost prostredi zas není taková. Proč mit sniperku, kdyz týpka s ní musím strelit někdy i 3 :D

Dohráno ten konec byl tedy dost ošulenej :(

20% za češtinu :D a za to, že to byla celkem zábava nenutil jsem se do toho, jako u jiných her,.
Souhlasím, také mi tam chybí některé mapy z BF3.

@FildasCZ (28.05.2020 21:44): jó kampaň. To jsem myslím hrál ale dosud nedohrál. :) Přestalo mě to bavit. Ačkoliv jsem byl skoro na konci, měl bych si to někdy zopakovat a dohrát.

Tahle hra je zrozena pro multi-player. A ten je i po všech těch letech děsně zábavný. Mám rád fyzikální engine BF4. Jasně není to bez chyb ale vždycky mě dostane jak krásně se tam pohybují 40+ tun rozjeté tanky. Hezky se na to dívá. I s těmi heli je to děsná zábava. Fyzikální engine ti nic nedaruje. Stačí trochu víc přitáhnou, respektive přitáhnout pozdě a už líbáš matičku zemi. Mám z toho takový dobrý pocit, ta hra ti nic nedaruje zadarmo.
Hraji na 4 k skoro žádné propady. Zbraně se chovají oproti jiným BF a cod není to taková arkáda :D Grafika hezká, ale opět nedoladěnost viz kola u aut, nebo to, že nejsou prustrelné. Jinak zatím to vypadá dobře ta kampan byt vlastně nechápu, o co se jedná :D
@DEU (23.05.2020 15:30): taky jej občas hraji. Stále přeplouvám zdejší DH Quake Live komunitu ať opustí fragy a prozřejí. :)

Hodnocení 65% vůbec neodpovídá tomu co hra nabízí ale obávám se, že lidé hodnotili spíše singleplayer a údajně na začátku nějaké problémy s připojeními na servery.

Každý kdo hrál všechny díly Battlefield série ví, že tohle je bezkonkurenčně v MP jeden z nejlepších dílů dodnes, lepší než legendární třetí díl.