Dnes jsem si po temer roce zahral Conquest na Zavod 311 a je to stale stejne paradni jako na jare 2016 v dobe koupe hry.
To je stejně funny na té konzoli, za pouhých 249 Kč si člověk koupí Premium, které obsahuje základní hru a všechna velká DLC a také odemčení všech zbraní (pozor! ne doplňků na zbraně), včetně těch na vozidlech/lodích/letadlech/vrtulnících + kity pro Assault, Recon a Support ale chybí klíčový Engineer shortcut kit! Za ten si EA účtuje hezkých 139 Kč, no není to milé?
Takže si všechny ty raketomety, miny, apod. musím odemknout nebo si to hezky zakoupit extra. Zasraná EA politika.

BTW na konzoli hra vypadá skvěle, takřka jako na PC ale daní za to je, že v MP ve hře 64 hráčů v náročných scénách jdou občas FPS pod 30, což je opruz. :(

Překvapilo mě jak málo mají na konzoli Hardcore serverů, většina je normál, kdy se člověku po chvíli klidu samo doplní zdraví ale budiž. Překvapivě jsem skončil s hodností 2 dokonce na 4 místě. :) No ale něco trefit na ovladači není snadné, jednu heli jsem sundal tankovým kanonem ale trefit něco puškou je umění.
By mě zajímalo jak se na konzoli zadrží dech u sniperky, na PC to šlo. Tady se mi furt třepe zaměřovač. :)
Tak jsem rozehrál kampaň na ovladači a rovnou na hard obtížnost. Na naučení se střílení, krytí, výměny zbraní, jak sprintovat, apod. je to dokonalé. Dostávám dobré čočky, v té misi v Shanghai v mrakodrapu jsem cca 10x opakoval úsek kde se bylo nutné prostřílet v záplavě čínských space ops u baru a schodiště a pak na střeše to bylo podobné maso. Překvapilo mě příjemně, že na střeše když jsem space ops vojáka sejmul nožem tak ostatní byli v klidu ale stejně je nešlo všechny dostat nožem, takže došlo na přestřelku které byla pekelně náročná. Všichni vojáci čekají tradičně na mě až je sejmu. Parťáci jsou tam je na efekt.
@PRIVATE MARTIN (15.09.2019 11:40): jj evidentně budu muset, jinak se v MP nechytám a to jsem strávil stovky hodin v MP na PC. Bohužel ovladač není myš a klávesnice ale zase se s ním skvěle lítá. :) I když i na ten let si musím zvykat.
@Rapier (15.09.2019 09:30): Účet je rovnaký, ale 360 a ONE verzia sú dve hry, tak neviem. Pozriem na internetoch.
A ak chceš dostať do ruky mierenie v BF4, povinne si prejdi kampaň. Tam sa ti to dostane do krvi a v mulťáku sa to bude už len zlepšovať.
@PRIVATE MARTIN (14.09.2019 23:59): to netuším ale předpokládám že účet pro Xbox 360/One je stejný, takže bys měl mít vše co máš odemčeno ne?
Bude mě trvat týdny, než ovladač ovládnu (čeština je super :)) natolik abych někoho puškou trefil bez dlouhého míření. :) Přijde mi to jako by všichni na konzolích byli cheateři, jinak to ani není možné. Nezdá se mi, že by tempo v akčních hrách bylo o něco pomalejší než na PC kde všichni používají kombo myš a klávesnice. Ti konzolisti snad s tím ovladačem i spí ne? :)
Tak jsem si za 250 Kč na Xbox One pořídil BF4 Premium obsahující základní hru a všechna DLC. No musím říct, že hrát tohle v hardcore modu na controlleru je shock. Dostávám dost na prdel, všichni na ovladačích střílí přesně a mají vše odmečeno, na rozdíl ode mě. PC účet je jiný než Xbox, takže musím začít od začátku.
Single je v betlu proste tutorial a kdo hodnoti betla podle nej, tak je pro me podoben cloveku, co by hodnotil hl podle Hazard Course a jizdy lanovkou. Ale zase at si kazdej dela, co chce, zejo taky nakonec.
[neexistující komentář]: od Battlefield série nesmíš hlavně očekávat příliš velký realismus. Battlefield není a nikdy nebyl vojenským/policením simulátorem alá Operation Flashpoint, ArmA I-III, Rainbow Six I-III, SWAT 3/4, Full Spectrum Warrior nebo Hidden&Dangerous 1/2.
V jádru je to střílečka jako každá jiná, obalená do military kabátu a snažící se tvářit "jako" vojenský simulátor. Nicméně stále je to střílečka s dobrým pocitem, že nehraješ prach prosté střílení alá Quake I-IV, Doom I-IV, apod. :)

Abych Tě nezklamal, nečekej že v Bad Company 1/2 budou nepřátelé a Tví parťáci smrtelní. Nebudou. Opět to zbude na Tebe. :) Kolem budou svištět kulky a ve finále celá hra čeká jen na Tebe a Tvůj heroický výkon.

Pokud přistoupíš na tyto pravidla hry, zavřeš oko a půl a děláš že to nevidíš skvěle se pobavíš. :) Takový Far Cry I je proti tomu úplně jiná liga.

Nikdy jsem nehrál Call of Duty nebo Medal of Honor příliš dlouho, protože to byla stejná sračka. :) Bavilo mě to jen chvíli a pak jsem to musel vypnout. :) Dokáži si představit že single player kampaň v Call od Duty bude mít stejnou barvu. :)

Battlefieldy hlavně excelují v multiplayeru. Tam jsou mnohem zábavnější ale také pomalejší než Quake a Unreal.
Tak mi to s tím streamem moc nevyšlo. Nejdřív jsem se vztekal nad pár designovými prvky ve hře. Pak mi spadlo OBS. Když jsem to znovu pustil, tak za 5 minut BSOD celého PC. Dlabu na to, jdu spát :)
@Kwoky (19.07.2019 11:08): vřele doporučuji! Já si nedávno v akci za 90 Kč kupil Bad Company 2 i na Xbox abych si tu kampaň užil znovu ale na ovladači. :) Je to velmi zajímavý zážitek hrát střílečku jako Bad Company 1 a 2 na ovladači.
@Kwoky (19.07.2019 10:46): držím palce abys po BF3 vydržel. Já do konce nevydržel. Ale asi tomu zkusím dát druhou šanci. Kwoky hrál jsi SP v Bad Company 1 a 2? Pokud ne, tak to bys měl ale pro vlastní dobro hrej to až po BF3/BF4 SP kampani. :)
Rozehrána kampaň. Po prvních dvou misích musím říct, že to vypadá slibně, tedy ve srovnání s trojkou. Mám aspoň trochu falešného pocitu volnosti.

Pokud by byl zájem, můžu dnes streamovat, cca od 22:00. Viděl bych to tak na 2 až 3 mise.
No vždycky jsem měl německé HC servery za ty lepší ale už podruhé mě někdo za týden kicknul jen kvůli tomu, že jsem dobrý v heli....to je ubohé, když mě neumějí sundat z oblohy tam mě kicknou ať mají jistotu. :)
@JohnCZ (14.09.2016 20:20): Ta politika s DLC u BF je fakt napikaču. Kupoval jsem dvě premium pro BF3 a BF4 a season pass pro Titanfall a dopadlo to vdycky stejně. Nijak prachů nelituju, ale DLC se hrajou jen pár týdnů po vydání. Nakonec se za rok, dva daj DLC zdarma, aby je někdo začal hrát. Ono to pak stejně moc nefunguje. Možnu u Titanfallu to trochu pomohlo.

A co ty idioti udělaj s BF1 a Titanfallem 2? Samozřejmě opět to samý. Demence...
@Johny8x (14.06.2016 13:17): Rychlé to je dost. Nejvíc mě to vadí u tanků. Samopaly by omezit taky mohli, ale je to daň za casual hratelnost.

Já se těšim dost. Hlavně na letadýlka, tanky a plyn. To prostředí vypadá nádherně. Zničitelné prostředí je zdá se na vyšší úrovni.
Po grafické i zvukové stránce hra vypadá perfektně, o tom žádná. Ale nějak mi tam chybí trochu více ducha první světové války (zatím to spíš působí jako hra z druhé světové války). Už jenom to, že bolt-action rifles (opakovačky s ručním přebíjením) používají ve hře výhradně jen scouti, co jsem si všiml, a to ještě s optikou a všechny ostatní classy tam běhají se samopaly (třeba s MP-18) a celkově se zbraněmi, které se většinou objevily až ke konci samotné války nebo se celkově používaly v menší míře. Což mi trochu kazí zážitek ze hry, protože je to značně nerealistické (ale od kdy dávali tvůrci Battlefieldu přednost realitě před zábavou, že? :) Taky pohyb tanků by mohl být trochu pomalejší. Vlastně i celkové tempo hry mi přišlo na první světovou až moc rychlé a hektické a všichni tam tak nějak chaoticky pobíhali. Ale je fakt, že to byl mód Conquest, byla to alpha a taky to hráli lidé jako Snoop Dogg apod., tak je jasný, že tam tý taktiky a spolupráce bude pomálu. :D
Každopádně z dosud ohlášených modů se těším na ten s názvem Operations (informace o něm zde). Připomíná mi to multiplayerový mód" Campaign" z Red Orchestry 2 a Rising Storm. Taky mě těší, že se v základní hře objeví armáda Rakouska-Uherska. Zatím nebyly nikde zprávy o ruské armádě a východní frontě, což bude asi náplní budoucího placeného obsahu.
No každopádně se na nový Battlefield od doby Bad Company 2 skutečně těším. Beta by se měla snad objevit v druhé polovině srpna, z jejího hraní se pak dozvíme víc.
Mě tam krom těch negrů (jako že parádní výběr - hlavně Jamie Fox) potěšil hlavně Stonemountain64, protože jeho videa jsou legendární a poprvé jem viděl jak vypadá. Jinak BF1 už přidávám na DH, tak se pak můžem bavit tam až to schválí. Já se těším, mě se gameplay fakt líbil. Mnohem víc než všechny jejich předchozí videa dohromady.
Vypadá to parádně. Spawn systém se mi líbí.

Nigas grupa vymóděná jak ze smeťáku bylo parádní píárko :D
Prostě další BF, hezká grafika a ozvučení, hratelnost nejspíš kopírka předchozích dílů. Chápu, že kdyby nebyla, tak je fanoušci ukřižujou, ale žádnou revoluci bych od toho nečekal.

A singl bude určitě zase stát za ho*no.

Mimochodem, pobavily mě ty kecy prezentujícího na E3 stage. O tom, jak za ním chodili ti dva vývojáři s konceptem BF z WW1, on byl furt skeptickej, až jednoho večera přinesli tak úžasnej revoluční pitch, že mu bylo hned jasný, že tu hru musej udělat...Tak kde sakra tahle hra je? Protože já viděl víceméně reskin předchozích dílů, jehož pitch by se dal shrnout do jedný věty a nikoho by ze skeptika do nadšence nezkonvertoval.
@USER47 (10.05.2016 19:01): já se dobře bavil u kampaně Bad Company 2, která byla vážně vtipná, nepostrádala tajemno a nezapomenutelné momenty. Kampaň v BF3 ke konci získala body a kampaň v BF4 jsem nakonec nedohrál ale jednou si to zopakuji a dohraji to.
@USER47 (10.05.2016 19:01): Mě se ze zmiňovaných nejvíc líbila kampaň v BF3. Rozhodně ne kvůli oduševnělému příběhu nebo něo takového. Mě prostě posadila na prdel vizuální a hlavně zvuková stránka hry, přišlo mi to velice reálný, dokonce i ty kecy nebyly až tak hyper americký jak to vždycky bývá. Bylo tam všechno - pěchotní boj, městský boj, letadlo, tank, helikoptéra. Coop mise taky potěšily. No a potom BF4 - to byl panečku hnůj. MW1 a 2 mě teda příběhem (charaktery) nebo respektive SP absolutně neoslovily. Ani trochu, prolítl jsem to, že si vzpomenu maximálně na Price a sniperskou misi v Černobylu. tím to zhaslo. MW3 byl totální odpad, to jsem naposledy koupil CoD, protože i ten MP už byl jak na steroidech, zrychlenej nesmyslně moc, spawn nesmyslný všude a vždycky, mapy úplně na hovno. Ještě si neodpustím "povedený" SP v BF: Hardline. Viděl jsem jen videa, protože tu sračku jsem si odmítal koupit a samozřejmě jsem dobře udělal. :-)
@USER47 (10.05.2016 19:01): No vidíš jak je to pěkně subjektivní. Já si jakž takž pamatuju útržky z CoD 4. A tuším kapitána Price (nebo tak ňák). Dvojku si nepamatuju vůbec a trojku jsem ani nehrál, protože mě to přestalo bavit. Poslední CoD co jsem hrál byl Black Ops, který jsem protrpěl. Tvůj popis BF4 mi zní jako bys přesně popisoval CoD. Každopádně nepamatuju si ani kampaň z BF4 a ani z BF3 a ani z Bad Company. Koho zajímá kampaň, když to kupuješ kvůli mulťáku a navíc když jsou všecny kampaně jak podle kopíráku.
Třeba série Modern Warfare měla podle mě velmi slušnou kampaň. Docela dobrej základní příběh, zapamatovatelný postavy a hlavně dobře nastavený tempo, kde se budovalo napětí od klidnějších momentů až k megalomanský adrenalinový akci, která nutila hráče bejt pořád v pohybu a postupovat vpřed.

BF4 se o tohle taky snaží, ale vůbec se mu to nedaří. Postavy jsou nezajímavý a otravný, příběh nedává nejmenší smysl, nepřátelská AI se většinou jen naspawnuje a čeká za překážkou s vystrčenou hlavou na headshot. Hráč není vůbec pod jakýmkoli tlakem, do toho spousta rádobyepickejch scén, kde se všechno hroutí a vybuchuje, ale naprosto to postrádá napětí či cokoli, co by mě donutilo se o to zajímat. Hra vůbec nezvládá vybudovat si nějaký spojení s hráčem a vykřesat potřebnou emocionální odezvu. Navíc za nápad udělat z němýho hlavního hrdiny velitele jednotky by měl někdo dostat zlatou malinu herního designu.

Celá ta kampaň působí jako tech demo Frostbite enginu, kterej sice vypadá furt pěkně, ale se všema těma lensflares, divným kontrastem a miliardou přepálenejch efektů to polovinu času působí, jako by se člověk kolem sebe díval skrz špinavý sklo. Často se za bílýho dne nedá rozeznat nepřítel od keře na dvacet metrů, protože nějakýmu expertovi připadalo, že ultrakontrastní nasvícení bude strašně "cinematic" a cool, takže všechno ve stínu je úplně černý a podobně. Meh.

MW2 nebo MW3 kampaně byly zhruba stejně dlouhý jako kampaň BF4, ale obě jsem je prošel na posezení a bavil jsem se u nich (jakkoli ani jedna nebyla bez chyb). Tady jsem se do dohrání musel i přes malou dýlku vyloženě nutit. Aspoň, že jsem to hrál v rámci toho sedmidenního free trialu na Originu...
Grafika bude stejná jak u SW Battlefront, to je docela vidět ze záběrů..
@Neelixx (07.05.2016 21:16): Ta jednicka - ako to chapem ja - znamena ako 1. World War, nie prvu hru.
V tomto pripade mi pride nazov OK, je iny ako maju ostatne hry, nie je rovnaky ako retardovane nazvoslovia typu Doom.....
Ziadna hra sa nevolala Battlefield 1.